Skocz do zawartości

[e39] Mam Bmw 525 TDS chciałbym je podrasować co polecacie?


hultajewo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz chipa w turbodieslu i różnica jest minimalna to ten chip za dobry chyba nie był:(

Wszelkie sportowe filtry żeby dawały efekty MUSZĄ być drogie tanie dają efekty w wyobraźni często zmniejszają moc silnika

Wydechy to samo kwasówka nic nie da poza uciążliwym buczeniem

Wiesz ogólnie TDS nie jest do szarżoowania tylko do oszczędnej jazdy od szaleńśtw jest 528 i wyżej

Więc uważaj bo potem są teksty w stylu TDS to awaryjne auto

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Bmkę jak w tytule.

Zaczipowałem ją już idzie minimalnie lepiej co mogę jeszcze zrobić?

Proszę o podpowiedzi i namiary na jakieś części np. filtry jakie są dobre i tanie.

Pozdrawiam

 

Ja proponuje abys wymienil autko na chocby 200konngo 525 benzynka i bedziesz super zadowlony z mocy, ewentualnie cos wiekszego od 200 koni w gore.

Dobre i tanie DiT - to sa takie sklepy ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalecam kombinowania z tdsem....

po co bylo go kupowac a teraz mocy malo????chyba nie byl to przemyslany zabieg....

musisz uwazac bo wszystkie nieprzemyslane zabiegi zle sie skoncza,tds nie jest do katowania....

tds to wol roboczy brzydko mowiac, zyje dlugo,ale powoli ,bez pospiechu i pajacowania...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, jesli chipujesz tylko po to aby np czuc sie pewniej np przy wprzedzaniu na trasie to jak najbardziej polecam chipa.

Trzeba pamietac, ze tds to nie F1, ale zachipowany tds na trasie potrafi wiele.....

jesli natomiast odczuwasz minimalne polepszenie osiągów po założeniu chipa to albo ktoś ci sprzedał jakis badziew, albo po prostu silnik może jest na wykończneiu (turbo, pompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakiego chipa wsadziles. Jezeli takiego gotowca z allegro to wyrzuc go od razu na smietnik, chyba ze chcesz wywalic caly motor.

Koles ostatnio kupil takiego z allegro do benzyniaka i sie cieszyl ze do 7000 kreci. Pokrecil dwa dni i kopyto bokiem wyszlo.

Natomiast jezeli wsadzales takiego co na hamowni od razu sprawdzaja (w co watpie bo najpierw sprawdzaja cale autko) to moze za malo go podciagneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipa zamówiłem w firmie tech tuning przesłali mi go po podaniu numeru sterownika. Po zamontowaniu tak jak to opisali w instrukcji przejechałem się ale nie poczułem wielkiej poprawy. Poprawiła sie prędkość maksymalna i trochę się lepiej zbierała.

Postanowiłem pojechać do mechanika i powiedział po podłączeniu do kompa że beta ma za mało powietrza i przy takim ustawieniu coś muszę z tym zrobić bo nie będę odczuwał wielkiej różnicy.

Ale nie powiedział jak to zrobić.

Proszę o pomysły.

 

Ps. dajan w jaki sposób sprawdzić interculer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed założeniem chipa dobry tuner zaleci wizytę na hamowni bo każdy silnik jest w innym stanie i dopasować parametry do niego bo uniwersalne to są tłumiki a nie chipy przynajmniej takie moje zdanie a rozważam tą opcję w moim przyszłym nabytku i tylko w konkretnej firmie bez żadnych wysyłkowych chipów

 

A swoją droga w turbodielsu różnica powinna być mocno odczuwalna

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed założeniem chipa dobry tuner zaleci wizytę na hamowni bo każdy silnik jest w innym stanie i dopasować parametry do niego bo uniwersalne to są tłumiki a nie chipy przynajmniej takie moje zdanie a rozważam tą opcję w moim przyszłym nabytku i tylko w konkretnej firmie bez żadnych wysyłkowych chipów

 

A swoją droga w turbodielsu różnica powinna być mocno odczuwalna

 

no chyba że mocno lajtowy progam dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zestaw:

1. Wydech:

Nie mam katalizatora i samą puszkę na końcu. Nie przyjemnego buczenia nie ma. Generalnie wogóle go nie słychać, dopiero przy mocnym przyspieszaniu. Jeżeli chodzi o odczucia z jazdy to zrobiło się trochę lepiej.

