Skocz do zawartości

stuki przy ruszaniu


rafeque

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam duzy problem mianowicie przy ruszaniu kiedy puszcze szybko sprzegło wydaje dziwny gruchot, uderzenie z tyłu auta niewiem czy to tylnia belka czy tez cos na wale ,bo w trakcie jazdy nic nie słychac ,tez mam przy ruszaniu jakies luzy z przodu jakies stuki ,skrzynia biegow chodzi mi płynnnie bez zadnych szarpniec czy cos podobnego tylko te dwie rzeczy mnie martwia pomocy z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie mylę to wyrobiły ci sie elementy mocowania belki...czy cos takiego...

w celu sprawdzenia:

Zaciągnij ręczny( musisz mieć sprawny) jedynka powoli sprzęgło jak zacznie ruszać powinno skrzypieć (tylko trochę inaczej niż szczęki ham bądź tarcze)lub stukać, pożniej wsteczny i to samo...

 

jak będzie taki stukot bądź skrzypienie czy nawet zaobserwujesz luz to te elementy mocowania belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie. kiedy ruszę gwałtownie do przodu czy wstecz coś stuknie, czasami kiedy jadę po "polskich drogach" szczególnie wrocław stukanie powtarza się. byłem z tym u kumpla i najprawdopodobniej to jakieś poduszki przy wale. w przyszłym tygodniu ma mi robić ręczny i przy okazji dokładnie przyjrzeć się temu stukaniu. jak tylko dowiem się czegoś więcej dam znać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Panowie mam bardzo podobny objaw ze stukaniem z tylu podczas zmiany ze wstecznego na jedynkę i odwrotnie.Dziś odwiedziłem mechanika weszliśmy do kanały i co się okazuje żę wał ma luz ,można kręcic ręką wał i są takie same odgłosy, mechanik stwierdził że luz ten wynika z przegubów tylnich osi i trzeba kupic nowe i wymienić.

 

tak się zastanawiam bo chyba już przeczytałem wszyskie posty nt. coś puka ,coś stuka..... , ale nigdy takiej diagnozy nikt nie podawał .

 

Proszę o waszą opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.