Skocz do zawartości

ABS/ASC - Nie mam ABS. Co jest nie tak ?


Marcin-e32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od jakiegoś czasu borykam się problemem ABS'u w moim aucie jest to BMW e32 z 92 roku. Podczas jazdy po betonowych płytach - prędkość nie wielka ok 20 km na godzine i wjechaniu w niewielką dziurę zaświeciła się kontrolka ABU's. Od tej pory jeżdżę bez, chociaż nie ukrywam, że przy warmińskich, krętych drogach jest to nieco uciążliwe - masa rowerów, pieszych itd.

 

- Czujniki sprawdzone komputerowo - działają.

- Pompa ABS sprawdzona przez mechanika w warsztacie - ręcznie. Twierdzi, że ok.

 

Kupiłem moduł sterowania na allegro. Wymieniłem i nadal jest ten sam problem, oczywiscie na puszce byly te same numery.

 

Czy ktos ma jakies pomysly ? Propozycje ?

 

Czy moge sprawdzic moduł sterowania bez wkładania do innego sprawnego auta ?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Prosze o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewód od czujnika jest złamany w środku dlatego wyrzuca błąd po wjechaniu na nierówności :?: :?: Spróbuj tak : odpal auto i na postoju (po kolei każde koło) poruszaj kablami od czujników w tedy komputer ABS w momencie utraty komunikacji z czujnikiem powinien wyrzucić błąd w postaci kontrolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewód od czujnika jest złamany w środku dlatego wyrzuca błąd po wjechaniu na nierówności :?: :?: Spróbuj tak : odpal auto i na postoju (po kolei każde koło) poruszaj kablami od czujników w tedy komputer ABS w momencie utraty komunikacji z czujnikiem powinien wyrzucić błąd w postaci kontrolki.

 

 

Nie, nie ... To nie tak - chodziło o to, że po tym incydencie - wjechaniu w dziurę straciłem ABS a co za tym idzie także ASC. Czujniki sprawdzone. Kable też bo komputer był podłączany do każdego z osobna gdzieś tam przy module sterującym u mechanika.

 

Wsadziłem nowy moduł, ale chyba przydałby się także restart komputera (?)

 

Jutro to zrobie co by wyrzucić zapisane błędy - może pójdzie :-)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer był podłączany do każdego z osobna gdzieś tam przy module sterującym

Trzeba sprawdzić przy kołach tam gdzie pracują i są narażone na zginanie

restart systemu nie będzie potrzebny sam się zdiagnozuje po przejechaniu paru metrów i hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to było na zasadzie - komputer podłączony przy module, mechanik podnosil najpierw przód, pozniej tyl i kręcił po kolei kołami - sygnał szedł... rysowało się na monitorze :-)

 

Jesli mowisz, zeby sprawdzic przy kole to co tam popatrzec ?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie stawiam na czujnik, wykasuj błąd i przejedź sie chwilę, jak zniknie po wykasowaniu a wroci po jeździe to czujnik abs, jak nie da się wykasować to znaczy, że błąd jest sztywny, nie wyklucza czujnika podepnij pod dobry komputer na pewno podpowie więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pokombinuje, dzisiaj tylko odłączyłem akumulator na kilka minut, ale jak wyczytałem pozniej na forum to nie na tym polega, wiec startuje jutro od nowa. Jako ciekawostke, lub tez nie moge podac to ze nie odpala mi sie test ABS/ASC (pedał gazu, guzik ASC + kluczyk na 2 pozycję) wcześniej - przed awarią to działało...

 

Zrobię jutro restart i napisze co w trawie piszczy - modle sie aby działało :-)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no waćpan nie sprawdzał - ale sprawdzi, dzisiaj. Dlatego tutaj napisałem co by się troche dowiedzieć, szczerze to swoją b. zacząłem się interesować od niedawna, gdy przejąłem po bracie, można tak powiedzieć. No i wreszcie trzeba ją troche podszykować bo wstyd :-)

 

Dziekuje.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki wszystkie sprawdzone - są w porządku. ALE - jednego nie ma bodajże 19 - czy to może mieć wpływ na to ? Przecież to od czegoś innego, a i bez niego ABS wcześniej działał :-)

 

Jakieś inne propozycje, sugestie ? :-)

 

Czytałem na forum o Panu Andrzeju Baranowskim z Olsztyna, składa się, że mieszkam niedaleko - myślicie że mi pomoże ? ;-)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.