Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Miły Panie Adamie.

 

1- co do wcześniejszej wizyty gdzie był podpięty komputer, to nie wiem czy Pan pamięta ale pytałem się czy coś płace.

2- pomysł odpinania katalizatorów chyba nie należał do mnie z tego co pamiętam...czyli jeśli by mi Pan powiedział żebym zapłacił za wyciąganie silnika skoro tego nie trzeba było robić to powinienem za to zapłacić..(robił Pan to chyba w celu diagnozy,której zresztą było brak)

3- niech Pan przemyśli to że naprawa nie została dokonana czyli zlecenie nie zostało wykonane!!!

4- nie chodzi o to że oskarżam Pana o jeżdżenie samochodem (a może by było to wskazane bo wiedział by Pan że samochód nie jest naprawiony) chodzi o to że zostawiacie włascicielowi samochód bez paliwa by mógł dojechać nawet na stacje

5-co do Pańskich ograniczeń, to właśnie ciesze się z tego że odrazu zwróciłem uwage że nim nie będzie 100% pewności że jakaś część jest rozwalona to prosze jej nie wymieniać...bo dość mam już takich własnie warsztatów gdzie wymieniają pół samochodu i brak jest poprawy, a serwis rozkłada ręce i mówi że coś jeszcze jest nie tak (czyli lekarz obcina robi przeszczep nogi a okazuje się że to była chora ręka)....Jak Pan widzi gdybym się zgodził na wymiane tej uszczelki to był bym jeszcze 2000 zł w plecy +koszt robocizny, co zupełnie by nic nie zmieniło, poza Pańskim budżetem.

6- dla Pana może to druciarski sposób..akurat uszczelniacz został położony dla pewności....a poza tym co to ma do tego wszystkiego....WINNE BYŁY WTRYSKIWACZE A NIE USZCZELKA!!!!

7- sprawdzenie wtrysków wykonałem w 30 min..to chyba nie jest zbyt duży wysiłek?

 

Reasumując to co Pan pisze, tak wygląda właśnie praca serwisów w Polsce....myśl serwisu..."naprawie..a jak się nie uda to i tak zarobie"

 

Życze oby jednak zmienił Pan podejście z ilości na jakość!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Warsztat mam ubezpieczony od roszczeń klientów i tego typu sprawy zawsze mozna podciągnąć na OC, wówczas nikt niczego nie traci. Zostawiam to bez odpowiedzi, gdyż za mało mnie Pan zna... Jest to w tej chwili sprawa mniędzy Panem a mną, więc nie będę zaśmiecał szacownego forum i jakby co zapraszam na pw.

Pozdrawiam

A.K.

 

Ps: tak na marginesie; inżynierowie BMW nie przewidzieli, że oring wtrysku może się wywinąć podczas Eksploatacji :wink: A odnośnie uszczelek :?: Przy wymianie miałby Pan wymienione oringi i podciśnienia, bo takie czynności wykonuję przy wymianie tychże uszczelek.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę swoje co nieco.

Naprawiam u Adama swoje już drugie BMW, a jeżdżę do Niego od 5 lat. Różnie bywa z terminami, ale jak się zawsze umawiamy nawet na odległy termin i czas naprawy (niestety dojeżdżam do Raszyna z Woli) to tylko raz zdarzył się ZONK, ale z winy nieprzewidzalnej wcześniej naprawy (łatanie kolektora wydechowego w E39).Wg mnie jest słowny i wywiązuje się z tego co obiecał naprawić. Zawsze wyjeżdżam zadowolony i tego Wam Wszytkom życzę odwiedzając warsztat Adama.

 

ps.cały czas szukam warsztatu naprawiającego zderzaki :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ps.cały czas szukam warsztatu naprawiającego zderzaki :mad2:

Spróbuj pod tym telefonem - 603203041 - warsztat blacharsko lakierniczy w Jankach. Solidny człowiek, który lakieruje dla mnie klasyki.

Jeśli nie podejmie się to spewnością zna kogoś kto robi takie rzeczy.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie kazano mi odpalić fure i czekać ....ale jako ze przyjechał w miedzy czasie nowy klient na komputer to mnie zlano i czekałem 30 min aż kto sobie o mnie przypomni.

