Skocz do zawartości

Jak ustawic komputer pokladowy w bmw compact


Adamation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Kupilem sobie wlasnie kolejna betke i mam problem :(na kompuerze pokladowym pokazuje mi temperature zewnetrzna -40stopni i chcialbym jakos to wyregulowac,wogole chcialbym sie dowiedziec jakie funkcje posiada ten komputer i jak sie nim obslugiwac.prosze o pomoc.pozdrawiam i przepraszam za bledy ale jestem poczatkujacy na forum:)

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
czujnik temp. do wymiany, no chyba ze gdzies ci sie kabel przetarl ale 99% forumowiczow diagnozowalo taka usterke jako zepsuty termometr zew. a co za kompa masz? nie wiem czy w compacie sa takie same jak w sedanie/coupe. Ilu klawiszowy ten twoj OBC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer z dwoma guzikami (dosc ubogi w porownaniu z sedanem i coupe).pokazuje mi temp.zewnetrzna,spalannie,predkosc km/h i dalej nie wiem o co tam chodzi:(a wiec myslicie ze ten czujnik nadawalby sie dowymiany?a gdzie on moglby wogole byc i ile takie cos moze kosztowac?pozdro
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer z dwoma guzikami (dosc ubogi w porownaniu z sedanem i coupe).pokazuje mi temp.zewnetrzna,spalannie,predkosc km/h i dalej nie wiem o co tam chodzi:(a wiec myslicie ze ten czujnik nadawalby sie dowymiany?a gdzie on moglby wogole byc i ile takie cos moze kosztowac?pozdro

 

na alegro kosztuje 16zl i sie sprawdza...http://moto.allegro.pl/item260074546_czujnik_temperatury_zewnetrznej_bmw_e46_e32_e39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niestety z tej aukcji wynika ze ten czujnik za 16zl nie bedzie pasowal do E36,o ile sie nie myle. zdjecie kompa chetnie dodam tylko prosze powiedziec jak to mozna zrobic (jestem nowy na forum) :)[/img]
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ten komp pokazuje,

-godzinę

-temperatórę

-średnią prędkośćile km możesz przejechać na paliwie które masz w zbiorniku.

średnią prędkość i spalanie możesz sobie kasować,obsługujesz go przyciskami na nim i wciskając dzwigenkę od kierunków

zresztą na wyświetlaczu na dole małymi literkami pisze co jest co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,no wiec tak,srednie spalanie kojarze,bo kasuje to przyciskiem s/r ,ale srednia kilometrow do przejechania to nie wiedzialem.a ta wajha od kierunkow to tylko mozna zmieniac rodzaj uslugi na kompie?

 

p.s niezly zakup,ja kupilem 4dni temu tez compacta i na razie go rozszyfrowuje,ktory masz rok autka?fajnie wyglada:)masz cos ciekawego w wyposazeniu?pozdrawiam i dzieki za info

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odkrylem cos nowego na temat temp.pokazywanej na komputerze,otworzylem maske i zauwazylem obok lewego reflektora kabelek rozgaleziony na 2 urwany,gdy przylozylem do masy to temperatura na kompie zaczela sie zmieniac w zaleznosci jak przylozylem na +50 stopni -35stopni a jak odczepilem to wracalo na 40stopni.czy do tych kabelkow musze kupic jakis czujnik i podlaczyc czy co?pozdrawiam
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to mozna nazwac komputrem no ale w kazdym razie pokazuje:

-godz

-temp

-srednie spalanie

-srednia predkosc

-ile kilometrow mozna zrobic na tym co zostalo w baku.

 

i tak jak koledzy pisza.... zacznij od wymiany czujnika.

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odkrylem cos nowego na temat temp.pokazywanej na komputerze,otworzylem maske i zauwazylem obok lewego reflektora kabelek rozgaleziony na 2 urwany,gdy przylozylem do masy to temperatura na kompie zaczela sie zmieniac w zaleznosci jak przylozylem na +50 stopni -35stopni a jak odczepilem to wracalo na 40stopni.czy do tych kabelkow musze kupic jakis czujnik i podlaczyc czy co?pozdrawiam
Kup http://moto.allegro.pl/item260074546_czujnik_temperatury_zewnetrznej_bmw_e46_e32_e39.html i podlacz do tych dwoch kabelkow - i po problemie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie,tak dzis zrobie,kupie to i pewnie zadziala ale meczy mnie to co typ napisal na aukcji :"Czujniki pasują do E46, E32, E31, E39." a ja mam E36?bedzie pasowac?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,no wiec tak,srednie spalanie kojarze,bo kasuje to przyciskiem s/r ,ale srednia kilometrow do przejechania to nie wiedzialem.a ta wajha od kierunkow to tylko mozna zmieniac rodzaj uslugi na kompie?

