Skocz do zawartości

E39 czy można wyrzucić katalizator?


Kuzi24

Rekomendowane odpowiedzi

w.....D ...nie ma sondy ja tez wyrzucilem bo mi sie urwal w srodku i wszystkon ok... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria..wyrzucilem i jest ok....takim mysleniem sie kierujac mozna wyrzucic wiele innych rzeczy z auta....

ile to zbytecznych i niepotrzebnych rzeczy montuje fabryka :mad2: mozna smialo wymontowywac bo i tak dalej dziala :mad2:

W fabryce ekipa doswiadczonych i uczonych ludzi cos montuje a w polsce pan heniek i romek z warsztatu w garazu i takl wie lepiej-mozna zdemontowac.... :mad2:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria..wyrzucilem i jest ok....takim mysleniem sie kierujac mozna wyrzucic wiele innych rzeczy z auta....

ile to zbytecznych i niepotrzebnych rzeczy montuje fabryka :mad2: mozna smialo wymontowywac bo i tak dalej dziala :mad2:

W fabryce ekipa doswiadczonych i uczonych ludzi cos montuje a w polsce pan heniek i romek z warsztatu w garazu i takl wie lepiej-mozna zdemontowac.... :mad2:

 

Nie jest zalecane wycięcie kata, ale tylko ze względów ekologicznych. Katalizator w530d z 98 ma juz swoje lata i swoj przebieg, wiec wydaje mi się, że po tylku latach to bedzie bardziej przeszkadzał niz pomagał w aucie. Chyba, że wymienisz katy na nowe to wtedy bedzie jak najbardziej OK!. W każdm razie napwno nic sie nie stanie po wycieciu katalizatora. Turbinka będzie troszke swobodniejsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przynajmniej wiem że nie spowoduje to żadnych komplikacji ze sterowaniem silnika a co do poprawy osiagow slyszalem ze potrafia byc lepsze.

 

czytaj dokladnie posty to sie dowiesz ze tak nie jest!!!

wszyscy zachwyceni brakiem kata zrobili to w autach starszej generacji i byli niby zadowoleni..

ale rob co chcesz....

wstaw jeszcze stozek i magnetyzer

i koniecznie niebieskie diody na maske :jawdrop:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator w530d z 98 ma juz swoje lata i swoj przebieg, wiec wydaje mi się, że po tylku latach to bedzie bardziej przeszkadzał niz pomagał w aucie.

I chyba tu jest pies pogrzebany - poprawa osiągów następuję z reguły w starych autach, z niesprawnymi (przytkanymi) katalizatorami. Nie sądze, żeby w aucie z nowym katalizatorem, taka akcja wpłynęła na zauważalną poprawę osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawa osiagow ,,najbardziej '' odczowalna jest w dislu wywalałem w 2 bez turba i naprawde była roznica tylko ze w katach było czarno !!w benz mondeo 2.0 mimo ze wst strumienice jakos bez rewelacji :mad2: takie przerobki to raczej tak dla swiadomosci :cool2: tez nie wiem co zrobic z katem w bmw ale chyba go wytne i sprawdze , jesli jest ok zawsze mozna wstawic , a moze juz jest tylko obudowa ???bo tez mi tak sie zdarzało :twisted2:

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem który już od lat siedzi w BMW i mówi że nie wpłynie to na silnik jedynie co to moge mieć ciut większe spalanie ale to dla tego że bedzie szybciej się wkręcac w obroty a tak jak już ktoś pisał to nie jest nowy katalizator tylko 9letni dwa nawet mój brat wie że katalizator odbiera mocy gdyż przytszymuje spaliny. Pozatym w dislu montuje sie te psełdo katalizatory po to by auto dostało homologacje na czystoś spalin i tyle. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za podjęcie tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.