Skocz do zawartości

potrzebne info nt. 525 TDS


scorpion69

Rekomendowane odpowiedzi

uprzejmie prosze o podanie nast info bo chciałbym kupic e-34 525 tds

1. czy te 143 KM dają dużą dynamikę jazdy? tzn czy uciągną te masywne auto i w dodatku sprawnie przyspieszą?

 

2. w takim silniku po przebiegu 230 tys jaki byłby orientacyjny koszt remontu kapitalnego i szlifu?

dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ad 1. Te wrażenia u każdego są subiektywne.Dla jednych( np mojej rodzicielki :D 143 KM to co najmniej 2 razy za dużo dla innych i 400 KM będzie mało :D.Powiem Ci tyle ...przesiadłem się z 115 KM Laguny i nie żałuje :D .Dość sprawnie sie tym jeżdzi a i wyprzedzanie na trasie należy do raczej bezstresowych.A moja jest nie tylko kombi(kilkadziesiąt kg cięższa) ale jeszcze w automacie.Spod świateł też nie ma problemów za dużych i jak depniesz to niespecjalnie Cie dochodzą te wszystkie skody,fiaty i tym podobne wynalazki :D Oczywiście do wyścigów na 1/4 mili to autko sie nie nadaje.

 

ad 2.Tylko 230 tysi i już remont :shock: :shock: :shock: .Moja ma ponad 300 a kompresje trzyma idealnie.....to nie polonez :D .Przy ok 300 tyś mogą sie pojawić problemy z pompą wtrysku(poczytaj posty Felixa i Krzyśka 525tds) ale też to nie jest reguła.Moja naprzykład na razie :modlitwa: nie zdradza żadnych objawów.A skąd ta pewność że musisz robić szlif?.Opisz dokładniej.....

 

A tak przy okazji......jakim cudem udało Ci się dokleić? :D :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

na razie nie mam jeszcze beemki ale jak słysze i czytam to to przeważnie po takim przebiegu trzeba zawsze cos wymienic co jakis czas (czesciej niz mozna sie spodziewac). wiec jak wymieniac to porzadnie myslałem. ale chyba i tak na poczatek trzeba by do niej włozyc dosyc duzo kasy -ok 6 tys napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zależy w jakim stanie kupisz auto.Ja np.jestem bardzo zadowolony.Była zadbana po prostu.Wsadziłem w autko jak na razie ok 1000-1200 zł i to też na zasadzie "mimo iż jeszcze dałoby rade-wymienić" np:nowe tarcze i szkła reflektorów.Oczywiście kupując auto 8-12 letnie musisz sie liczyć z jakimiś awariami ale ceny części do BMW nie są jakieś horrendalnie drogie.I uwierz ...jak poprzedni właściciel nie katował auta to tds z przebiegiem 230 tysi spokojnie przejeżdzi co najmniej drugie tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo wazne jest w jakim stanie jest silnik. Moja mloda mila 2,5 tds i auto latalo bylo niesamowite, bez awaryjne, malo palilo o wszystko bylo Ok. Teraz koles kupil sobie tez TDS i przeklina to autko, co tydzien w naprawie, jak nie wtryskiwacze to pompa, to znowu mu nie pali, jest zamulone itd. jest to koszmar dla niego mowi ze gorszego diesla jeszcze nie mial. Ciezko jest kupic dobrego diesla. Ale zycze Ci powodzenia.

Pozdrawiam. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wobec tego lepiej kupic benzyne 2.5i zeby nie było przypadkowych kłopotow?

tylko ze 2.5i spala tyle nawet gazu... :roll:

 

Ja Cię nie rozumiem. Chcesz diesela to kupuj, chcesz benzynę to kupuj. Każde auto musi być zadbane, bo inaczej nie zależnie od tego czym będzie zasilane może się sypać.

 

Powiem Ci tylko jedno. Nie napalaj się, kupuj z zimną głową i trzeźwym obrazem tego co masz na oku. A wtedy nie ważne czy to benzyna czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jezeli nie masz pewnego diesla to kup lepiej benzyne. Benzyne w dobrym stanie jest o wiele lepiej trafic niz diesla. Mialem juz kilka diesli w tym TDS, ale ja widocznie mialem pecha do diesli, kupilem benzyne i jestem bardzo zadowolony. Ale gdybys mial mozliwosc kupna PEWNEGO tds to nie wachaj sie. Moim zdaniem TDS ( tylko w dobrym stnie) jest rewelacynym samochodzikiem.

Pozdrawiam. :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czesc,

 

potwierdzam wczesniejsze wypowiedzi, tds musi byc sprawdzony, zwlaszcza silnik, pompa wtryskowa, elektronika.

Kazde BMW czy to tds czy benzynka musi byc zadbane, wszystko powinno dzialac, bez tekstow typu a to kupisz za 50 zl, to sie dopiero co popsulo, te typy tak maja, itp, itd.

 

Jak kupisz zadbanne to na bank bedzie dobre.

 

Patrz na przebieg - 300000km po zadbanej Beemie trudno poznac :idea:

Jak siedzenia, kierownica, pedały, drzwi kierowcy, uszczelka drzwi kierowcy sa wyrobione to znaczy że nie ma 240000km a 500000km :idea:

 

Pozdrowionka - Krzysiek :D .

 

P.S. Moja ma już 406000km a jak bym zbil licznik do 180000 to bys ja kupil z zamknietymi oczami - to tak dla porownania - tak wiec uwazaj i nie wierz co mowi sprzedajacy :idea:

Zobacz galerię klubową

http://www.bmw-klub.pl/samochody/twojebmw.htm

BMW E34 525tds Touring

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego tds'a na początku czerwca z przebiegiem 226 tkm, przebiegv raczej prawdziwy oceniając po stanie auta ( tak jak pisał krzysiek 525tds), musiałem wymienić całe sprzęgło (ale to raczej zależy od techniki jazdy niż samego samochodu) i parę drobiazgów. Jestem naprawdę zadowolony tym bardziej że becia spala mi w mieście mniej niż moje poptrzednie "auto" - Polonez Atu Plus :lol: . Poldek spalał ok. 9,3 l a becia ok. 8,5l tylko że ropy :lol: . A dynamika jak na takie ciężkie auto jest naprawde zadowalająca (jeszcze porównując ją do "dynamiki" poldka). A ta elastyczność silnika i skrzyni na trasie - jedziesz sobie na piąteczce chcesz wyprzedzać - prosze bardzo - wcisnij tylko bardziej pedał gazu po co zaraz redukcja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.