Skocz do zawartości

"żółte" tablice rejestr.


Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałem niedawno, że można jeździć w Polsce na niemieckich tablicach z żółtym paskiem. Ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia tej informacji.

Czy ktoś ma pewne informacje na ten temat? Bo wybieram się do DE w niedługim czasie i będę miał dylemat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO 5 dni od momentu przekroczenia granicy, to masz na zgloszenie samochodu do urzedu celnego.

A tablice z zoltym paskiem sa do poruszania sie tylko i wylacznie na terenie Niemiec - do poruszania sie poza Niemcami sa tablice z czerwonym paskiem.

No chyba, ze sie cos ostatnio zmienilo.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze na zultych tablicach masz ubezpieczenie tylko w niemczech bo tosa tablice dojazdowe jagbys chcial jechac na tüv ale przez granice mozesz nanich spokojnie przejechac ale niewiem jak jest z ubezpieczeniem poza terenem niemiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze na zultych tablicach masz ubezpieczenie tylko w niemczech bo tosa tablice dojazdowe jagbys chcial jechac na tüv ale przez granice mozesz nanich spokojnie przejechac ale niewiem jak jest z ubezpieczeniem poza terenem niemiec

 

No mnie nie chcieli przepuscic na tych tablicach przez granice.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzialem na wlasne oczy jak przez krakow przemykaja w strone przemysla autka na zóltych (merce,audi,bmw) . wydaje mi sie, ze ruskie albo inne ukraince moge poruszac sie po polsce do punktu docelowego (miejsce zamieszkania). nie wiem wlasnie jak to jest w z polską . napewno na czerwonych wiele osob jezdzi i to po terminie ale maja chyba wykupione przedluzenie OC. A ze 2 lata temu slyszalem , ze te auta z zlótymi sluzą tylko np. do tymczasowego przemieszczania sie autem po uni eur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku(po naszym wejściu do UE) było tak Niemcy to na tych tablicach wypuszczali, tylko polscy celnicy nie chcieli wpuszczać, albo na lawetce przez granicę, a potem złapią (ok 3tys pln, samochód na parking)... nie złapią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest chyba do tej pory. Dlatego przy granicy jest pelno laweciarzy, ktorzy 'za drobna oplata' przewoza samochod na zoltych tablicach przez granice, a potem samochod jedzie samodzielnie na wlasne ryzyko.

Niektorzy nawet przemalowuja te zolte tablice na czerwone ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzwoniłem do wydz. ruchu drog. w W-wie i okazało się że można na tych tablicach po Polsce jeździć.

Poza tym w zeszłym tygodniu kolega przywiózł passata na tychże blachach i problemu z przekroczeniem granicy nie miał, mówił też że kilka aut z żółtymi tablicami widział (przekraczających granicę).

Aha przy granicy lawet też nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to duzo by to upraszaczalo. A powiedzciemi. Zeby kupic tablice z czerwonym paskiem musi byc wazny TUV. A zeby kupic te z zoltym juz chyba nie?? Bo to sa tzw tablice "warsztatowe" do przejazdu z warsztatu do warsztatu na np. zrobienie TUV'a.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby kupic tablice z czerwonym paskiem musi byc wazny TUV. A zeby kupic te z zoltym juz chyba nie??

Dokladnei zolte mozesz kupic z TUV i bez, czerowne tylko z TUV i dluzszym okresem ubezpieczenia.

Ps. moze ktos wydabedzie jakies pismo urzedowe dotyczace poruszania sie po Polsce na zoltych blachach?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołoże jeszcze trzy grosze bo nie lubie urzedasow.OD 01 LIPCA 2007 MOZNA WJEżDZżAC DO POLSKI NA TZW.TABLICACH Z żółTYM PASKIEM WARUNKIEM JEST WYKUPIENIE OC "GRANICZNEGO" 180Zł SAMOCHóD,100Zł PRZYCZEPA(np. w Swiecku w kantorze na granicy). ubezpieczenie jest wazne 30dni.koniec interesu laweciarzy przewoznikow przez granice.pozdro

Pozwoliłem sobie na skopiowanie posta dla rozjaśnienia sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z ubezpieczeniem w polsce jest tak samo jak z tablicami celnymi :think:

 

Z tego co się orientuje trzeba wykupić ubezpieczenie graniczne 200 zł na miesiąc i po problemie a to i tak się opłaci bo żółte tablice są tańsze. Jest jeszcze jeden duży plus jak się bierze blachy z żółtym paskiem nie wpisują Polaka do brief to bardzo ważne dla handlarzy.

Jutro wraca kolega z Niemiec (na żółtych) to się dowiem co i jak.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozjasnienia -zolte tablice moze wykupic tylko osoba zameldowana w niemczech.Od kiedy mozna legalnie jezdzic na niewaznych tablicach,bo jak sa wazne 5 dni i wykupicie ubezpieczenie na granicy na 30 dni ,to po uplywie tych 5 dni sa juz nie wazne czyli jak byscie ich nie mieli tzn mozna zdjac i wywalic do rowu.Ciekawe czy ubezpieczyciel wyplaci szkode jak cos sie stanie w czasie waznego ubezpieczenia i niewaznych tablic.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych:cena tych tablic jest różna w różnych powiatach-landkreisach,np.w Berlinie "żółte"sa tańsze niż celne ale kupowałem w zeszłym tygodniu w Gelnhausen koło Fuldy to były droższe niż celne ale pojazd nie miał tuv i byłem na nie skazany,Polak moze jak najbardziej wziąć na siebie "żółte" ja biorę,jestem Polakiem nie zameldowanym w Niemczech.Potwierdzam raz jeszcze to co kiedyś napisałem a ktoś tu zacytował,OD 01.LIPCA 2007 WOPKI WPUSZCZAJA NA NICH DO POLSKI MUSISZ WYKUPIC TYLKO DODATKOWE UBEZPIECZENIE GRANICZNE WAZNE 30 DNI(NIE 5).pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co wyżej mecik napisał. Można brać na siebie żółte (brałem 80E). Nagranicy pytałem strażnika czy trzeba wykupić ubezpieczenie w Polsce i stwierdził że "chyba tak". 5 dni to nie są ważne tablice tylko ubezpieczenie i tylko na terenie DE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.