Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jest w stanie polecić serwis w Warszawie, gdzie można sprawdzić auto przed zakupem? Chodzi mi głównie o stan techniczny, bo mam jedynie dostęp do wymian jakie były przeprowadzane.

Samochód do tej pory był serwisowany w ASO, ale wolę być pewny, że auto jest 100% bez zarzutu.

 

Dzwoniłem do ASO na prymasa i wołają 960zł za full przegląd.

 

Jakieś alternatywy? Czy można zlecić im sprawdzenie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właścicielem BMW E92 samochodzik został odzyskany po kradzieży i na dniach będę mógł go odebrać niestety jest częściowo rozebrany głównie elektronika została wyjęta poszukuje pilnie mechanika/fachowca w Warszawie albo okolicy od takich tematów który był by w stanie pojechać ze mną po odbiór samochodu i ocenić sytuacje na miejscu a następnie złożyć go w jedną całość z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właścicielem BMW E92 samochodzik został odzyskany po kradzieży i na dniach będę mógł go odebrać niestety jest częściowo rozebrany głównie elektronika została wyjęta poszukuje pilnie mechanika/fachowca w Warszawie albo okolicy od takich tematów który był by w stanie pojechać ze mną po odbiór samochodu i ocenić sytuacje na miejscu a następnie złożyć go w jedną całość z góry dzięki za pomoc

 

noe zabardzo rozumie po co chcesz aby ktos jechal z toba na miejsce.

Wedlug mnie najlepszy spec od elektroniki BMWw wawie to Bimmerupgrades.pl (jakosc top premium, ceny rozsadne) ale watpie aby chcial jechac po dbior.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Classic Service - ACS

05-090 Raszyn

ul. Słowikowskiego 23a

 

Nie polecam, skorzystałem i mimo wielu pozytywnych opinii zawiodłem się...

 

Wizyta była w maju 2015 roku. Pacjent 318i z 2002 roku, do zrobienia tuleje wahaczy przednich i wycieki oleju. Na pierwszy rzut oka lało się z podstawy filtra i uszczelki pokrywy zaworów, uzgodniłem z właścicielem zakres prac. Min., że usuwamy wszystkie źródła wycieków. No i wspomniane tuleje, odbiór miał być tego samego dnia, auto zostawiłem rano. Moje części to tuleje i zestaw uszczelek podstawy filtra.

W ciągu dnia telefonów brak, myślę... Zadzwonię dowiem się co i jak? Przez telefon dowiedziałem się że jedna śruba od podstawy filtra się urwała i że auto musi zostać do jutra, no dobra niech będzie... Ale po pracy wpadłem bez zapowiedzi zobaczyć jak to wygląda i faktycznie przy aucie dłubał jakiś młody człowiek być może zatrudniony przez właściciela. Kolektor ssąc zdemontowany, to pomyślałem żeby przy okazji wymienić separator. Wewnątrz auta na fotelu leżał nowy pasek PK, nikt mnie nie informował, że będzie wymieniany...

 

Dnia następnego zadzwoniłem do właściciela z rana z prośbą o wymianę separatora i skontrolowaniu przewodów od niego czy też kwalifikują się do wymiany.

W trakcie dnia dzwonię zapytać czy już auto gotowe, właściciel wyraźnie zdenerwowany sytuacją z urwaną śrubą tłumaczył mi że będzie drożej przez to i że w tym czasie mógł zrobić kilka innych aut i nie zarobi i w ogóle…na marginesie , a co mnie to obchodzi...? No i że w ogóle że musieli poprawiać po kimś bo rzekomo było na silikon polepione... Zapewnił mnie, że tak mnie nie zostawi i zrobią to, …co za wspaniałomyślny człowiek. Przecież płacę to jasne, że to zrobią! Ch…z tym myślę sobie, trudno niech zrobią żeby było dobrze...

Auta tego dnia nie odebrałem.

 

Dzień trzeci, w trakcie dnia telefon od właściciela. Poinformował mnie, że auto już gotowe i o kosztach finalnych naprawy. Myślę super, po pracy jadę po auto.