 

 

Co do tego :duh: Co za BURAK tak pisze- CZEKAŁEM 30 MIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakt strasznie duuuuuużo. Trzeba było jechać do ASO poczekać 15 minut i zapłacić ze 3 razy więcej :duh:

Może nie długo ale naprawiam u Adama Bunie od prawie 2 lat i na razie jest OK :cool2:

Ale spoko Panie Adamie jak sam klient pisze jest upierdliwy wiec wszystko jasne. Najlepiej żeby mechanik za wszystko zapłacił, zrobił i już. A tak na marginesie- samo podpięcie pod kompa w ASO w Warszawie na Prymasa Tysiąclecia to 450 zł bo dzwoniłem więc o czym mowa :mrgreen:

 

Z każdej sytuacji jest wyjście :norty: kupić sobie Poloneza i wszystko robić w szopie i bez czekanie caaaaaaaałych 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: tak na marginesie; inżynierowie BMW nie przewidzieli, że oring wtrysku może się wywinąć podczas Eksploatacji :wink: A odnośnie uszczelek :?: Przy wymianie miałby Pan wymienione oringi i podciśnienia, bo takie czynności wykonuję przy wymianie tychże uszczelek.

 

czyli może powinienem poprosić o naprawe główną silnika...bo przy skałdaniu silnika też bym je miał wymienione.....niech sam się Pan zastanowi co pisze.

 

Co do tego Co za BURAK tak pisze- CZEKAŁEM 30 MIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakt strasznie duuuuuużo. Trzeba było jechać do ASO poczekać 15 minut i zapłacić ze 3 razy więcej

Może nie długo ale naprawiam u Adama Bunie od prawie 2 lat i na razie jest OK

Ale spoko Panie Adamie jak sam klient pisze jest upierdliwy wiec wszystko jasne. Najlepiej żeby mechanik za wszystko zapłacił, zrobił i już. A tak na marginesie- samo podpięcie pod kompa w ASO w Warszawie na Prymasa Tysiąclecia to 450 zł bo dzwoniłem więc o czym mowa

Z każdej sytuacji jest wyjście kupić sobie Poloneza i wszystko robić w szopie i bez czekanie caaaaaaaałych 30 minut..

 

Właśnie tym postem pokazałeś kto nim jest....ja wiem że nie każdy potrafi czytać ze zrozumieniem (ale ja nie będę wnikał w Twoje wykształcenie) ale żebyś zrozumiał to napisze że chodzi o zlewanie ludzi...bo jeśli zaczynasz sprawe to ją zakończ, a nie szukaj następnego klienta.

 

Ja również nie będę dalej zaśmiecał forum....każdy kto będzie miał ochote sam wyciągnie wnioski

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: objaw ludzi słabych. Brak ci argumentów to się czepiasz nie wiem dlaczego wykształcenia :wink: To się Panie Adamie klient trafił :cool2:

 

Może to ty kolego napisz coś konkretnie bo na razie to wychodzisz na gościa który już jak czeka 30 minut to jest źle bo dla ciebie to jest zlewka klienta.Kup sobie nowe BMW i serwisuj się w ASO to tam poczekasz mniej i jeszcze kawę dostaniesz. No i jeszcze te 20 l benzyny- fakt wielka strata, oj wielka :duh: ( sam spalasz 10l na sam rozruch na zimnym) Generalnie to powiem jak Pan Adam- powodzenia życzę w dalszym użytkowaniu i oby lepszych warsztatów :cool2: bo na pewno takie na pana czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Co za BURAK tak pisze- CZEKAŁEM 30 MIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakt strasznie duuuuuużo. Trzeba było jechać do ASO poczekać 15 minut i zapłacić ze 3 razy więcej :duh: [...]

 

Nie jestem moderatorem tego forum, ale KOPIK Twoja wypowiedź, którą cytuję jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jakbyś nie zauważył obaj Panowie sobie nie ubliżają, tylko prowadzą, nazwijmy to, bardzo twardą polemikę. Zastanów się zanim coś napiszesz, bo tu nikt nikomu nie ubliża :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt za tego BURAKA to sorry :duh:

 

Trochę mnie poniosło ale jak czytam i widzę taki typ charakteru że ja tu jestem i musi być wszystko tu i teraz to mnie krew zalega. Może to wynika z tego że zawodowo mam bardzo duży kontakt z klientami i z takimi również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt za tego BURAKA to sorry :duh:

 

Trochę mnie poniosło ale jak czytam i widzę taki typ charakteru że ja tu jestem i musi być wszystko tu i teraz to mnie krew zalega. Może to wynika z tego że zawodowo mam bardzo duży kontakt z klientami i z takimi również.

