Skocz do zawartości

Ile wam pali 530d (2004 rok) ?! Bieg jałowy ile ma obrotów ?


vtec81

Rekomendowane odpowiedzi

Auto aktulanie pokazuje na komputerze średnie spalanie po mieście 19,5 litra/100KM co wydaje mi sie byc wynikiem godnym, ale w M5 :jawdrop: Bieg jałowy (luz) - tiptronic ma około 600-650obrotów co wydaje mi się być trochę dziwne ??! czy się mylę ??! pozatym wydaje mi sie, że V6 jakoś dziwnie pracuje :| spotkał się ktos z czymś takim ? :shock: :shock: :shock:
Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d z 2000 po wzmocnieniu na 225KM.

w mieście przy normalnym ruchu - 8,5 - 9l

w mieście przy samych korkach - do 11l

na trasie maksymalnie miałem 9l a minimalnie 5l

 

19 litrów to jakiś astronomiczny rezultat. Sprawdz czy komp nie oszalał.

 

Paliła mi do 14l kiedy rozwalił mi się tunel turbiny i dmuchało nie tam gdzie trzeba. Ale wtedy też ostro dymił z powodu złej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to jakieś nieporozumienie - auto wypuścili z Serwisu M-cars w Krakowie i takie ceregiele się dzieją !!! Auto nie kopci z racji filtra czestek stałych, ale to co sie dzieje na komputerze przerasta ludzkie oczekiwania (wczesniej komputer pokazywał temperature na wyswietlaczu w ciepłe dni kiedy temperatura siegala ok 30stopni jakieś 15-16stopni teraz wrocilo do normy) Auto ładnie przyspiesza, (zaznaczam że spalanie 19 litrów to efekt spokojnej jazdy) ale pojecia nie mam co się dzieje. Auto wczesniej jadło około 12 litrów (czyli duzo wiecej niż Wy piszecie) tak pokazywał komputer (czyli w rzeczywistosci jakieś 1-2 l więcej) ale to co teraz wyprawia to istny rekord świata. Zastanawia mnie fakt nietrzymania prawidłowo obrotów - luz powinien mieć 900 ? a teraz ma około 600-700 :duh:
Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poprawki :-) co do spalania to komputer zresetowałem po 2 dniach jazdy, wiec wydaje mi sie, że powinien już wskazywać odpowiednie zuzycie. Wczesniej zanim trafił do serwisu pokazywał 14 litrów i nie był resetowany. Taka ot ciekawostka - dziś załałem pełen bak i komputer jako przelicznik podał, że do przejechania zostało 540km... Coś w kazdym razie ejst nie tak - wizyta u Misiaka chyba nieodzowna....
Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak sobie glosno mysle... moze webasto ci caly czas grzeje? nie wiem czy jest to mozliwe...

 

w kazdym razie w zimne dni, gdy zalacza sie websto na dogrzanie silnika, widze spore spalanie - nie w pozycji spalanie, tylko w pozycji zasieg (drastycznie spada), po kilku minutach sie zwieksza

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóik mnie sie to nie zgadza - V6 ??? :shock:

 

No i napisz ile Ci naprawdę pali, czyli ile Ci ubywa z baku ?

 

Są dwie możliowści, padnięty sofware obsługi info-interface, lub padnięty software obsługi sprzętowej silnika. Sugerują to niższe obroty. Ale ale czy na pewno silnik obraca się wolniej - niżej warczy niż inne ???

 

Pisz, pisz, pisz a pomożem! :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fipa, nie wiem o co ci chodzi???? :shock:

o ile wiem i umiem policzyć cylindry to 530D to sześciocylindrowa rzędówka.........

Bo sam poprawiając kolege ktory napisał, ze to V6 piszesz tak samo z błedem? Zajrzyj do swojego poprzedniego posta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.