Skocz do zawartości

Czujnik otwarcia/zamkniecia drzwi?


radek25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze powiedziec dlaczego od przednich drzwi (kierowcy i pasazera) wychodza z czujnika dwa kabelki (brazowy i zolty), a od tylnych drzwi po jednym (brazowym).

Podlaczam alarm i nie wiem do ktorego kabelka sie podlaczyc?

no to zobacz, czy przy zamkniętych drzwiach 1 z nich nie jest masą i podłącz się do tego 2-go... :wink:

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem.

W obu przednich drzwiach brazowy jest na stale podlaczony do masy, a zoltym idzie prad.

W obu tylnych drzwiach brazowym idzie prad a masa jest ze srobki ktora dokreca przelacznik.

 

Wyglada na to ze kazde drzwi sa osobno podlaczone?!?

Jak podlaczylem alarm do przednich to tylko dziala z tymi drzwiami.

 

Powiedzcie co zrobic?

Czy od kazdego wylacznika z drzwi i klapy pociagnac przewod do zoltozielonego z alarmu?I czy mam stosowac diody prostownicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedzcie co zrobic?

Czy od kazdego wylacznika z drzwi i klapy pociagnac przewod do zoltozielonego z alarmu?I czy mam stosowac diody prostownicze?

 

pod tylną kanapą jest przewód brązowy idący z tylnej lampki (przynajmniej tak jest w e34) podłącz się pod niego i nie będzie trzeba ciągnąć od każdych drzwi oddzielnie

Pomogę kupić auto w Niemczech

+48508498199

+4916098654256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pod schowkiem nad głośnikiem u pasażera masz sterownik centralnego

do którego idzie wiązka przewodów są tam dwa od przednich drzwi brązowo niebieski z żółtymi kropkami i brązowo-fioletowy z żółtymi kropkami , wchodzą one do białej wtyczki 26 przewodów i jeden od obu tylnych brązowo-czarny wchodzący do czarnej wtyczki cztero przewodowej na wszystkich przewodach masz około 3V przy zamkniętych drzwiach ,a po otwarciu 0V

podłącz się do tych przewodów ale po przez diody aby ich nie zewrzeć razem bo nie zamkniesz wtedy zamka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz od każdtch drzwi pociągńąć osobny przewód i odsepsrować diodami.

 

A nie prościej podpiąć się pod przewód zasilania żarówki wnętrza (czyli sterowanie +sem ) ??

(i bez znaczenia czy ona się pali - czy może ktoś wyłączył wyłącznikiem przy żarówce, bo prąd w kabelku pojawia się przy otwarciu drzwi...)

Jeśli chodzi o klapę bagażnika to podobnie (jest żarówka w bagażniku) lub pod sam wyłącznik zwierający do masy...

 

nie znam kolorów tych kabelków.. i chętnie bym się dowiedział, gdzie one wychodzą... (pewnei z 26 pin wtyczki do której wchodzą przewody sterujące.. ale który ??)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wyjmij lampkę i tam znajdziesz kabelek sterujący ale uwaga kolor kabla zmienia sie przy wtyczce znajdującej sie u góry przy dachu :D i dalej juz tym kolorem leci do sterownika

ostatnio podłączałem alarm i niezle sie naszukałem

odpisałem kolory ale nie mam ich teraz pod reką

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

A co zrobic jak mam podlaczony alarm z funkcjia ANTY-NAPAD i problem polegajacy na wskazaniu komputera ze drzwi sa otwarte a w zeczywistosci sa zamkniete. Gdzie szukac przyczyny?Alarm sie uzbraja w kazdej chwili jak tylko dostanie sygnal ze drzwi zostay otwarte, nawet podczas jazdy.Moze ktos sie spotkal z takim problemem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zadam moze głupie pytanie ale czy czasem nie masz wylamanych plastikow przy zamkach ktore sygnalizuja ze sa dzwi zamkniete.

Ja tak mniale i nie moglem zalozyc alarmu zanim nie zmienilem zamkow bo sygnalizowal caly czas ze drzwi sa otwarte. Popatrz dobrze bo moze ktores drzwi maja wylamane albo ukrychniete te male plastiki przy zamku i stad ten komunukat.

E32 730 LPG


KUPIĘ ŁADNE ZADBANE E38 735 LUB 740 rocznik '96;'97. PROSZĘ O KONTAKT NA PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli stawiacie na te plastiki przy zamkach na slupkach. Sprawdzalem i wszystko z nimi w porzadku (na zewnetrznych ztronach, czyli tu gdzie je widac), prad do nich dochodzi bo sprawdzane bylo, po zwarciu obu przewodow czyli teoretycznie "zamknieciu" drzwi wskazuje ze sa one otwarte.

Pozdrawiam Siwytl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie podłączaj się pod lampkę ośw. wnętrza!! zwróć uwagę że jest jeszcze coś takiego jak ściemniacz lampki.

 

I potem żeby uzbroić alarm bedziesz musiał czekać X sek. aż zgaśnie lampka w przeciwnym razie centralka alrmowa odczyta to jako uszkodzone czujniki - i nie będzie reagować.

 

Kabel z każdych drzwi bięgnie w to same miejsce (pod nogi pasażera) tam jest sterownik centralzamka. tam je znajdź i odseparuj diodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkio sie zgadza z podlaczeniem alarmu, to jest w porzadku. Tu chodzi o czujnik dzwi ktory wskazuje ze sa otwarte podczas gdy one sa zamkniete. W tym momencie kazdy alarm bedzie wariowal a szczegolnie ten ktory ma funkcjie ANTY-NAPAD. Co zrobic, czego sie czepic, co moze byc uszkodzoene ze w skazuje na otwarte dzwi podczas gdy one sa zamkniete. Z gory przepraszam za swoja nachalnosc ale bylem juz u trzech eletrykow i elektronikow i nie wiedza co jest grane. Dodam ze bylo wszystko w porzadku i raptem podczas rannego (auto stoi pod chmurka) zamyklania drzwi to sie zrobilo. :mad2:

Pozdrawiam siwytl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.