Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieżność - auto geo test, ul. Obrońców Modlina nr nie pamietam, byłem tam z 4 autami, zawsze wszystko git:)

 

dzieki za namiary na warsztaty że skrzyniami - na razie jestem zdecydowany na szwagro-matic ;) dam znać jak będzie po zmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zbieżność - auto geo test, ul. Obrońców Modlina nr nie pamietam, byłem tam z 4 autami, zawsze wszystko git:)

A robia tam tak jak potrzeba bmke zrobic?

 

PIM auto serwis robi geometrie tak jak powinno się robić w bmw ale każą zostawić samochód na kilka godzin bo tyle to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulo25 tylko jeżeli chodzi o MJ auto serwis to nie wystrasz się okolicy bo to na tyłach cmentarza :) Robiłem u niego parę rzeczy u siebie w aucie i zawsze było OK.

W PIM nie widziałem stanowiska do ustawiania zbieżności wiec pewnie jadą do zaprzyjaźnionego serwisu, chyba że od mojej ostatniej wizyty u nich coś się zmieniło :D

Edytowane przez PITERTECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIM auto serwis robi geometrie tak jak powinno się robić w bmw ale każą zostawić samochód na kilka godzin bo tyle to trwa.

Robilem u nich to mi ustawili na wywalonych tulejach z przodu i ustawili dla obnizonego zawieszenia jak u mnie jest seria, dlatego szukam jakiegos faktycznie konkretnego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulo25 powiem tak, byłem w 4-5 warsztatach w Krk ze swoim mercem (-25 do serii fabrycznie) i jako jedyni bez mrugnięcia ustawili zbieżność :)

Z BMW jeszcze nie byłem, ale w ciemno uderzyłbym do nich :)

Zadzwoń zapytać, czy podejmą sprawę BMW: 696 104 680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PIM auto serwis robi geometrie tak jak powinno się robić w bmw ale każą zostawić samochód na kilka godzin bo tyle to trwa.

Robilem u nich to mi ustawili na wywalonych tulejach z przodu i ustawili dla obnizonego zawieszenia jak u mnie jest seria, dlatego szukam jakiegos faktycznie konkretnego warsztatu.

 

Ja rok temu robiłem geometrię tu: http://euromarket.pl/ mają sprzęt 3D ale płaciłem ponad 300 zł i nie obeszło się bez korekty bo kierownica nie była idealnie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to daj znać :D

Ja też ostatnio miałem ciekawe przejścia z zawieszeniem u siebie. Byłem na przeglądzie i gość poszarpał autem i finalnie stwierdził że ręczny jest słaby a na lewej stronie nie ma zupełnie. Pojechałem do znajomego mechanika żeby popatrzył co się dzieje. Podniósł tył a tu całe koło goni prawe i lewe w tyle. Sobie myślę przecież sprawdzane było i gość powiedział że jest ok ale dla świętego spokoju pojechałem na inną stację diagnostyczna na szarpaki. Gościu szarpał i szarpał i mówi że jest ok. Hmmm sobie myślę ktoś tu mnie kłamie, wlazłem pod auto w garażu i szarpałem ręcznie kołem. Okazało się że górne wahacze są do wymiany. Takie oto profesjonalne są nasze stacje diagnostyczne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to daj znać :D

Ja też ostatnio miałem ciekawe przejścia z zawieszeniem u siebie. Byłem na przeglądzie i gość poszarpał autem i finalnie stwierdził że ręczny jest słaby a na lewej stronie nie ma zupełnie. Pojechałem do znajomego mechanika żeby popatrzył co się dzieje. Podniósł tył a tu całe koło goni prawe i lewe w tyle. Sobie myślę przecież sprawdzane było i gość powiedział że jest ok ale dla świętego spokoju pojechałem na inną stację diagnostyczna na szarpaki. Gościu szarpał i szarpał i mówi że jest ok. Hmmm sobie myślę ktoś tu mnie kłamie, wlazłem pod auto w garażu i szarpałem ręcznie kołem. Okazało się że górne wahacze są do wymiany. Takie oto profesjonalne są nasze stacje diagnostyczne :evil:

 

Po raz kolejny powiem, ze jak sie samemu czegos nie zrobi to nie jest to zrobione dobrze :wink: Dlatego jak mam oddac auto gdzies to jestem chory i przeczulony. Mi tez ustawiali zbieznosc i niby w porzadku a tuleje z przodu byly jakie byly. W moim przypadku jedynie diagnosta konkretny w miare bo patrzyl na zawias dluzsza chwile i mowil ze gumy na stabilizatorze sa do wymiany i faktycznie, byly juz wyrobione.

