Skocz do zawartości

[seria 5] Problem z uruchomieniem silnika.


stephan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W moim aucie pojawił się problem.

Podczas uruchamiania migają wskaźniki, wydobywa się równocześnie dźwięk jak przy sygnalizacji nie wyłączonych świateł.

Wszystkiw wskaźniki na desce rozdzielczej się palą.

Rozrusznik nie kręci.

Dzień wcześniej zauważyłem troche trudniejsze odpalanie auta, ale wydawało mi się to przejściowe.

 

Może ktoś z Was miałpodobny problem i wie, gdzie szukać usterki? Auto nie pali, więc nie mam jak podjechać na diagnostykę.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Stephan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wyglada na to z opisu ze aku slabe lub slaba masa ze aku bylo 2 miesiace temu nic nie znaczy trzeba sprawdzic jedno i drugie dopiero komp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wyglada na to z opisu ze aku slabe lub slaba masa ze aku bylo 2 miesiace temu nic nie znaczy trzeba sprawdzic jedno i drugie dopiero komp.

 

"aku slabe " - masz na mysli za mala pojemnosc akumulatora?

"slaba masa " - masz na mysli luzny przewod od elektrody ujemnej do masy auta? (rowniez dobrze moglby byc dodatni "luzny")

 

Z objawow,ktore opisuje autor watku trudno cokolwiek wywnioskowac. Pojazd ma dosc sporo elektroniki,dlatego warto jednak postawic diagnoze przy pomocy interfejsu diagnostycznego.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli czy jest dobrze naladowany aku ten opis wyglada mi na aku lub slaba masa albo slaby + gdzie kupowales ako czy bylo dobrze naladowane bo alternator tylko doladowuje ako :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli czy jest dobrze naladowany aku ten opis wyglada mi na aku lub slaba masa albo slaby + gdzie kupowales ako czy bylo dobrze naladowane bo alternator tylko doladowuje ako :?:

Jeśli akumulator nie jest dostatecznie naładowany, lub połączenie którejkolwiek elektrody jest niewłaściwe kontrolki "przygasną" przy próbie rozruchu. Nowy akumulator jest zawsze naładowany (współczesnych teoretycznie nie formuje się). Alternator musi naładować również całkowicie rozłądowany akumulator.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji alternator nie naladuje ci calkowicie aku poprostu aku nie bedzie mialo swojej pojemnosci a propo w sklepie taki aku nieraz dosc dlugo stoi i przed wlozeniem go trzeba go naladowac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji alternator nie naladuje ci calkowicie aku poprostu aku nie bedzie mialo swojej pojemnosci a propo w sklepie taki aku nieraz dosc dlugo stoi i przed wlozeniem go trzeba go naladowac :)

 

Całkowite rozładowanie akumulatora skutkuje trwałym obniżeniem jego sprawności, jednak po jednorazowym rozładowaniu całkowitym będzie to niezauważalne. Alternator ma tą przewagę nad prądnicą,że jest w stanie naładować akumulator "do pełna". Uruchomiona na holu E34 z "padniętym" całkowicie akumulatorem jeździ do dzisiaj i samodzielnie odpala bez zewnętrznych źródeł pradu. Jak to wytłumaczysz?

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie robisz dlugie trasy codziennie jezdzisz i samochod stoi w cieplym garazu a co do mrugajacych kontrolek to tez to mialem przy niechcacym rozladowaniu aku palily sie przez noc zarowki w bagazniku a samochod przyjechal dzien predzej z niemiec pisze o tym bo jestem elektrykiem i mialem do czynienia z aku......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.