Skocz do zawartości

ŚMIERDZI SPRZĘGŁEM W AUTOMACIE?!


ARTUR_RO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno kupiłem to auto - bardzo piękne i zadbane, stan na prawdę super. Jednak od kilku dni przy ostrym dodaniu gazu (nie koniecznie używając kick-downu) w samochodzie śmierdzi spalonym sprzęgłem (skrzynia automatyczna). Co to może być i jakie koszta mogą wystąpić?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak pachnie palone sprzęgło, a poza tym dzieje się tak tylko przy gwałtownym dodaniu gazu i też nie zawsze. a klima działa super. być może jest to coś o łudząco podobnych objawach - w końcu się nie znam jakoś na bardzo wysokim poziomie. jeżeli ktoś wie co to może być i ile kosztuje naprawa ewentualna to proszę o podpowiedź. dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to bardziej zapach klocków hamulcowych albo przypalonego oleju skrzyni,

podejrzewam że temp. oleju skrzyni zaczyna przekraczać 140 stopni i stąd ten zapach - konwerter / zmiennik momentu/ już nie wyrabia

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwa okolo 2 godzin a koszta juz bardziej uzalezniona od widzimisie warsztatu.

Ja sobie wymienilem sam wiec poza robocizna wyszlo cos okolo 200-300pln Juz za dobrze nie pamietam ale chyba 7litrow Mobil atf320 + filtr + uszczelka. Skrzynka 5hp18

Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zapachu palonego sprzegla to obstawialbym - Hamulce

Po gwaltownych przyspieszeniach nastepuja tez zazwyczaj gwaltowne hamowania co moze prowadzic do przypalania klockow.

Kolega oddal na serwis woje Volvo xc90 a w zamian otrzymal takie nowitkie kombi w dieselku do testowania po 5kilometrach jazdy testowej jaka odbylem tym samochodzikiem po paru lukach zakretach ostre hamowanko jak i przyspieszanko efekt byl taki ze hamulcow nie bylo czuc ale spod nadkoli wydobywal sie siwy dym!! (autko nie mialo 10tys).

Dobre auto nie jest zle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.