Skocz do zawartości

"żółte" tablice rejestr.


Rekomendowane odpowiedzi

Czegos tu nie czaje.A wiec jezeli kupilem np.auto bez waznego tüv,wykupuje zolte blachy,bo moge(wazne w niemcowni 5 dni)i cisne do polski.Poczym na granicy wykupuje jakies tam ubezpieczenie na kolejne 30 dni.Po 7 dniach powoduje wypadek,moze mi ktos powiedziec jaki ubezpieczyciel wyplaci odszkodowanie na auto bez waznego przegladu technicznego i bez wyznych tablic.No chyba ze sie duzo ostatnio w przepisach pozmienialo.Ale moge sie tez mylic.Jezeli ktos moze to niech mnie oswieci jak to funkcjonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę, który przyprowadził auto na tych tablicach, zatrzymała policja. Tablice były nieważne, a ubezpieczenie (kupione na granicy) było ważne.

Dostał mandat w wysokości 50pln i 1 punkt karny. Policjant powiedział, że przez 5 dni ważności "żóltych" tablic można jeździć po Polsce i nie jest potrzebne dodatkowe ubezpieczenie (kupowane w Polsce).

Ale dodał jeszcze, że to dokupione ubezp. go uratowało przed "przymusowym parkingiem".

Wniosek jest chyba jeden 5 dni i koniec.

Fajnie by było poczytać jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie, a nie uczyć się na swoich i cudzych błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak podepne pod temat ...

kolega chce zebym przyciągnol mu auto z niemiec ... ale slyszalem ze w niemczech w briefa wbiją moje nazwisko i co w tedy ... auto będzie na mnie i ja bede musial mu je odsprzedac czy cos??? czy przypadkiem nie bedzie musialo te auto byc zarejestrowane na mnie przez pol roku ??? czy jak bym je sprzedal wczesniej nie nalicza na mnie jakiegos podadtku czy cos???

Z gory dzieki za pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno aby dostać tablice z żółtym paskiem jak i z czerwonym musi być ważny TUV. Przepisy tak się zmieniły, że teraz można na żółtych wjechać sobie normalnie do Polski. ( Kiedyś można było tylko na lawecie ).

2 tygodnie temu sprowadziłem moje kolejne autko ( E36 ) i wszystko odbylo się bezproblemowo. Faktem jest, że mają krótki czas ważności i trzeba szybciutko się uwijać ( biorąc pod uwagę, że na decyzje VAT 25 czeka się od 3 do 7 dni).

Żyj z pasją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.