Skocz do zawartości

M50B25 - falujace obroty - wiem, że było, ale...


YatzeK

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ale...

Bo faktycznie temat był wiele razy i podstawową czynnością sprawdzającą wydaje się silniczek krokowy => czujnik obrotów biegu jałowego => przepływomierz => świece => itd, itp.

 

Ale mam taki dziwny objaw, że obroty mi czasami falują a czasami nie. Jeżeli falują to czasami w granicach: ok, 600-800, a czasami w granicach od praktycznie zgaśnięcia silnika do ok. 1800/min.

Czasami zdarza się, że zaraz po rozruchu - gaśnie. I tak kilka razy. Czasami jak dojeżdżając do czerwonego światła wrzucę na luz to gaśnie, a czasami przez chwilę falują obroty.

 

Po chwili falowania z reguły obroty uspokajają się na poziomie właściwym, tj, ok. 750-800/min.

 

I teraz najważniejsze "ale..." - przewód doprowadzający powietrze jest owinięty taśmą izolacyjną przy samym wlocie do kolektora. Podobnie, jak dwie cienkie rurki poniżej. Czy tu mogę szukać przyczyny falowania obrotów? Jakaś nieszczelność w dolocie?

 

Przepraszam za być może banalne pytanie, ale posiadam to auto od tygodnia i dopiero się go uczę.

 

Z góry dzięki za rady.

Edytowane przez YatzeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz najważniejsze "ale..." - przewód doprowadzający powietrze jest owinięty taśmą izolacyjną przy samym wlocie do kolektora. Podobnie, jak dwie cienkie rurki poniżej. Czy tu mogę szukać przyczyny falowania obrotów? Jakaś nieszczelność w dolocie?

 

Oczywiscie....nowe wezyki polecam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.