 

 

 

widzisz nie do końca się zrozumieliśmy..nie jestem osobą której zależy aby skakano koło niego...problem polegał na tym, że poinformowano mnie iz samochód jest zrobiony, musiałem poprosić znajomego żeby mnie zawiózł...po przyjeździe wszystko cacy..miła rozmowa, po czym okazuje się że samochód nie jest zrobiony, ja nie wiem co mam dalej robić,czy zostawiać samochód, czy zabierać...przez to muszę przetrzymywać znajomego, a Pan Adam obraca się na pięcie każe czekać i idzie sobie diagnozować samochód nowo przybyłego klienta.

Czy to nie jest zlewanie?

 

P.S Ja się nie gniewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzystał z serwisu mr motors na mineralnej?

Robiłem u nich przegląd przed zakupem i odniosłem całkiem pozytywne wrażenia wzięli dużo mniej niż w znanej firmie na saskiej kępie (byłem tam na przeglądzie przedzakupowym innej beemki). Sprawdzili dużo więcej rzeczy i dużo dokładniej.

Nie chciałbym się jednak kierować obserwacjami na podstawie tylko jednej wizyty de facto bez żadnej naprawy.

Dają rade, odnośnie BMW, w Audi i VVolcfagen nie mają konkurencji są debeściaki, BMW trzeba się nauczyć poznać polubic :D ale myślę że dadzą radę bo ogarniają niemieckie sprzęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam serwis AUTOREDUTA na Zwycięzców 63, ciekawa alternatywa dla ludzi którzy mają dosyć! autoryzowanych serwisów. Robią wszystko w cenach niższych niż w ASO. Można wybrać pomiędzy częściami oryginalnymi a zamiennikami. Obsługa na wysokim poziomie.

Robiłem tutaj dosyc niedawno-usterka-wymiana tulei tylnego zawieszenia w BMW serii 5 E60.I jak uslyszałem wycene autoryzowanego serwisu – 1100 to lekko mówiąc odpadłem, u nich zapłaciłem 600zł.

Wiec nic nie mam-dla mnie sa ok a cena mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podleczyłem moją 325i w warsztacie w Auto Classic Service.

 

1.To co było umówione zostało zrobione.

2.Koszta średnio przeciętne.

3.Pełna kultura.

4.Szybki rzucik okiem na kompa przy następnej wizycie ,mile widziany :)

 

Polecam i sZeRoKiEj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy góru,ale ja nawet nie wiem kto to taki.Szczerze.

Ja ze swoim autem jesli juz musze jechac to zwykle i tak ląduje w Autoreducie.

Nie cuduje z innymi serwisami.Stąd własnie moje pytanie do Ciebie.

 

Jakie pytanie, nie mam pytan a pan Krzysztof nie wymaga reklamy - radze przeniesc sie ze swoim autem do AUTO-SEW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.cały czas szukam warsztatu naprawiającego zderzaki :mad2:

Spróbuj pod tym telefonem - 603203041 - warsztat blacharsko lakierniczy w Jankach. Solidny człowiek, który lakieruje dla mnie klasyki.

Jeśli nie podejmie się to z pewnością zna kogoś kto robi takie rzeczy.

 

Adam

dziękuję za pomoc, zderzak wrócił na swoje miejsce, a mój portfel się zmniejszył o 200zł za taką naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Harfowa 4 na Ochocie (22) 846-52-52. Szybko, fahowo w dobrej cenie i w zasadzie bez umawiania.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zmienialem ostatnio olej i filtry w Aseko na Minskiej. W zasadzie wszystko bylo ok, ani tanio, ani drogo (nie porownuje tu z serwisem), ale bylo to zalatwione w zasadzie od reki (po wczesniejszym uprzedzeniu o wizycie). Mam tylko 2 zastrzezenia: nikt nie zauwazyl ze uszczelka na grodzi przedniej jest wypieta ze spinki, no i na dodatek ktos trzepnal brudnym filtrem powietrza o bok pojazdu, skutkiem czego cale drzwi byly z zewnatrz zapylone. Przy czarnym lakierze i padajacym co jakis czas deszczu szczegolnie mocno to bylo widac. Mimo ze zwrocilem na to uwage ani nikt tego nie wyczyscil, ani nikt nie wyjasnil jak to sie stalo - nie mowiac juz o zwyklym przepraszam. Mozna powiedziec ze to drobiazg, ale przez to ogolne wrazenie pozostaje troche pogorszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia po wizycie w AutoClassic.

