Skocz do zawartości

524 - gluchy stuk w tylnym zawieszeniu


markus_ns

Rekomendowane odpowiedzi

od jakis 2 dni pojawil mi sie gluchy stuk przy najechaniu na nierownosci

prosze o jakies sugestie z gory dziekuje :lol:

 

i jeszcze jedno banalne pytanie ktore jest tak proste ze nie moge znalesc silnik 2,4 td ma pasek czy lancuszek tylko prosze sie nie smiac - bo jak go przyprowadzilem to znajomy powiedzial ze przydalo by sie rozrzad zmienic a z tego co wiem to lancuszki maja raczej wieksza zywotnosc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie głuche stukoty jak miałem pęknięty łącznik stabilizatora tylnego (po prostu obie części spotykały się ze sobą i uderzały się wzajemnie) - naprawa tania i prosta do wykonania samemu (ok.30zł). Ale może to też być objaw zużytych amortyzatorów lub ich zamocowań w kielichu (poduszki)

Wg mnie 524TD ma pasek - a wtedy wymiana max po 60tys (albo co 4 lata). Po zakupie samochodu jest to jedna z obowiązkowych rzeczy do wymiany, żeby mieć pewność, ze jest ok. (Chyba, że się ma duże zaufanie do poprzedniego właściciela - bo np. jest to ktoś z rodziny).

Pozdrawiam, marek

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trzymał co 60 tys.Większość mech. zajmujących się rozżadami tak zaleca.W nowych autach np. Renówkach w instrukcji jest 120 tys. ale na Polskę serwisy każą wymieniać po 90-100tys. inaczej tracisz gwarancję.A to dotyczy nowych aut i serwisowanych w ASO.W tedy masz cały czas gwarancje i nic cię nie obchodzi w razie co. Jak będziesz wymieniał to u mądrych ludzi,trzeba pamiętać aby wymienili rolki i uszczelniacze.We wszystkich autkach które miałem zawsze tak mi robili.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

A rozżąd u ciebie wygląda tak:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA61&mospid=47372&btnr=11_1180&hg=11&fg=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chyba, że się ma duże zaufanie do poprzedniego właściciela - bo np. jest to ktoś z rodziny).

Pozdrawiam, marek

 

Najgorsze interesy to interesy w rodzinie :) z nimi najlepiej sie wychodzi na zdjeciu....Potem chore pretensje itd...Ja juz sie przejechalem na takich interesach szczegolnie motoryzacyjnych.....A rodzinke mam super...Potem kazdy chce zeby bylo dobrze...niesmak pozostaje..

Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.