Skocz do zawartości

[E-39] Jakie paliwo?


bnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądam często to forum, ale nie spotkałem jeszcze takiego wątku. Otóż jakie lejecie paliwo do swoich 5-ek. Na klapce wlewu pisze, że od 91-98 oktanów. Zawsze lałem 95, ale ostatnio zacząłem wlewać V Power Racing. Subiektywne odczucie to lepsze ciąg od dołu i chyba (ale tego nie jestem pewien, bo nie miałem okazji porównać spalania) mniejsze spalanie - miasto poniżej 14 (wcześniej 14-15). Trasa 8,5-9,5 przy prędkościach rzędu 120-150 km/h. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii? Przy moich przebiegach to miesięcznie ok 200 więcej PLN na paliwo, ale jeśli silnik ma się mieć lepiej i osiągi mają być choć ciut lepsze to chyba warto? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Od miesiaca tankuje Shell V-Power Diesel i mam takie wrazenie ze na zbiorniku przejezdzam wiecej kilometrow i jakos lepiej silnik chodzi.Takie samo wrazenia mialem jak jezdzilem bunia na benzyne.Kiedys myslalem ze to paliwo wloskie ale kolega ktory pracowal na stacji powiedzial mi ze to paliwo jest z polskiej rafineri i tylko wlewaja jakies cudowne dodatki V-Power :D

Wczesniej tankowalem sie na orlenie ale Schell teraz daje koniki a moja corka ma malego p...dolca na ich punkcie wiec zmienilem stacje :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnej instrukcji obsługi pisze że nominalne osiągi ma auto tylko na paliwie 98 i to paliwo powinno się tankować. Paliwo o niższej liczbie oktanów można tankować ale tylko krótki okres czasu, np kiedy nie ma na stacji paliwa 98.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj

 

Od miesiaca tankuje Shell V-Power Diesel i mam takie wrazenie ze na zbiorniku przejezdzam wiecej kilometrow i jakos lepiej silnik chodzi.Takie samo wrazenia mialem jak jezdzilem bunia na benzyne.Kiedys myslalem ze to paliwo wloskie ale kolega ktory pracowal na stacji powiedzial mi ze to paliwo jest z polskiej rafineri i tylko wlewaja jakies cudowne dodatki V-Power :D

Wczesniej tankowalem sie na orlenie ale Schell teraz daje koniki a moja corka ma malego p...dolca na ich punkcie wiec zmienilem stacje :D :D

 

Pozdrawiam

 

z tego co wiem, to v-power diesel jako jedyny diesel na rynku PL nie ma nic do wspolnego z polskimi rafineriami - jest sprowadzany z tego co slyszalem z niemiec (chyba ze Schwed)

 

reszta paliw o podrasowanych wlasciwosciach, to w przyblizeniu wiadro jakiegos specyfiku na zbiornik paliwa na stacji

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa, to w ostatni weekend trochę się ździwiłem: zatankowałem PB98 na stacji reala (dawniej geant) na Warszawskim Ursynowie. Pojechałem w trasę. Na autostradzie Bunia pojechała max. 208 km/h (według GPS), więcej się nie dało. Dwa dni później, przed powrotem do domu zalałem na Orlenie Verva98 (stacja polecana przez Miejscowych) i pojechałem z powrotem. Samochód z tym samym obciążeniem, na tej samej trasie (tylko w drugą stronę ;) ) wedłu tego samego GPS poszedł 221 km/h :shock: . W instrukcji max to 211 (M50B20, E34, 520). Na piątym biegu zaczęła się włączać odcinka :shock: :mrgreen:

Mimo wielu dyskusji na temat "ma lub nie ma znaczenia paliwo" nigdy się nad tym nie zastanawiałem - teraz będę testował spalanie na lepszym i zobaczymy ;)

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczając sie do waszej dywagacji nad paliwem musze powiedziec ze jezdzac po miescie duzo zalwazyłem ze lejąc to ulepszone paliwo moje autko pali prawie litre mniej i pracoje ciszej wiec tankuje tylko te wzbogacone paliwa na BP i Shell i nie ma co oszczedzac na paliwie nie warto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sporo testowałem jazdę na różnych paliwach, a to moje wnioski. Lejąc 95 w Polsce autko jakoś się tacza. Rewelacji nie ma. Ultimate na Bp lub v-power na Shellu juz jest znaczna poprawa, betka lepiej się zbiera i pali trochę mniej( w mieście ok 1,5l/100).Czasem tankuje na Litwie tam 95 totalne dno i wodorosty, beta pali jak smok i nie jedzie. Jedynie cena atrakcyjna. Litr wychodzi ok 1zł taniej niż u nas. 98 litewska mniej więcej spisuję się jak nasza 95 oktanów. A teraz moja ulubiona opcja. Paliwo Lotnicze :8) :wink: jazda rewelacja :) Ma 100 oktanów, jest bardziej tłuste, przez co lepiej smaruje gniazda zaworowe i do tego ma niższą temperaturę spalania. Jazda to sam miód. Jak pierwszy raz wlałem tego ustrojstwa beta zwariowała :mrgreen: idzie jak burza, mniej pali najlepsza wacha na jakiej jezdziłem v-pover do pięt jej nie dorasta. teraz minusy tej wachy: zawiera ołów ( momentalnie wypala katalizator ) no i najważniejszy nigdzie nie idzie jej kupić :P Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.