Na miejscu, finał w biurze. Właściciel miły jak nigdy dotąd, chyba lubi kasę liczyć… Taka pasja. Dowiedziałem się, że tuleje zrobione, OK. Uszczelki podstawy filtra zrobione OK. Separator wymieniony, przewody według właściciela były w porządku i mogą zostać, myślę OK. Uszczelka pokrywy zaworów wymieniona, OK. Dowiedziałem się że więcej miejsc wycieków nie ma. Zastanowiło mnie tylko dlaczego demontując kolektor dolotowy nie dali nowych uszczelek? Hmm… No i ten pasek, faktycznie był do wymiany ale nikt nie zapytał o zgodę na wymianę, jak to?… Dobra, niech będzie. Z uśmiechem na twarzy i uściskiem dłoni pożegnałem się z właścicielem i udałem się z kluczykami w ręku do mojego auta…

 

Odpalam, dziwnie auto chodzi, może odma? Dobra, słupek od kierowcy brudny, czarne paluchy… O nie… W aucie śmierdzi garażem… Wyjeżdżam i kieruję się w stronę Warszawy. W aucie zaczyna być czuć benzyną, koleś na skuterze podjeżdża i mi mówi że paliwo mi wycieka. Zjeżdżam na parking i podnoszę maskę… Kur… mać leje się benzyna gdzieś na kolektorze ssącym, do tego super patent, jeden z przewodów w peszlu, którego miejsce jest na tej rynience w której jest filtr kabinowy, puszczony jest środkiem pod osłoną kolektora. Noż… kto tak robi? Oczywiście telefonu właściciel już nie raczy odebrać…

 

Auto zostaje na parkingu i z buta udaje się do Auto Classic Sernice oddalonego od miejsca zatrzymania jakieś 500m.

Na miejscu , a byłem już zmęczony po pracy, jestem z natury spokojnym człowiekiem więc nie robiąc awantury a powinienem, tłumacze co się dzieje i dlaczego jestem ponownie. Młody człowiek ten co tam rzeźbił przy moim aucie z zestawem kluczy podwozi mnie do auta i naprawia swoje nie dopatrzenia. Ładne mi rzeczy… To jest serwis, błagam…

 

Dwa dni później, w międzyczasie zauważyłem, że auto fatalnie chodzi na LPG po tej całej operacji, fajnie że ktoś powiedział że tak będzie… A cóż, najgorsze było potem…W trasie zaczyna migać check, wypadają zapłony, auto szarpie i nie ma mocy… Super!!!

 

Skojarzyłem, że nic innego się nie mogło stać jak coś spier…li w ACS…

 

Udało się skontaktować z właścicielem, o dziwo odebrał z telefonu żony i uzgodnić, że przyjedzie kierowca po auto lawetą i zabierze je do ACS. Podejrzewałem, że po wymianie uszczelki pod deklem zaworów nie zostały wymienione o-ringi przy świecach i je olej zalał, niestety nie mogłem potwierdzić mojej hipotezy…Bo…

 

Dostałem informację, że auto już jest gotowe i można je odebrać. Winne sytuacji według właściciela był cewki zapłonowe, padły 3 na 4… „Cuda, cuda ogłaszają!”

 

Cewki w aucie były 2 Beru, 1 Bosch i 1 OE BMW, ostała się cała tylko jedna Beru, przypadek? Nie sądzę.

 

Oczywiście w ACS już cewki zostały wymienione na nowe, bez żadnego uzgodnienia czy tak czy nie. Nikt nie pytał, rachunek gotowy. Policzona diagnostyka, laweta policzona z upustem za ten mało istotny wyciek benzyny… Gest handlowy był, nie powiem że nie… Płacić i dowidzenia… Auto wydawała nam małżonka właściciela, bardzo miła i sympatyczna, ale tak naprawdę to zupełnie odwrotnie…

 

Potem zobaczyłem że olej leje się dalej, z uszczelki miski olejowej, przewody od separatora się pocą, kapie z vacum pompy… A pół roku później jedna ze świeć się uszkodziła, porcelana oderwała się od metalowego korpusu…

 

Także dziękuje bardzo i odradzam, tam teraz liczy się ilość a nie jakość moim zdaniem, ja zadowolony nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie polecić dobry serwis, najlepiej sprawdzony na własnym aucie, który wymieni w E60 olej w skrzyni biegów automat? Najbardziej interesuje mnie dynamiczna wymiana oleju a nie grawitacyjna. Interesują mnie okolice Warszawy/Piaseczna. Proszę o informacje bo szukam serwisu a mi na razie nie udało się nic konkretnego znaleźć. Czytałem różne opinie o różnych serwisach. Czekam na informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
CJ-Serwis. Ja czekam na pomalowanie mojego zderzaka to dam znać jaki efekt

 

Jak odbierzesz to daj znać jak to malowanie wyszło, bo i ja mam dwa zderzaki do pomalowania. :wink:

 

Już odebrane,zdjęcia masz u mnie w galerii.