 

Paulo25 z ciekawości - do którego warsztatu?

 

Wlasnie dalej nie jestem do konca przekonany gdzie. Kazdy poleca co innego, pojedyncze osoby polecaja co rusz to inny warsztat i nie slysze wiecej glosow na jakis konkretny a jeden przypadek to nie wszystko :wink: W PiMie robilem zbieznosc, nie dosc, ze terminy odlegle to jeszcze chlopakow zagialem kolumna kierownicy, ze nie jest rowno do fotela i powiedzieli mi, ze moze kolumna krzywa i trzeba deche rozbierac :? Do tego te tuleje i jakis taki niesmak pozostal.

 

Dostalem jeszcze namiar na warsztat o nazwie ik motorsport na rybitwach. Nie ukrywam, ze lokalizacja mi bardziej pasuje bo po mojej stronie miasta a sie ponoc w bmw specjalizuja chlopaki. Ktos cos o nich podrzuci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś kojarzy warsztat P. Jarka z siarczanej 57 z Krakowa? Jakieś opinie? Jestem z nim umówiony na razie na drobną naprawę/sprawdzenie paru rzeczy, ale zastanawiam się czy warto zlecać mu coś poważniejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dalej nie jestem do konca przekonany gdzie. Kazdy poleca co innego, pojedyncze osoby polecaja co rusz to inny warsztat i nie slysze wiecej glosow na jakis konkretny a jeden przypadek to nie wszystko :wink: W PiMie robilem zbieznosc, nie dosc, ze terminy odlegle to jeszcze chlopakow zagialem kolumna kierownicy, ze nie jest rowno do fotela i powiedzieli mi, ze moze kolumna krzywa i trzeba deche rozbierac :? Do tego te tuleje i jakis taki niesmak pozostal.

 

Ja własnie mam dwóch znajomych którzy w PiM robią BMW - jeden jest zadowolony, drugi narzeka ;) Dla mnie to druga strona Krk, więc nie spieszno mi tam :)

Na razie oleje, filtry, hamulce będę robił tam gdzie inne auto - zobaczymy jak będzie, umówiony jestem na poniedziałek :)

Delikatne rzeczy, wolę sam ogarniać w miarę możliwości i czasu.

 

Co do diagnostów - jeżeli chce się dobrze sprawdzić auto, to na Balickiej mogę polecić - prześwietlają całkiem dobrze, pod warunkiem, że nie czeka kolejka aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie specjalistyczne stacje są w witkowicach (daniel wszołek) i R7 na dobrego pasterza.

Ja serwisuje u znajomego mechanika ( ma warsztat w garażu) ale nie pamiętam żebym się na nim zawiódł a drugi warsztat to mj auto serwis ( ten co polecałem wcześniej). Auto zawsze oddaje tu lub tu :-)

Co do serwisu w Borku to raz tam byłem i dziękuję bardzo. Może właściciel miał akurat tego dnia gorszy dzień ale potraktowany zostałem jak intruza, jak wyjaśniłem co chce żeby zrobił i sprawdził to zaczął sypać 100 jak z rękawa. 100 za to 100 za tamto. Samo podpięcie komputera powiedział 100 żeby podglądać live data. Odpowiedziałem mu ze z silnik jest ok, nie ma błędów to mi odpowiedział "to dlaczego nie przyjechałem że swoim komputerkiem". Jedynie mechanik że mną jakos sensownie porozmawiał i popatrzył swoim okiem.

Przyjechałem, pogadałem, odjechałem i tylko niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R7 na dobrego pasterza.

Znam, raz byłem i podziękowałem, na Lea też mają siedzibę i też słabo.

 

Ostatnio jak chce coś sprawdzić jadę właśnie na Balicką albo do Fiata przy rondzie Ofiar Katynia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mogę wspomóc komputerem z INPA, DIS, NCS i PASOFT. Łączę się bez problemów z e39 przedlift, niczego nowszego nie podpinałem więc nie wiem czy interfejs i oprogramowanie obsługuje e90 :( Jeżeli sam sobie ogarniesz programowanie ( ja nie chce Ci grzebać w aucie) to nie ma problemu, możesz podjechać ( okolice Ronda Barei) podepniemy auto (sprawdzimy czy soft ruszy ) i sobie to sam zrobisz. Ja inkasuje 8mio pak :D Jak coś to pisz na prv.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.