Skocz do zawartości

tanie opony 235/45 r17...czy ktos jezdzil na takich??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

ostatnio znalazlem dosc ciekawa oferte opon:

 

http://ssl.delti.com/oponytanio/start.html

 

prosze dac odpowiedni rozmiar czyli 235/45 r17 i zobaczyc.

 

sa opony od 200-300zl nowki..firm..hmm..

 

1. nankang

2. linglong

3. goodride

4. na allegro sa jakies full run oraz infinity

http://www.allegro.pl/ite..._199_nowe_.html

 

czy ktos mial stycznosc z takimi oponami, jak przedstawia sie trwalosc tych opon oraz przyczepnosc?

 

wg. was lepiej kupic takie nowe opony czy lepiej uzywane jakis renomowanych producentow?

 

z gory dzieki za wszelkie uwagi

 

ps. narazie mam tylko dane od kumpla ktory kupil opony nankang i jest z nich bardzo zadowolony...a za 225/40 r18 zaplacil..uwaga..45euro/szt :) )...a..i jeszcze dostal 2 lata gwaracji :) )

jesli posiadles kobiete swoich marzen to o pozostalych marzeniach mozesz smialo zapomniec...

http://img01.picoodle.com/img/img01/7/2/9/f_podpism_5d496cc.jpg

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rowniez kupilem nankang ns-2 215/45r17 za 980zl brutto kpl 4szt.

 

Trwalosci po jednym sezonie nie ocenie.

 

Bez problemu wywazyly sie z niewielka iloscia ciezarkow na feldze.

 

Proste, nie bija przy hamowaniu itp. - co ostatnio zdarza sie wielu producentom - reklamwoalismy ostatnio np. uniroyale rainsporty - bo przy hamowaniu mozna sobie bylo lokciami szybe wybic i ciezko bylo je wywazyc - na innych oponach w tym samochodzie wszystko bylo ok. Wiele podobnych historii zdarza sie ostatnio z nowymi oponami roznych producentow...

 

Przyczepnosc na suchym na prawde dobra, na mokrym wrecz zadziwiajaco dobra (w porownaniu np z kilkoma modelami pirelli p5000, p6000, uniroyal rainport, firestone letnia nie pamietam dokladnego modelu), dobrze odprowadzaja wode - pomimo rozmiaru 215/45r17 calkiem bezstresowo przecina sie kaluze czego nie moe powiedziec o obecnych oponach 225/40r18.

 

Jako wada dla mnie to dosyc glosne toczenie zauwazalne przynajmniej w moim 328i z seryjnym calym wydechem (cisza w samochodzie). Zupelnie za to nie bylo to zauwazalne w 325i bez katalizatorow - po prostu slyszalo sie co innego.

 

Druga sprawa to nie wiadomo jak bedzie z ich trwaloscia ale przy tej cenie jak przejezdza nawet dwa sezony to bedzie moim zdaniem rozsadny kompromis zwlaszcza przy dosyc dobrej przyczepnosci jaka oferuja - a mysle ze tyly wystarcza mi spokojnie na 3 sezony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam oponki nankang dokładnie NS-2 rozmiar podobny bo 235/40 R17 . Właściwie to nie narzekam na nie, chociaż są dosyć twarde, jak je zakładali, to musieli w 2 osoby to robić i wulkanizator mnie ostrzegł ,zebym uważał, bo jak złapie gumę to moge tego nie zauważyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem je na www.opony.com.pl - już trzeci komplet z tamtąd i jestem zadowolony z terminowości jak i obsługi (wcześniej pirelli p 5000 i firestone winterhawk).

 

Teraz ten rozmiar niestety jest już teraz znacznie droższy niż wtedy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

opony made in china.

 

 

ja czajnika do domu nie kupuje made in china, o oponach nie smiem nawet myslec. pomyslcie, ta czesc dotyka ziemi powierzchnia 1 dloni i od tego zalezy wasze zycie lub zdrowie , a wy chcecie kupowac chinskie opony? kup 2 , ale europejskie opony,. smiem twierdzic ze 2-3 letnie uzywane opony beda lepsze niz ten chlam chinski.

 

 

p.s. z chinsczyzna mam duzo do czynienia, pracuje przy elektronice i nikt mnie nie namowi na zakup czegokolwiek chinskiego chyba ze kredki dla dzieci, bo to jedyne co mozna polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ostatnio znalazlem dosc ciekawa oferte opon:

1. nankang

2. linglong

3. goodride

4. na allegro sa jakies full run oraz infinity

http://www.allegro.pl/ite..._199_nowe_.html

 

czy ktos mial stycznosc z takimi oponami, jak przedstawia sie trwalosc tych opon oraz przyczepnosc?

 

wg. was lepiej kupic takie nowe opony czy lepiej uzywane jakis renomowanych producentow?

