Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BM Cars, jak dla mnie chcą naciągnąć klienta...

 

Napisałem do nich w sprawie piszczącej kiery w e36 w m-pakiecie, wg. nich do wymiany jest pierścień ślizgowy i teraz uwaga, cena pierścienia 800zł :shock:

Chyba kogoś pogięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru przekonywać nikogo, ani dywagować na temat cen, ponieważ dużo zależy od ceny części. Z tego co miałem okazję zobaczyć, to w BM Cars używają oryginalnych części BMW. A takie tajle sporo kosztują. Może stąd wynikają niekiedy wysokie ceny usługi.

Generalnie najlepiej ocenić po jakiś prostych czynnościach serwisowych - np. wymiana oleju ( własność klienta ) kosztuje 50zł. Pewnie można zrobić gdzieś za 40, nawet 30, ale jeśli chodzi o mnie to bardziej interesuje mnie cena w porównaniu do ASO. A tu już jest duża różnica. Komputer zawsze podłączą, skasują wskazania serwisowe ( potrafię to zrobić samemu z poziomu menu serwisowego ). Po prostu uważam, że oferują usługi na dobrym poziomie, w cenach bardzo konkurencyjnych względem ASO.

Ja bardzo polecam, tyle w temacie.

tak . a orietujecie sie czy maja tam dobre ceny za towar czy lepiej podjechac tam ze swoimi rzeczami ?

To zależy z czym. Dowiedz się, ile będzie tak, a ile tak i po sprawie. Jak ze swoimi częściami, to musisz liczyć ciut więcej za robociznę. Zależy więc, za ile możesz kupić części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z bmw cars za wymiane uszczelniaczy powiedzieli mi 800 a u krystiana 1500 ponieważ bez sciagania głowicy on tego nie robi .

co z tego że powiedzieli tylko 800 a jak zaczną robotę to zadzwonią i powiedzą że zawór wpadł i teraz cena będzie 1800

Krystian mówi 1500 a jak zrobi bez ściągania głowicy to Ci o tym powie i policzy 800 albo i mniej

jak robi rozrządy w TDSach to od razu mówi że jak uda się bez ściągania głowicy to 12000 ale jak uszczelka pęknie to wtedy 2400

to samo jest z lakiernią Waszkiewicza którą zawsze polecam

jak Waszkiewicz powie 1000 to na 100% przy płaceniu zapłacisz mniej niż 1000

przekonało się już do tego kupa moich znajomych bo po wycenie Waszkiewicza jechali do innych lakierni a tam było 30% taniej ale tylko do chwili odbioru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Pan Krystian odrazu powiedział ze nie zrobi tego bez sciagania głowicy bo tak nie robi chociaż wie ze tak mozna . nawet na forum jest to opisane jak je wymienic bez sciagania głowicy i zwykli ludzie to robia i nie maja z tym problemu . sciaganie głowicy to kupa niepotrzebnych problemów bo zawsze i to każda głowice trzeba planować i dać grubsza uszczelkę . jak by Pan Krystian zdecyduje sie kiedys na taki zabieg bez sciagania glowicy to pewnie zyska klientów :) ale dzieki za info :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by Pan Krystian zdecyduje sie kiedys na taki zabieg bez sciagania glowicy to pewnie zyska klientów

nie zdecyduje się bo obecnie ma tylu klientów że już nie robi wszystkiego samemu a nie chce brać odpowiedzialności za to co mogą nabroić jego pracownicy

a raczej odwrotnie -->> przez to że on firmuje swoim dobrym imieniem wszystkie naprawy robione u niego nie chce dawać obietnic na tanią naprawę która może nie wyjść

mi nie chciał tego zrobić więc wątpia by ktoś byłby bardziej przekonywujący niż ja :D

zdradzę Ci tak po cichutku że uzasadnieniem było to że jak sam powiedział nie mógłby za taką naprawę skasować więcej niż 200-300 zł a ryzyko że zawór wpadnie jest duże

tak więc nie wiem czy w cenie 800zł nie jest wliczona opcja ściągnięcia głowicy i poskładania wszystkiego bez splanowania głowicy

a tak co niektórzy robią

szybko i sprawnie a za kilka miesięcy będzie uszczelka wypalona między cylindrami

no ale to tylko takie moje gdybanie i cza mieć nadzieję że zrobią za 800 tak jak należy i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam zamiaru przekonywać nikogo, ani dywagować na temat cen, ponieważ dużo zależy od ceny części. Z tego co miałem okazję zobaczyć, to w BM Cars używają oryginalnych części BMW. A takie tajle sporo kosztują. Może stąd wynikają niekiedy wysokie ceny usługi.