2. Komp:

Przeprogramowany komputer, jak na tds'a to jest bardzo przyjemnie. Samochód w końcu przyspiesza, co najciekawsze zaczyna przyspieszać z niskich obrotów, nie tak jak seria która najpierw musi się napędzić żeby zacząć cokolwiek jechać.

 

Ile koni i jaki moment ma nie wiem, nie mam czasu go zmierzyć. Myślę, że są to granice 170-180 KM.

 

Jestem bardzo zadowolony.

 

Następnym krokiem powinno być przerobienie intercooler'a na większy i kolejna korekta soft'u. I tu już moc powinna podejśc pod 190 - 200KM.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 koni z TDSa. A do tego pewnie niezbyt delikatna jazda- bo nikt chyba nie kombinuje żeby jego auto miało jak najwięcej koni i jeździ potem delikatnie.

Oczywiście jest to twoje auto i co z nim zrobisz to tylko twoja wola, ale mam prośbę, żeby po takich przeróbkach nie pojawił się temat na forum typu- TDS to strasznie gówniany silnik- jeździłem delikatnie- a on się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie mysla ze jak wypruja tlumiki i katy to moc wzrosnie minimalnie o 20KM. Musze wam powiedziec ze jest to bzdura. Nie osiagniecie mocy przez wywalenie bebechow z ukladu wydechowego. Moze da to 2-3KM a nie 20KM. Wstawienie sportowego, profesjonalnego wydechu (nie znaczy wyjacego) daje wzrost mocy max 5%.

Softy do komputera kupowane bez hamowni, bez sprawdzenia autka to sobie mozna w 4 litery wsadzic. Rownie dobrze mozna oszukac komputer, ze silnik jest caly czas zimny i zeby chodzil caly czas "na ssaniu". Da to mniej wiecej taki sam efekt.

Natomiast okreslenie mocy silnika "na oko" jest niewyobrazalnie niewspolmierne do efektu a wzrost mocy czesto jest tylko w glowie kierowcy.

 

Pozdrawiam, jezeli kogos urazilem to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie mysla ze jak wypruja tlumiki i katy to moc wzrosnie minimalnie o 20KM. Musze wam powiedziec ze jest to bzdura. Nie osiagniecie mocy przez wywalenie bebechow z ukladu wydechowego. Moze da to 2-3KM a nie 20KM. Wstawienie sportowego, profesjonalnego wydechu (nie znaczy wyjacego) daje wzrost mocy max 5%.

Softy do komputera kupowane bez hamowni, bez sprawdzenia autka to sobie mozna w 4 litery wsadzic. Rownie dobrze mozna oszukac komputer, ze silnik jest caly czas zimny i zeby chodzil caly czas "na ssaniu". Da to mniej wiecej taki sam efekt.

Natomiast okreslenie mocy silnika "na oko" jest niewyobrazalnie niewspolmierne do efektu a wzrost mocy czesto jest tylko w glowie kierowcy.

 

Pozdrawiam, jezeli kogos urazilem to przepraszam

 

ŚWIĘTE SŁOWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wypruty wydech to czesto spadek mocy i dynamiki auta....

jeszcze inne dodatki typu filtry,magnetyzery itd i ze 100 KM robi sie 200 :norty: :mad2:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam chip ( w sumie dwie kości) dające 30KM do 525 TDS E39.Nie zainstalowałem ich z tego względu że moje kości okazały się wlutowane w płytę komputera i podarowałem sobie.

Mogę odstąpić za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam chip ( w sumie dwie kości) dające 30KM do 525 TDS E39.Nie zainstalowałem ich z tego względu że moje kości okazały się wlutowane w płytę komputera i podarowałem sobie.

Mogę odstąpić za 100zł

 

Pochodzi od tego człowieka http://www.allegro.pl/item248517215__chip_tuning_bmw_325_525_725_2_5tds.html

 

Więc jesli ktoś ma ochotę się pobawić... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.