Skocz do zawartości

Cieknie pompa wody

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Cieknie mi z pompy wody gdzieś z łyżka na dobe. Szarpiąc wiskiem na wszystkie strony nie odczułem żadnego luzu.

 

1. Wymienić pompe tylko czy dla pewności również wiatrak na nowy? Stary wygląda idealnie, ale może jest krzywy. Bo nie wiem czy po prostu już umiera pompa czy może coś jej zaszkodziło.

 

2. Pół roku jeżdżę na koncentracie wymieszanym z kranówą. Może to od tego?

 

3. Czy moge na tym jeszcze trochę pojeździć? (i kontrolować stan)

 

4. Jakiej firmy zamienniki w rozsądnej cenie (pompa) polecacie?

 

Pozdrawiam :D

Opublikowano

Może pompa powoli się kończy,niewykluczone. Możesz jeździć dopóki nie stanie, możesz w tym czasie zorganizować kasę na nową pompę. Polecam SKF, rok temu płaciłem 160zł i to jest jedna z lepszych pomp do m40.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
Może pompa powoli się kończy,niewykluczone. Możesz jeździć dopóki nie stanie, możesz w tym czasie zorganizować kasę na nową pompę. Polecam SKF, rok temu płaciłem 160zł i to jest jedna z lepszych pomp do m40.

 

Pozdrawiam

 

Nie polecam jezdzic na zepsutej pompie bo woda uchodzi czyli auto sie grzeje a takie przegrzania sa niezdrowe dla silnika. Ja placilem w Intercars 100pln za pompe 4maxa rok gwarancja z paragonem.

Opublikowano
tylko wymiana pompy i kłopot z głowy
Opublikowano
  • Autor
Nie polecam jezdzic na zepsutej pompie bo woda uchodzi czyli auto sie grzeje a takie przegrzania sa niezdrowe dla silnika. Ja placilem w Intercars 100pln za pompe 4maxa rok gwarancja z paragonem.
Ale cieknie tyle że dopiero po dwóch tygodniach widać ze 2-3 centymetry poniżej poziomu więc nie ma problemu z dolewkami.

 

Dodam że jeżdżę z własnej głupoty na kranówie zmieszanej z koncentratem, moze od tego padła?

Opublikowano
Wymień pompę i przy okazji termostat. Tanie części i problem z głowy. A jak cieknie z łożyska pompy to i tak luzu nie zobaczysz bo tam jest uszczelniacz porcelanowy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.