 

z gory dzieki za wszelkie uwagi

 

ps. narazie mam tylko dane od kumpla ktory kupil opony nankang i jest z nich bardzo zadowolony...a za 225/40 r18 zaplacil..uwaga..45euro/szt :) )...a..i jeszcze dostal 2 lata gwaracji :) )

 

Słuchaj ja kupiłem 6 opon do ciężarówki firmy Goodride.Proszę cię nie kupuj opon chińskich i dla pewności powiedz wszystkim znajomym żeby nie kupowali. :nienie: Czy samochód jest pusty czy załadowany koła się ślizgają na mokrej powierzchni.Szczęście moje że postanowiłem sobie na bocznej uliczce sprawdzic jak sobie radzą właśnie po deszczu.MASAKRA.I to nawet przy prędkości ok 20km/h.Jeżdżę na nich od końca kwietnia, max. 90km/h. Na suchym są normalne na mokrym mozna się zabić :!:

Ja wiem że opony C są do innych zastosowań ale opinia moja jest taka właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . jezdze na oponach z tkzw. dalekiego wschodu i nie mam nic do zarzucenia tym oponom , przywiozlem auto z niemiec i tez byly koreanskie a propo , w Polsce sa tez firmy oponiarskie i nie tylko zachodnie :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak juz chcecie tanio kupic pozadne opony proponuje czatowac na wyprzedaze najwiekszych dystrybutorow czesci samochodowych. Dla przykladu ostatnio kupilem z wyprzedazy w AD Debica zimowki: Dunlop Sport 235/45r17 po 142/szt. i Goodyear 255/40r17 po 236 zl/szt.

 

A jaka jest ich data produkcji??? ;) Może tu tkwi ich atrakcyjna cena :doh:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony made in china.

 

 

ja czajnika do domu nie kupuje made in china, o oponach nie smiem nawet myslec. pomyslcie, ta czesc dotyka ziemi powierzchnia 1 dloni i od tego zalezy wasze zycie lub zdrowie , a wy chcecie kupowac chinskie opony? kup 2 , ale europejskie opony,. smiem twierdzic ze 2-3 letnie uzywane opony beda lepsze niz ten chlam chinski.

 

 

p.s. z chinsczyzna mam duzo do czynienia, pracuje przy elektronice i nikt mnie nie namowi na zakup czegokolwiek chinskiego chyba ze kredki dla dzieci, bo to jedyne co mozna polecic.

 

 

 

 

ciekawe,w koncu prawie caly markowy sprzet agd ma metke made in (jakis dziwny kraj) :norty:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla ciebie markowy sprzet to MPM to masz racje. wcale nie jest tak jak piszesz.

philips, sharp,moulinex, toshiba, krups, tefal, rowenta , te firmy nie kozystaja z pomocy chinczykow. zdaja sobie sprawe ze tam sie nie da wyprodukowac porzadnie. nie za dolara na dniowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, i tu sie mylisz. naprawde 2-3 letnia opona europejska jest lepsza niz nowa chinska :nienie: i tu sie myli bo europejska potrafi chalasowac :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem też zdania że nowe opony są lepsze niż kilku sezonowe a markowe :cool2: ! Oczywiście mówimy tu o sensownych oponach wschodnich lub japońskich. Ja w zeszłym roku kupiłem opony FALKEN ZE512 235/45 R17 w cenie 365pln za sztukę :modlitwa: :clap: ! Cena bardzo dobra tak jak i jakość. Przyczepność, sterowność itd rewelacyjna ale opiewa to szybkim zużyciem. 40 tyś. km BMW 523i i szukam kolejnych się zużyły :-)) Poprzednie opony Michelin Pilot Sport kosztowały 850 pln sztuka i szac ich egzystencji identyczny , parametry jezdne porównywalne poza tym że o nibo twardsze i głośniejsze. Dlatego ponownie zastanawiam sie nad oponami Falken 451 lub 452 ceny od 420-500 :duh: Ostatnio przez myśl mi przeszły opony INFINITY cena 285pln :wink: Czy warto ?? Wiem jedno, że napewno nie kupie używki bo za szrota w tym rozmiarze trzeba zapłacić 250-300 !! :jawdrop: NIE WARTO. Polecam nowe alew cenach umiarkowanch. Falken chyba znów zawita na moich felgach !! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupie używki bo za szrota w tym rozmiarze trzeba zapłacić 250-300 !! Surprised NIE WARTO

nosze poki co taki rozmiar jak twoj i w lomiankach uzywki markowych polskich lub zachodnioeuropejskich firm, w naprawde przyzwojtym stanie, placilem 120-150pln, zakladow jest tyle ze do wyboru do koloru.. ceny sprzed ponad roku, wiec licze ze teraz drozej, ale chyba nie skoczylo na 200%

 

na razie kupowalem 2 razy uzywki i nigdy nie trafilem na jakies problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za 120-150 to można kupić oponki do darcia gumy na wekeend a nie do jazdy ! 235/45 r17 to jednak troszkę więcej kosztuje w dobrym stanie i nie mowie tu o oponie 4-6 mm.

Ewentualnie zastanawiam się nad oponą Nankang Ultra Sport NS-II 235/45R17 94V XL cena 338pln za nówke czy to zła opona i nie lepszy wybór niż dwie używki 4 mm :mad2: na parę kilometrów

http://www.opony-auto.pl/produkt/12790/nankang-ultra-sport-nsii-23545r17-94v-xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.