Skocz do zawartości

podgrzewane lusterka


marian-gsm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy lusterka się podgrzewają i czy wogóle są podgrzewane?Włączając tylną szybę lusterka się nie podgrzewają, a chciałbym mieć taki bajer bo to dobre jest bo co rano mam mokre szyby i lusterka.

 

Ewentualnie jak coś takiego założyć.

Dzięki.

www.forumgsm.pl

O komórkach wiemy wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załozyc zawsze mozesz podgrzewane bo instalaka jest o ile sie nie myle , ja np juz mam od M5 te małe lusterka i podgrzewaja sie cały czas czy lato czy zima poprostu grzeją .... ale nie wiem czy nie powinny grzac mimo wszytko cały czas .... kiedys tez tak miałem w innej nie ma logiki ale tak było ......

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ... pewnie ktos kompetentny ci powie ale ... kable jesli masz el.lsuterka to już są i jest w nich prąd ... co do wkąłdów poszukaj na allegro jak nie ma to coz ... całe lusterka musizz nabyc

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe że prąd leci, ale trochę w innym kierunku myślałem, dzieki wielkie za informacje.Pozdrawiam.

 

 

P.S jakaś instrukcja jak założyć takie maty grzewcze w lusterka?

 

http://allegro.pl/item248066655_podgrzewane_lusterka_juz_teraz_mozesz_je_miec_.html

- coś takiego sobie zamontuje i powinno być chyba ok? tylko jak wyłącznik zrobić- chyba ze odetnę też zasilanie lusterek. w czasie jazdy nie muszę ich regulować

www.forumgsm.pl

O komórkach wiemy wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na alegro byly takie maty do lusterek co sie same wylaczaja /poszukaj na forum byl ten temat/..masz tu link...http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60843&highlight=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uwaznie to co pisalem ci wyzej /lusterka caly czas grzeja i wylaczaja sie same/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorcia ze w temacie lusterek serii 5 ale w serii 3 temat nie zyje. :worried: Wiec tez mam problem z lusterkami. Prawe jest ogrzewane a lewe nie. :mad2: Jak sprawdzic czy jest to wina wkladu czy elektryki? Powiem tylko ze sterowanie dziala zarowno w lewym jak i prawym lusterku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec to moze byc wina lusterka nie ma podgrzewania co do sprawdzenia to powiem ci ze nie wiem jak sie fachowo sciąga szkło bo jest przyklejone i przy próbie sciągania poprostu pęka lustro .... zmien lusterko na podgrzewane i zobaczysz jak bedzie grzało znaczy wina lusterka jak nie bedzie znaczy wina prądu ale jak działa elektryka to raczej nie prąd ....

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjac lusterko....i pod kable - jesli takowe są....ale to chyba oczywiste....zmierzyc opór! ...A potem kable...jesli jest napiecie....a oporubrak - mata zwalona...jesli opor jest anie ma zasilania to cos z ta elektryka....a jak tu i tu zwalone to juz wiecej zabawy bedzie....Chyba ze bedzie opor i prad. :idea: :idea: :idea: ..wtedy tylko ten Najwyzszy moze pomoc :).Odpowiednia litania i pokuta...moze zadziala :mrgreen: :!: :mrgreen: :mrgreen:

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chyba ze bedzie opor i prad..wtedy tylko ten Najwyzszy moze pomoc

 

Z tym oporem to różnie bywa....lusterko może mieć opór i nie będzie grzało. Doczytałem się na forum że niesprawne lusterko ma około 12000om, a sprawne 12om.

U mnie też nie działają...na jednym mam ponad 8kom,a na drugim ponad 1kom. Dlatego pewnie musze zacząć szukać nowych. I jeszcze jedno dziwna rzecz....napięcie na ogrzewane lusterka mam pulsacyjne. Podaje przez sekunde z sekundową przerwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy istnieją różne typy "zamków"do wkładów lusterek? :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu wałkujemy temat, na który napisałem już kiedyś wypracowanie... a wystarczy użyć search...

 

W skrócie. E34 - lusterka grzeją zawsze i wszędzie (może w końcu produkcji coś się zmieniło, ale nie przypuszczam, bo do 1994 roku tak jest, opis dotyczy wersji bez pamięci lusterek). Mata grzewcza podpięta jest do przewodów brązowego i niebiesko-białego w wiązce elektrycznych lusterek. Mata standardowo ma na zimno około 15 Ohm. Podobno są maty z samoregulacją (rezystancja rośnie wraz z temperaturą), czyli jeżeli jest ciepło lub się zagrzeją - pobierają mniejszą moc. I tak moc grzania lusterek jest znikoma 8-10W na stronę.