Kolor dobrany idealnie,4 dni robocze do tego fajnie spolerowana klapa która miała głębszą rysę.

 

Dzięki za namiary. Byłem w weekend na oględzinach, jestem umówiony na 9 stycznia, zobaczymy jak wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Zakupiłem pierwsze BMW i szukam dobrego elektromechanika od ustawiania i kodowania lamp przednich BMW Warszawa i okolice. Jestem z Legionowa więc mam blisko M Auto części polecane tu na forum ale tam terminy na połowę marca masakra.

Jestem posiadaczem BMW e91 LCI i mam problem z jednym z ringów(lewy) cały czas gaśnie! W aucie mam zamontowane bi-ksenony, nie jestem fachowcem i mój mechanik też nie bardzo wie o co chodzi więc opisze problem tak jak ja to widzę. Po podłączeniu do komputera wyskakują błędy zwarcia na lewym ringu mechanik je kasuje i po odpaleniu samochodu ring się zapala ale w momencie zapalenia ksenonu po 10 sekundach ring lewy gaśnie i tak jest cały czas i bład wyskakuje ponownie. Mechanik coś tłumaczył że sterowniki na nowo wgrywał ale to nie pomogło. Czy jest możliwe że na którejś kostce jest jakieś zwarcie i robi się przepięcie i ring pada , ale dlaczego tylko lewy? prawy jest ok. Powiem jeszcze że chciałem wymienić kostki, bo może piny coś nie łączą ale w ASO sztuka 220 PLN trochę zdębiałem ;(. Potrzebuje rzetelnego mechanika który nie będzie kazał wymieniać zbędnych części tylko zdiagnozuje usterkę lub powie dokładnie co wymienić. Jak ktoś miał podobny problem lub może kogoś polecić to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Jestem z Legionowa więc mam blisko M Auto części polecane tu na forum ale tam terminy na połowę marca masakra.

 

Zasadniczo potrzebne jest drugie stanowisko!! :D

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest autoryzowany serwis w tego co ja wiem moge sie mylic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bardzo dobry warsztat, chodzi tylko o to z w autoryzowanym lub u partera BMW masz pewnosc zachowania gwarancji na montowane czesci, tutaj bedzie pewnie drogaprzez meke jezeli jakas czesc BMW padnie na gwarancji co nie jest zadkie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKTOR RAFAŁ KRAŚNIAK WOŁOMIN UL BOCZNA

NIE POLECAM Z DALA OMIJAĆ

ŚCIEMA ORYGINAŁ TYLKO ORYGINAŁ A CO SIĘ POD TYM KRYJE TO TYLKO ON O TYM WIE :D NO I JAZ :mad2:

SEPARATOR DWA RAZY WYMIENIAŁ A JAK PÓZNIEJ SAM WYMIENIAŁEM TO SIEDZIAŁ ORYGINAŁ ALE Z TEGO ROKU CO I SAMOCHÓD :D

TYLKO ORYGINAŁ :D

I WIELE INNYCH PRZYKŁADÓW BYM MÓGŁ PODAĆ ALE SZKODA SIĘ ROZPISYWAĆ

PANOWIE OMIJAĆ Z DALA NIECH DALEJ ROZNOSI ULOTKI POD KAUFLANDEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to Warszawa Rembertów Chruściela 71 jest warsztat - mechanik z doświadczeniem poprzednim z BMW Fus.

Na razie testowo robiłem u niego hamulce i złego słowa powiedzieć nie mogę. Można dać mu szansę polecając dalej :-)

Na BritCarParts niestety się zawiodłem. Robiłem zawieszenie i za kilka tygodniu znowu kolejny problem z innym elementem zawieszenia .

Jak nie poprosisz o sprawdzenie pozostałych elementów to tak są zarobieni że sami już nie sprawdzą, chyba za dużo klientów mają.

 

Miłego testowania warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.