Skocz do zawartości

błąd airbaga pomóżcie albo jak wyłaczyć tymczasowo poduchy


zyga

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem po przekręceniu stacyjki zapala sie kontrolka od poduchy i tak ok 2 minutach gaśnie tak samo jest na odpalonym silniku już brubowałem odłączyć aku (na tak niecałe 5 min) i włączyć go ponownie i nic na forum nie znalazłem takiego przypadku a jeżeli sie myle to przepraszam bardzo i prosze o podanie linku do tematu Edytowane przez zyga

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby jakbyś spróbował dokładnie opisac jak mruga lampka i w jakich okolicznościach byc moze podaje informacje o usterce w postaci kodu. istotne jest też to, ile masz w aucie poduszek - jeśli masz w drzwiach lub słupkach problem może sie sprowadzac do przetartego kabelka pomiedzy drzwiami a słupkiem, cos powypadkowego?, zwykle najlepiej w takich wypadkach jechac gdzies na warsztat podpiąc sie pod wtyczke i usunąc błąd - prawie na bank to załatwi sprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy mam dwie kierowca i pasarzer a kontrolka nie mruga tylko po przekreceniu kluczyka swieci tak ok 2 min wiem ze trzeba sie podpiać pod kopa ale najpierw chciałem sie dowiedzieć czy coś można samemu zrobić a narazie mam problem zeby podjechać do warsztatu jak to nic nie da to chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jak samemu można rozłaczyć poduchy tak żeby przypadkiem mi same nie wybuchły

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić test. Może to coś wykaże.

Wciskasz przycisk od kasowania od kilometrów, trzymasz go, przekręcasz kluczyk i test się uruchamia.

Nie wiem czy coś pokaże ale warto spróbować.

Była: BMW E36 320i Sedan (vanos) - 94r

Było (i więcej nie będzie): Opel Vectra B 2.0 16V CDX - 98r


Nie zrozumieją ci którzy nie obcowali z BMW sam na sam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech mi ktoś powie jak szybko rozłączyć poduchy żeby przypadkiem nie wybuchły bo narazie jestem zagranicą i jeszcze niewiem kiedy wróce

Otworz maske masz tam puche z bezpiecznikami. Wyjmij od airbagu, opis powinienes miec na pokrywie od tej puszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek2000 mógłbyś mi to dokładniej opisać jak to wykonać samemu chyba że dałeś auto do warsztatu

 

W moim E46 nazywa sie to mata naciskowa pod fotelem pasazera - koszt okolo 400zl bez robocizny :(

Mozna jeszcze zerwzec cos (jest na forum)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma takiej opcji żeby Ci poducha sama bez powodu w twarz wypaliła, co najwyżej w momencie kraksy (wypluć te słowa) może nie zareagować, także nie baw się w jej odłączanie poprzez bezpieczniki. Zajrzyj pod fotel kierowcy i posprawdzaj wszystkie wtyczki może któraś się poluzowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma takiej opcji żeby Ci poducha sama bez powodu w twarz wypaliła, co najwyżej w momencie kraksy (wypluć te słowa) może nie zareagować, także nie baw się w jej odłączanie poprzez bezpieczniki. Zajrzyj pod fotel kierowcy i posprawdzaj wszystkie wtyczki może któraś się poluzowała.

:clap:

Ja słyszałem od kilku osób - że jak gaśnie po 2 min to jest gdzieś błąd (fotel, kable, wtyczki itp.)ale sama poducha jest OK - mam tak od zakupu i na początku chciałem to naprawić. Okazało się jednak, że po robocie "na czuja" i tak trzeba jechać na kompa aż do znalezienia przyczyny :mad2: więc dałem sobie spokój.

Nie znalazłem na forum recepty (tylko jeden link - jak wymienić czujnik pasów bezpieczeństwa).

Jak ktoś coś wie więcej - to też chętnie poczytam, bo problem widzę występuje często a nikt nie wyjaśnił zasady działania całego układu i jak podejść do problemu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wcześniej wyczytałem ze gdy wystepuje bład poduszek to mogą czasem samoczynnie wypalić wiec przesto sie pytam który bezpiecznik jest od poduch aby je rozłączyć ale nie jestem pewny tej wypowiedzi o wystrzale wiec moje pytanie jest takie jest to wogóle możliwe

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

błąd sie pojawiał przy odpalenia i po dwoch minutach gasł, w ten sposób kompuer sygnalizuje iż występował błąd poduszek ale juz go nie ma, ja tak miałem po wyjeciu liczników.

pomaga zwykłe kasowanie błędu w zakładzie.

ja to zrobiłem przy wymianie oleju i miałem za darmo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.