Skocz do zawartości

Kupno 316 Compact - koledzy proszę o poradę


enas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ale jakie uzasadnienie ? bo "nie warto" ? bo co?

 

i właśnie tego się obawiałem... napisałem że proszę o fachową poradę a nie głupie gadanie. Wiadomo że 316 słaba że 318 podobnie pali że 320 szybsza itd itd a może by 5 bo większa itd itd

 

I propozycje w stylu a może 5 albo siedem uważam bez sensu (miałem 5 a chce 3).

 

Zadaje proste proste wydawać by się mogło pytanie:

 

Czy Warto Kupić E36 316 Compact 96r z Gazem ?

 

Chodzi mi o konkrety:

wady zalety tej jednostki

odnośnie gazu w tej jednostce - 2 generacja

może jakiś nie wypał odnośnie budy - itp

 

na co mam sprawdzić przed zakupem - na co zwrócić uwagę (istotne elementy)

 

Czy bite czy nie tyle sobie sprawdzę bo to nie 1 auto w domu więc człowiek z biegiem czasu uczy się na błędach itp I nigdy nie kupie bitego gdzie było już naciągane - ewentualnie dopuszczam wizję malowanego elementu (w końcu ma swoje lata i zarysuje się to i tamto) ale po porysowaniu a nie z szpachlem.

 

 

Z góry dziękuje za FACHOWĄ pomoc

A jak masz zamiar pisać coś bez uzasadnienia - nie zaśmiecaj forum ok?

 

 

 

lskora

masz taki właśnie model i możesz coś więcej powiedzieć co sie sypie, jakie ma niedoskonałości (miałem okazje jeździć już kilka lat temu 316 "limuzyna" i przyznam fajne autko i w trasie było przyjemne)

Szkoda że masz czerwony ;] i brak klimy - bo ma być moje 2 auto w rodzinie i wolałbym nie ukrywam z klimą :) a do tego bez gazu i 2 lata starsze :) to wolę dać więcej za nowsze i z gazem ;)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lskora

 

jasne że chciałbym E36 w sedanie 4 drzwiowe a to ma mały kufer szczególnie z gazem

 

ale dziś objeździłem cała Bydgoszczy po komisach i cieniutko - 1 była miała klimę bez elektrycznych szyb ale malowany bok .... fakt miała gaz, ale cena kosmiczna

 

Co do kasy to porostu mam pewien limit w którym musiałbym sie ostatecznie zmieścić - ok 12tyś najlepiej z gazem no chyba że naprawdę piękny okaz to troszkę więcej (z 14) ale z gazem... bo tak musiałbym kupić tańszą i włożyć 2gen.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj E36 z instalacja gazowa II generacji. Jezeli juz, to lepiej kupic egzemplarz bez gazu i zalozyc sekwencje.

Co do tego, na co zwrocic uwage przy kupnie - poszukaj na forum, jest o tym duzo tematow. Najwazniejsze, zeby buda byla bezwypadkowa.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miros

 

ja wiem na co mnie stać a na co nie - miałem TDSa więc wiem ile kosztuje prestiż więc taką gadkę proszę pozostaw dla siebie - zresztą napisałem wyżej że proszę o fachową pomoc a tego typu bez sensowne wypowiedzi zaśmiecające forum zachować dla siebie.

 

Chce E36 bo na taką mnie stać a chce z małym silnikiem bo drift itp mi nie w głowie - chyba że na śniegu. Podoba mi się E36 najlepiej w sedanie... ale zobaczę jak to się ułoży. Faktem jest Miałem E34 tds z pełną opcją (skóry, drewno itp) i przyznam że myśl o innym samochodzie to tylko bmw...

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak będziesz przymierzał się do kupna compacta sprawdź oczywiście przednie zawieszenie a zwłaszcza dolne sworznie, czy nie sa wibite bo bardzo czesto lecą w E 36 (opadaja i opierają się na blachach ), możesz sprawdzić również górne mocowanie amortyzatora czy nie jest wybitę, tylne mocowanie amortyzatora też może być naderwane, guma łacząca obudowę filtra z przepustnicą ( często pękką od dołu i ne widać tego przez to falują obroty), silnik przy obudowie łańcuszka lubi się pocić.Co do gazu to wstawiaj sekwencję lub kup z sekwencją.Motorek 1,6 może do ścigantów nie należy ale do zwykłej jazdy wystarcza, mało pali i jest przyzwoicie elastyczny. Wg mojej oceny ma lepszy dół jak górę. Ogólnie Compact całkiem przyjemny jest, dużo fajniej się tym jeździ jak Golfem.

Jak coś to pytaj bo mam takie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny samochodzik , przyjemnie sie jezdzi , przyspieszenie ma wystarczajace , komfort jazdy naprawde dobry , tylko poprostu uwarzaj jak kupujesz z jakich rak . Jesli samochod jest w dobrym stanie technicznych to tylko wsiadac lac i jezdzic no i wiadomo zmiana oleju itp ;) ( Nie polecam kupna BMW w komisach ) a jesli juz tak to naprawde starannie go obejrzyj i 15 razy zastanow sie nad kupnem . Druga sprawa przebieg i stan silnika jesli juz compact to polecam na lancuchu juz rozrzadu ale twoj wlasnie takowy ma jesli jest to rocznik 96 ;) Pozdrawiam i zycze udanego zakupu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny samochodzik , przyjemnie sie jezdzi , przyspieszenie ma wystarczajace , komfort jazdy naprawde dobry , tylko poprostu uwarzaj jak kupujesz z jakich rak . Jesli samochod jest w dobrym stanie technicznych to tylko wsiadac lac i jezdzic no i wiadomo zmiana oleju itp ;) ( Nie polecam kupna BMW w komisach ) a jesli juz tak to naprawde starannie go obejrzyj i 15 razy zastanow sie nad kupnem . Druga sprawa przebieg i stan silnika jesli juz compact to polecam na lancuchu juz rozrzadu ale twoj wlasnie takowy ma jesli jest to rocznik 96 ;) Pozdrawiam i zycze udanego zakupu ;)

Wszystkie compacty byly juz na lancuchu!!!!!Co do samego auta, osobiscie nie narzekam...wszystko jak narazie gra i bucy :D :D , zawiecha sie trzyma, standardowo w tym silniku pocenie sie pokrywy rozrzadu (nie ma co sie przejmowac)...silnik w miare zrywny jak na 1.6 :)

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.