Skocz do zawartości

Wałek rozrządu


ninja-5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podpinam się do pytania.

 

Widzę, że temat założony jest już dość dawno. Czyżby nikt takiej "operacji" nie dokonywał?

 

Mnie natomiast interesowałaby sprawa wałka typu GT w E36?

 

Przeglądałem już kilka stron z informacjami na temat wałków typu GT ale dobrze byłoby posłuchać opinii osób, które miały już z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez sportowy wałek rozrządu zwiększasz czas otwarcia zaworów a przez to zwiększasz naładowanie cylindra mieszanką paliwowo-powietrzną.

 

Oczywiście wydłużasz także czas wymiany w cylindrach - co ma duże znaczenie na wolnych obrotach - nierównomierna praca silnika.

 

Sportowy wałek spowoduje, że będziesz musiał jeździć na wyższych obrotach , gdyż na wolnych auto będzie zamulało. Dopiero po wejściu na obroty dostanie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w mojej buni E-30 mam zamontowany sportowy wałek rozrzadu i nie narzekam niunia wymiata aż miło oprócz wałka mam również strumienice ,stożkowy filtr i sportowy wydech polecam te przeróbki bo warto

 

NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ABY NASZE BUNIE MIAłY PEłNE BAKI I SZEROKICH DRóG żYCZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w mojej buni E-30 mam zamontowany sportowy wałek rozrzadu i nie narzekam niunia wymiata aż miło oprócz wałka mam również strumienice ,stożkowy filtr i sportowy wydech polecam te przeróbki bo warto

 

NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ABY NASZE BUNIE MIAłY PEłNE BAKI I SZEROKICH DRóG żYCZE

 

A czy robiłeś może pomiar na hamowni aby sprawdzić o ile zmieniła się moc auta i moment po tych modyfikacjach? Jeśli możesz to podaj ich wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakiś wykresik by się przydał na poparcie efektów, bo pisać to można różne rzeczy.

Z tego co wyczytałem, sportowy wałek = większa moc przy wyższych obrotach, ale zmułka na niskich. Dlatego też ludziom się wydaje, że auto dostało kopa, bo na niskich obrotach nic się nie dzieje, a za chwilę "bum" - auto jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co drugie zdanie to bzdura

No do Świątka ktoś pisał w tej sprawie? Ja pisałem do kilku fachmanów, i dobry wałek nie powoduje problemów z wolnymi, i nie powoduje zmułki na niskich.

Nie mówimy o ekstremalnych wałkach, które wymagają przeróbki części układu rozrządu, i które " działają" od np 6000 obr - wymagają kompleksowej przeróbki.

Co do Kolegi który ma wałek u siebie - wiesz z jakiej firmy, bo cos sie nie doczytałem? No i druga sprawa - jak można odczuć przyrost mocy w 316, bo nie umiem sobie tego wyobrazic, no chyba ze masz jakas scieme w opisie . . . .

cena u Świątka z tego co pamietam to 800 zł + dźwigienki, które wypadałoby żeby było nowe ( koło 40 zł szt) - z regen. jest problem, a idealne ciężko dostać. W razie zjechanych dźiwgienek, wałek bedzie sie po prostu wycierał . . . Wartoby kupić też nowy " przewód" metalowy który ma za zadanie smarowac wałek, nie mówiąc o tym, że głowica ma być w stanie hmmm . . . . .BDB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel u siebie w E30 m40 1.6 miał tzw "bociana" pod maską - przy okazji planowania głowicy - oddal gościowi do napawania i planowania też wałek - spytał fachmana czy jest opcja splanowania krzywek wałka tak aby były trochę ostrzejsze - i czy ten mechanior się tego tego podejmie- usłyszał ulubione przez wszystkich TAK.

Efektem tego że krzywki są ostrzejsze jest lepszy czas otwierania i zamykania zaworów - a co za tym idzie - lepsza prędkość obrotowa silnika - coś przy tym jeszcze wymieniał - ale co to było.

 

Powiem tak Betka zbiera się lepiej - przesunęła mu się odcinka na "+'

Brak efektu stukania - a koszt: 250 zł planowanie wałka i dwóch krzywek - 50 zł planowanie głowicy a co do reszty części to musiałbym się go spytać ile go szarpły.

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostry wałek w m40? Dobry pomysł dla dziewczyn. lepiej kupić sześciocylindrówkę niż pchać pieniądze w te kulawe motory a przeróbki u dziadka w szopie na tokarce gorąco polecam jak końcówki na rury i stożki bez izolacji to daje prawdziwego kopa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.