Skocz do zawartości

Umiejscowienie sond lambda w 320i m52b20


Macviej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

 

W moim aucie (BMW e36 320i coupe silnik m52b20 vanos) padł katalizator. W warsztacie usunęli z niego wkład i przyspawali z powrotem (nie mam w środku rury wspawanej). Niedawno przeczytałem na forum, że jeśli jest sonda za katalizatorem to bardzo niedobrze jeśli nie ma katalizatora.

 

W związku z tym proszę o odpowiedź czy w moim samochodzie jest sonda za katalizatorem (z tego co wiem są dwie) oraz co może się stać jeżeli będe jeździł bez katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

jakie mogą być konsekwencje jeżdżenia bez katalizatora? I jeśli padł katalizator to czy przy ewentualnym wstawianiu nowego trzeba sondy wymienić?

Dodam tylko, że byłem na przeglądzie bez katalizatora i mi pan wsadził analizator spalin do tłumika i mu wyszło że wszystko w normie, napisał, że pojazd wyposażony w sprawnie działający katalizator trójfunkcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Likwidacja katalizatora lub jego wkładu to zwiekszone zużycie paliwa ze wzgledu na parametry jakie są zczytywane z sondy lambda i przekazywane do dme. W silniku zaczyna wystepowac tzw spalanie niezupełne paliwa a co za tym idzie dość silne zabrudzenie komory spalania, co w szczególności przy tulejach cylindrowych powoduje szybkie zuzycie pierscieni tłokowych. z drugiej strony na zaworach wydechowych pojawia sie efekt korozji siarkowej i - oczywiscie po pewnym czasie mamy silnik do remontu. jeżeli zamierzasz w przeciagu dwoch lat sprzedac auto wyjęcie katalizatora jest uzasadnione :). Lepiej jednak nie zawracac sobie głowy kupnem auta bez katalizatora, mozemy miec wiele niespodzianek w szczegolnosci po pierwszej wymianie oleju.Pozdr.
arop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.