Generalnie najlepiej ocenić po jakiś prostych czynnościach serwisowych - np. wymiana oleju ( własność klienta ) kosztuje 50zł. Pewnie można zrobić gdzieś za 40, nawet 30, ale jeśli chodzi o mnie to bardziej interesuje mnie cena w porównaniu do ASO. A tu już jest duża różnica. Komputer zawsze podłączą, skasują wskazania serwisowe ( potrafię to zrobić samemu z poziomu menu serwisowego ). Po prostu uważam, że oferują usługi na dobrym poziomie, w cenach bardzo konkurencyjnych względem ASO.

Ja bardzo polecam, tyle w temacie.

tak . a orietujecie sie czy maja tam dobre ceny za towar czy lepiej podjechac tam ze swoimi rzeczami ?

To zależy z czym. Dowiedz się, ile będzie tak, a ile tak i po sprawie. Jak ze swoimi częściami, to musisz liczyć ciut więcej za robociznę. Zależy więc, za ile możesz kupić części...

 

To ci powiem jak było u mnie.

Ogólnie to mam do gościa wstręt bo już kilka razy chciał mnie dobrze obrobić. Np awaryjne otwarcie maski w e46...

 

Teraz wymieniałem koło dwumasowe. Musiałem do niego bo Chciałem zrobic zbieżność i tylko on miał sprzęt. M-cars nie ma.

Umówienie się i wycena. Wymiana dwumasy 450, wymina oleju w skrzyni 50 (!!!!!!), uszczelniaczy 30, plus zbieżność 70. Czesci moje.

Wymieniałem na szybko bo okazało się że moim jade na chorwacje. Piątek wymiana w sobote wyjazd. Umówiłem się tydzien wcześniej.

W czwartek rano zostawiłem auto, mieli sobie rozbierać powoli z doskoku.

Dzwonie w piątek po 12 czy wszystko ok czy nie ma niespodzianek - nie zabrali się jeszcze.

Jakoś zrobili go na koniec dniówki.

 

I najlepsze. Patrze na paragon. Wymiana dwumasy 550!!!!!, reszta roboty tak jak ustalone, do tego dopisane sruby za 130zl!!!!!!

Ręce mi opadły. Mówie chłopie, skrzynie miałeś na ziemi, odkręciłeś srubkę zlałeś olej i 50zł!!! - jakoś to zniosłem, ale nic nie było o jakichś srubach! Uśmiecha się głupio że te śruby trzeba było wymienić.

Myśle h ci w d, jutro na wakacje jade i nie chce mi się szarpać z tobą.

 

Wracam z wakacji i coś mi nie pasuje bo kierownica jak była skrzywiona tak została. Jako że pracuje w serwisie to z niechęcią dałem moim gamoniom żeby podkręcili lekko na gałkach.

Ci mnie za chwile wołają że przy zbieżności nic nie ruszone. Gałki zapieczone że we dwóch wisieli na MORSIE i ledwo poszło.

 

Dzwonie do siwego że zbieżność nie ruszona a zapłacona. Coś tam się rzucał ale mówi jak chce to niech przyjade po pieniądze.

Gdzieś miałem jego 70...

Tak to było u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja jestem po operacji uszczelniaczy zaworowych w bm cars . powiem krutko jestem zadowolony poniewaz jest to jedyna firma która to robi bez sciagania głowicy , co do ceny to tak jak mówilismy 800zł za wymiane uszczelniaczy, dodatkowo wymienili mi szyne łancucha, napinacz i uszczelki na wanosach w cenie a co najwazniejsze nie musiałem do nich dzwonic i pytac sie co chwile tylko oni dzwonili do mnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do nich szedlem z założeniem ze bede tylko wymieniał te uszczelniacze i powiedział mi 800zł za robocizne i wtrakcie prac zaóważyli ze jest szyna peknieta i z duch czujników wanosa mi sie pociło no to zadzwonili i mi powiedzieli to sie zgodziłem i to zrobili w kosztach tylko zapłaciłem za czesci :) dodatkowo mi ja ładnie umyli bo była osrana od oleju a teraz sie ładnie swieci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrego i znającego się na rzeczy mechanika.

Dokładnie chodzi i zawieszenie pneumatyczne wyskoczył mi błąd SELFLEVEL SUSP. INACT* (BRAK POZIOMU REGULACJI ZAWIESZENIA) byłem na

komp. BOSCH ale nie umiał się połączyć z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrego i znającego się na rzeczy mechanika.

Dokładnie chodzi i zawieszenie pneumatyczne wyskoczył mi błąd SELFLEVEL SUSP. INACT* (BRAK POZIOMU REGULACJI ZAWIESZENIA) byłem na

komp. BOSCH ale nie umiał się połączyć z tym problemem.

 

Proponuje podjechać do serwisu Bmw Diablo Cars do p. Andrzeja Gallas w Gliwicach przy Daszyńskiego 218.

Może coś poradzi.

 

wysłane z Sony Xperia Z1 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.