Do piątku miałem poczucie, że polecany na tym forum mechanik to jedyny, do którego powinienem pojechać ze swoim samochodem.

320D kupiłem pół roku temu. Trzy miesiące po zakupie pojechałem na umówioną wcześniej wizytę. Auto nie miało mocy i chciałem też wymienić filtr paliwa, powietrza. Do tego doszła głośniejsza praca i drgania (domyślałem się, że poduszki i tak też było). Niby czyszczenie zaworów, wymiana wężyków podciśnienia, mycie kolektora, czyszczenie czujników doładowania to proste czynności, które wielu z was opisało w odpowiednich działach bardzo dokładnie, ale jako, że to pierwsze BMW i pierwszy samochód wolałem oddać w ręce sprawdzonego i polecanego mechanika.

Samochód rzeczywiście odzyskał moc. Jechał jak wcześniej. Poprawa była zauważalna. Wymienione poduszki również wyzerowały drgania. Wyjechałem naprawdę zadowolony.

Kiedy przyszły pierwsze mrozy, auto ciężko odpalało, podjechałem - podpięcie pod komputer + dolanie koncentratu do płynu chłodniczego. Diagnoza postawiona. Kolejny plus. Za każdym razem wrażenie pozytywne. Rozmowa rzeczowa, chociaż faktycznie Pan Adam potwornie zalatany.

I wszystko byłoby super.

W styczniu wymieniałem olej + filtry. Olej + filtr w punkcie, gdzie facet tylko wymienia oleje. Filtr paliwa wymieniałem niedaleko domu. Od zakupu auta sporo czytam i pytam, żeby chociaż złapać ogólne pojęcie o samochodzie. Kupiłem zestaw filtrów Mann i podjechałem do gościa, żeby wymienił mi filtr paliwa (nie mam kanału). Wyciągnął filtr firmy ALCO z tego co dobrze pamiętam. Byłem zdziwiony, bo nigdzie na forum słowa o tej marce nie jako polecanych filtrów nie było. Myślę sobie okej. Facet, który zakładał mi Mann'a powiedział, że ALCO to jakaś niemiecka firma. Pomyślałem, że może czegoś nie doczytałem, a przecież Pan Adam wie co robi. Filtr powietrza wymieniałem sam. Patrzę, a tu tak samo ALCO. W zestawieniu z filtrem Mann wyglądał nieco 'ubogo'. Filtr wymieniłem i nie zastanawiałem się nad tym, aczkolwiek moje zdziwienie było większe. Dwa tygodnie wstecz wróciły drgania samochodu, głośniejsze gaszenie, głośniejsza praca.

Byłem już umówiony na wymianę sprzęgła do Pana Artura Śliwińskiego w Pruszkowie, więc przy okazji poprosiłem, żeby zerknął na poduszki, bo auto zachowuje się jak przed wymianą u Pana Adama. Trochę nieśmiało sugerowałem poduszki, bo przecież we wrześniu były wymieniane. Bardziej prawdopodobne było słabe koło pasowe czy koniec dwumasy.

I tutaj zdziwienie związane z wizytą u Pana Adama skoczyło pod sufit. Poduszki, które na rachunku widnieją za 328 zł to maXgear. 99% poleca i wkłada Lemforder, a o maXgear ani słowa. Poprosiłem Pana Artura o wymianę na Lemforder i drgania zniknęły. Cisza. Ciekaw jestem jak długo będzie z tym spokój. Bo może to nie do końca wina poduszek.

Nie zmienia to jednak faktu, że filtry + poduszki, które zamontowano u Pana Adama nie cieszą się popularnością wśród użytkowników 320D.

Zastanawiam się dlaczego tak się stało. Zwiodły mnie ogromne ilości pochwał pod adresem Pana Adama i brak wiedzy na temat mojego samochodu. Błąd popełniłem pewnie i ja sam, bo nie zapytałem jakie poduszki, jakie filtry i nie powiedziałem jakie chciałbym włożyć. Zdałem się w 100% na Pana Adama i jego ekipę.

Chcę jednak zaznaczyć, że nie wątpię i nie podważam wiedzy na temat naszych samochodów, którą ma Pan Adam. Zastanawiam się jednak dlaczego dostałem tańsze zamienniki. Może dlatego, że pytałem czy zmieścimy się w tysiącu za komplet zabiegów i Pan Adam chciał się zmieścić w tej kwocie? Nie wiem... Jeśli tak było to powstało fatalne nieporozumienie. Ja tylko zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.