 

Jeżeli komuś mata padła - wymienić i jeździć dalej. Jeżeli ktoś maty nie ma - kupić, zakleić, podłączyć i jeździć.

 

Wyjmowanie wkładu lusterka: Podnieść lusteko na max do góry przyciskiem ustawiania. Dla odważnych: złapać za spód wkładu i w miarę delikatnie wio do siebie. Dla ostrożnych: podłożyć szeroki sprzęt (śrubokręt) między zatrzask, a plastikową ramkę wkładu i "odkliknąć" lusterko. Są cztery zatrzaski na obwodzie ramki. Powodzenia.

 

Ramkę od samego lusterka najprościej jest odlepić po dobrym podgrzaniu.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań od KAI,bo widzę że mocno siedzi w temacie.

1.Nie widzę w wyszukiwarce czegoś takiego jak "search".

2.W wyszukiwarce po prostu naciskam "szukaj" i "lusterka".Wyskoczył ten temat ,w którym się akurat teraz znależliśmy.Twojego "wypracowania" na temat lusterek,o którym wspominasz,nie ma. :cry:

3.Uważam,że jak "klikam" lusterka,czy wkłady lusterek nie powinny się znależć tematy związane z fotelami,dlaczego Bmw sa najlepsze, wyglad e34 z 90r a z 94r-roznice,M-technic, M-pakiet, M3 Do zwykłej E36 COUPE 2.0 Pare pytań itd. :mrgreen:

 

I ostatnie pytanie:dlaczego prąd nie "wychodzi" z kabli do podgrzewania lusterek,skoro silniczek do sterowania nimi "chodzi" :?:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań od KAI,bo widzę że mocno siedzi w temacie.

1.Nie widzę w wyszukiwarce czegoś takiego jak "search".

2.W wyszukiwarce po prostu naciskam "szukaj" i "lusterka".Wyskoczył ten temat ,w którym się akurat teraz znależliśmy.Twojego "wypracowania" na temat lusterek,o którym wspominasz,nie ma. :cry:

3.Uważam,że jak "klikam" lusterka,czy wkłady lusterek nie powinny się znależć tematy związane z fotelami,dlaczego Bmw sa najlepsze, wyglad e34 z 90r a z 94r-roznice,M-technic, M-pakiet, M3 Do zwykłej E36 COUPE 2.0 Pare pytań itd. :mrgreen:

 

I ostatnie pytanie:dlaczego prąd nie "wychodzi" z kabli do podgrzewania lusterek,skoro silniczek do sterowania nimi "chodzi" :?:

 

Po kolei:

1. "Search" = "Szukaj", inni używają emoticonki :search:

2. Moje wypracowanie musi być, bo je pisałem. Coś, jak powyższe, tylko o wiele dłuższe.

3. Nie moim zadaniem/interesem jest wyszukiwać dla forumowiczy tematy, które już były poruszane. Jeżeli na pierwszym miejscu w wyszukiwarce nie znajdzie się temat, który pokrywa w pełni Twoje pytania - nie miej do mnie pretensji.

4. Patrz punkt 3. To na prawdę nie jest moja wina. Albo za dużo tematów albo nieodpowiednio zadane pytanie wyszukiwarce. Może trzeba użyć bardziej rozbudowanego zapytania typu "lusterka podgrzewane"?

 

Jeżeli masz 100% pewność, że Twoje maty na wkładach do lusterek są sprawne, to nie wiem. Stawiałbym na rypniętą matę. Jest też możliwość słabego kontaktu w przełączniku lusterek (przez niego podawany jest plus), ale to raczej mało prawdopodobne.

Jeżeli lusterka działają, to zasilanie musi być na przewodach, o których wspomniałem. Aaa opis dotyczy lusterek bez pamięci (te z pamięcią ustawień występowały w komplecie z fotelami z pamięcią).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KAI! Wiem,że nie wszystko zależy od Ciebie.

A tak na marginesie,to masz okazję sam sprawdzić czy porada o której pisałeś jest w "tych"tematach. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety grzeje się cały czas, bez względu na tylną szybę. Podobno tak ma być. Trochę dziwne.

oczywiście ! lusterka jesli sa opcjonalnie podgrzewane to działają bez względu na tylna szybę!grzeją i już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.