Skocz do zawartości

przejscia z E63 z usa;) auta z usa i stanowisko BMW PL


eax

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

okolo 16 miesiecy temu kupilem moje wymarzone BMW E63, jako ze zalezalo mi na czasie kupilem uzywke z USA ktora byla wtedy jedyna dostepna od reki szostka w PL (jaka znalazlem) i wszystko bylo pieknie do czasu kiedy wybralem sie do serwisu po probie kradziezy w tym roku, do wymiany byla wkladka stacyjki - wszystko pieknie do czasu kiedy okazalo sie ze po wymianie wkladki (wszystko robione w ASO BMW w Bydgoszczy) i programowaniu auta padl glowny komputer, navi, radio, CD wszystko padlo komp sie nigdy nie obudzil panowie w serwisie stwierdzili ze trzeba kupic nowy a jako ze wczesniej ze starym mialem problemy (np nie pamietal stacji radiowych, ustawien jezyka ustawien jednostek, klawiszy na kierownicy etc.) to zgodzilem sie na wydatek rzedu 13 tys. PLN zeby miec swiety spokoj i w pelni sprawne auto, komputer przyszedl po okolo tygodniu panowie go zainstalowali i zaczeli programowanie ale niestety z jakichs magicznych powodow uwalili i nowy komputer okazalo sie ze w amerykanskim aucie nie moga zaprogramowac komputera od zera (ponoc przychodzi on do nich calkiem czysty i pierwszego programowania wykonac nie moga w aucia z USA bo BMW PL nie udostepnia im oprogramowania do aut z USA blablabla) wyslali wiec jakos na gwarancji ten uwalony nowy komputer i zamowili juz na ich koszt kolejny nowy - tym razem zaprogramowali go po raz pierwszy w aucie europejskim nastepnie przelozyli do mojego i tam dokonczyli programowanie, no i wszystko pieknie... po chyba 5 tyg mialem gotowe auto... i przezylbym te 5 tyg i koszt rzedu 13 tys. za kompa + 3 tys. za reszte - wsiadam wiec do auta i pierwsze co robie to ustawiam sobie jednostki jezyk etc. wszystko slicznie... gasze auto i odpalam ponownie jakiez bylo moje rozgoryczenie gdy okazalo sie ze komputer nadal nie pamieta ani jednostek ani jezyka ani klawiszy ani stacji radiowych ani tez voice control nie dziala... innymi slowy to samo co przedtem baaa... nawet gorzej bo przedtem zawsze sie odpalal jezyk angielski a teraz mam ciagle niemiecki + do tego mile, mile na galon i Fahrenheity czyli jak dla mnie sieczka na maxa, gdy zarzadalem wyjasnien od serwisu tamci przedstawili mi oficjalne stanowisko BMW Polska w sprawie aut pochodzacych z USA ktore rownoznaczne jest z posiadaniem klientow z takimi autami gleboko w miejscu do ktorego swiatlo nie dochodzi... serwis nie jest w stanie zaprogramowac prawidlowo takiego auta poniewaz BMW nie udostepnia serwisowi oprogramowania do aut amerykanskich i w ten oto sposob wymiana wkladki stacyjki po probie kradziezy skonczyla sie wymiana glownego komputera, 5 tyg oczekiwania na auto, nieprawidlowo dzialajacym nowym komputerem i kosztami rzedu 16 tys. PLN

 

obecnie poszukuje kogos w PL kto posiadalbym odpowiedni sprzet i byl w stanie zaprogramowac auto prawidlowo/prawidlowym oprogramowaniem (amerykanskim) moze jakies sugestie? moze ktos wie czy serwisy w niemczech tez maja takie problemy moze im BMW udostepnia oprogramowanie do wszystkich aut, nie tylko europejskich?

 

pozdrawiam,

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:doh:

Zobacz (zapytaj) tu:

http://podkarpackie.teleadreson.pl/mrowla/handel-uslugi-motoryzacyjne-bmw-mateusz-wlazlo-81156ffc23.html

Gość ma GT1, DIS, SSS

Robi elektronikę - teoretycznie tylko i wyłącznie BMW

:?:

 

%5B640%3A295%5Dhttp%3A//www.wz268.com/admin/ewebeditor/UploadFile/20077914437259.jpg

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi w Polsce są również objęte gwarancją i tego bym się trzymał :idea:

 

skoro się podjeli naprawy to niech kończą aby było ok

 

oni zepsuli kompa to dlaczego masz za ich nieudolnośc płacić

 

faktycznie mogłeś sprawdzić na miejscu czy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

otoz owszem uslugi w ASO sa objete gwarancja ale co mam zrobic jezeli mi mowia ze nie moga tego naprawic (zrobic poprawnie)? auto sprawdzilem przed odebraniem go i dlugo sie zastanawialem czy zaplacic ale co mialem zrobic? zostawic im auto i czekac - jak dlugo? oni twierdzili ze i tak tego nie moga zrobic dobrze... i nie beda tego robic! bylem tam ostatnio i mowili ze moga jeszcze sprobowac przeprogramowac auto ale na moja odpowiedzialnosc a to znaczy ze jak cos zjebia to nie ich wina a moj koszt i pewnie jeszcze 3 tyg to bedzie trwalo;)

ostatnio jeszcze zauwazylem ze CD w nowej jednostce sie sypie;) wkladam plytke a ono terkocze terkocze terkocze jakby mechanizm nie mogl zlapac plytki;) czasem terkocze tak z 10 razy a czasem w nieskonczonosc;) no i teraz mam problem jako ze nowa jednostka jest objeta gwarancja to powinienem ja reklamowac prawda?;) reklamacja pewnie skonczy sie wymiana modulu CD i pewnie bedzie wymagala programowania CCC i wszystko byloby pieknie tylko ze pewnie znowu cos sie posypie i az boje sie isc z ta reklamacja do ASO;)

 

pozdrawiam,

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co meczyc i katowac to auto w polskim aso????????????????????????

przeciez ci specjalisci do niedawna pracowali w polmozbycie i serwisowali polonezy.

jedz do niemiec....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w USA. Niektorych funkcji istniejacych w europejskich BMW nie da sie zaprogramowac poniewaz tutejsze ASO nie dysponuje odpowiednim oprogramowaniem. Inna przeszkoda jest troche inna budowa niektorych modulow instalowanych w europejskich i amerykanskich samochodach BMW (np. LCM w e46)

 

PS. Aby uniknac zamkniecia tematu, pozwolilem sobie zedytowac oraz usunac niektore "atakujace" posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.