Skocz do zawartości

E60 pompa paliwowa


jarek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy BMW.Od około 2 miesięcy jestem posiadaczem BMW e60 530d z listopada 2003 roku.Od niedawna zaczęła bardzo nieładnie gwizdać pompa paliwowa (przebieg 180tyś).Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Bmw 530d czy to jest norma przy takim przebiegu czy może miałem pecha i zalałem ją jakimś syfem z paliwem. I jeszcze jedno pytanie czy taką pompe można wymienić samemu bez podpinania po wymianie pod komputer czy jednak nie obejdzie się bez wizyty w ASO.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy BMW.Od około 2 miesięcy jestem posiadaczem BMW e60 530d z listopada 2003 roku.Od niedawna zaczęła bardzo nieładnie gwizdać pompa paliwowa (przebieg 180tyś).Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Bmw 530d czy to jest norma przy takim przebiegu czy może miałem pecha i zalałem ją jakimś syfem z paliwem. I jeszcze jedno pytanie czy taką pompe można wymienić samemu bez podpinania po wymianie pod komputer czy jednak nie obejdzie się bez wizyty w ASO.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW.

 

Cześć,

 

Mnie dźwięk mojej pompy paliwowej też wkurza (słychać ją wyraźnie podczas przyspieszania pomiędzy 120 a 140 km/h) a moje auto ma dopiero 19 tys. km. Ale prawda jest taka, że w serwisie dali mi przejechać się dwoma innymi 530-kami i jest tak samo. Więc może to jest taka "uroda" pomp paliwowych w 530d. Przejrzałem TIS i mam dwie wiadomości. Pierwsza to taką, że jest bardzo łatwo demontowalna, znajduje się w bagażniku. Druga niestety taka, że po wymianie pompy niezbędne jest jej zaprogramowania (kodowanie) za pomocą urządzenia diagnostycznego DIS.

 

Pozdrawiwam,

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej to jednak nie jest taka uroda pompy bo komputer mi pokazuje usterke przy każdym mocniejszym przyśpieszeniu i wyskakuje komunikat że nie jest dostępna cała moc silnika,a na wymiane udam się jednak do serwisu tak będzie rozsądniej(szkoda tylko że akurat jestem za granicą i pewnie w serwisie skasują mnie z 1000 euro no ale lepiej raz a poządnie niż potem poprawiać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

BMW posiadam od niedawna. Niewiele wiem... Szukalem i nie moglem znalezc odpowiedzi/podpowiedzi/rozwiazania na moj problem..

Moge prosic o zerkniecie do tematu? Mam problem z pompa paliwa. Zalozylem nowa z Boscha i nie jest dobrze...

 

 

viewtopic.php?f=73&t=178161&p=1518776#p1518776

 

 

Z gory dziekuje.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.