 

p.s niezly zakup,ja kupilem 4dni temu tez compacta i na razie go rozszyfrowuje,ktory masz rok autka?fajnie wyglada:)masz cos ciekawego w wyposazeniu?pozdrawiam i dzieki za info

Tak tą ,,wajchą"zmieniasz tylko kolejne opocje wyświetlacza,to taki okrojony komputerek,

co do mojego auta,kupiłem od niemca z pierwszej ręki,serwisowana do końca w bmw,orginał mały przebieg,potwierdzony ksiązką serwisową,niestety cena nie była zbyt niska,ale warto było,auto jak nówka,bez żadnych przetarć w środku skórzana kierownica,dzwignia zmiany biegów,trochę elektryki,nic nadzwyczajnego,warzne że stan super,auto jak nowe

nie chciałem compakta,ale jak zobaczyłem w jakim jest stanie nie zastanawiałem się,powiem że nie żałuje,sprytne autko,w miarę ekonomiczne,było bardzo poszanowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super-gratuluje!kupilismy prawie w tym samym czasie to samo autko.mi sie podoba ten samochodzic bo jest tak jak mowisz sprytne,ekonomiczne i ergonomia jest niezla.ktory masz rok?ja tez kupilem serwisowany z ksiazka serwisowa w niezlym stanie:)a powiedz mi czy ten komputer pokladowy sie jakos reguluje u mechanika czy automatycznie on pokazuje wszystkie wartosci?tak jak pisalem juz temperature pokazuje -40stopni,wczoraj zauwazylem ze kabelek mam urwany od tego i koledzy na forum poradzili mi kupic na allegro czujnik i podpiac pod ten kabelek i bedzie dzialac.chetnie sie poslucham ich rady tylko na aukcji nie pisze zeby pasowal on do mojego modelu:(
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłokietnika,mam tylko skórzaną kierownicę i drążek zmiany biegów,

właśnie,,,szkoda że nie na tego podłokietnika,,,,,,

rok prod 96 ale, mówię ci laleczka jak z salonu poprzedni właściciel miał trzy auta,może dlatego,nie dostała po du..e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego jeszcze raz gratuluje i dobrze ze wyczailes taka okazje przed innymi kupcami:)96 to mlodziutki rocznik,ze zdjec wynika ze naprawde jest zadbana,ladniutki kolor,a przebieg to tajemnica?masz go w trakcie rejestracji czy juz po ?
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś,moja bmw dostąpiła zaszczytu pierwszej rejstracji w rzeczpospolitej,przebieg to 139tyś potwierdza ksiązka serwisowa,auto było regularnie serwisowane w bmw w hamburgu,

kupiłem go od prywatnego właściciela,po znajomości ,nie z komisu,

ale jak powiedziałem kosztował słono,za dobre auto w rzeszy trzeba zapłacić,fakt w komisach u turków ,rosjan,jest duzo aut ale nic ciekawego,ceny niskie ale ze stanem róznie bywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze ze potrafisz sie przyznac bo jak sprzedajacy wie ze autko jest igla to sobie je ceni.wydaje mi sie ze masz pewnosc ze teraz ci posluzy dlugo.przebieg malutki,srodek musi byc zadbany naprawde:)planujesz jakies inwestycje do autka na najblizszy czas?czegos ci brakuje?ja chcialbym w moim zrobic najpierw czujnik temp zewnetrzej,mam nadzieje ze w tym tygodniu jeszcze mi sie to uda:)
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

krzych81 zauważyłem coś dziwnego w twojej furce bo masz tylni zderzak od m-pakiet'u też mam compact'a 96 318 ti i mam właśnie m-pakiet którego ty nie masz sądząc po wąskich listwach na drzwiach i przednim zderzaku więc sprawdz sobie jak tam wygldą tył czy nie była bita z tyłu... bo bardzo wydaje mi sie to podejrzane.... :/

Tu masz zdjecie mojej furtki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb67dc5695214830.html

.:::B:::. .:::M:::. .:::W:::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.