Skocz do zawartości

Geometria tył


Promyk

Rekomendowane odpowiedzi

A kątu pochylenia koła terz nie :cry: A morze wiecie do czego służą takie dwie siruby które są miedzu głuwną belką a wachaczem z przodu koła

naywa sie to łącznik wachacza, to są dwa kuliste końcówki złączone, że niby na zakrętach cos tam robi

Nic sie tym nie reguluje tylko ew. może luz złapać i wtedy tył ci odlatuje na zakręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
więc jak to jest w końcu, bo przeczytałem mnóstwo postów i mnóstwo niejednoznacznych odpowiedzi. Czy w E34 z 90r. ustawia się pochylenie kół z przodu i z tyłu???????

 

W E34 ustawia sie tylko zbieżnosć z przodu , nie ustawia sie kątów (pochylenia) z przodu i nic z tyłu - wsio

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie pytam z czego sie składa tylne zawieszenie ale dziekuje za złotą radę pewnie mi się przyda, tylko co może być przyczyna takiego pochylenia tylko tez mi zaraz nie piszcie ze bmw tak ma bo to ja tez wiem tylko co powoduje znaczne pochylenie odbiegające od normy. Z Góry dziękuję za jakieś odp. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co powoduje znaczne pochylenie odbiegające od normy.

 

Zużyte elementy zawieszenia. Jedź na kanał mechanik niech sprawdzi tylne zawieszenie, sprawdź czy sprężyny Ci już nie siadły. W większości BMW sprężyny są już siadnięte, tak że koła się w nadkolach chowają. A jest tak bo powszechnie uważa się że sprężyny wymienia się dopiero gdy pięknie jedna z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też tak podejrzewam bo koła może jeszcze tak bardzo nie schowały się ale są równo z nadkolem momentami może cm się chowają, a czy jak jakiś inny element zawieszenia byłby zużyty myśle tu np o jakiś tulejach na wahaczach to czy słychać by było jakies stuki albo jakiś dyskomfort jazdy??? Dzięki za szybka odp Pinczer pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co powoduje znaczne pochylenie odbiegające od normy.

 

Zużyte elementy zawieszenia. Jedź na kanał mechanik niech sprawdzi tylne zawieszenie, sprawdź czy sprężyny Ci już nie siadły. W większości BMW sprężyny są już siadnięte, tak że koła się w nadkolach chowają. A jest tak bo powszechnie uważa się że sprężyny wymienia się dopiero gdy pięknie jedna z nich.

Nie koniecznie zużyte elementy,nawet nowe mogą powodować takie objawy....a dokładnie nowe sportowe sprężyny :wink:

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawidowicz128 może być słychać ale nie musi. Jak coś ma luz to jest do wymiany. Nie chce mi się nawet wyobrażać zawieszenia w E34/E32 żeby myśleć czy jakiś i jaki luz może powodować negatyw. Tak jak powiedziałem coś ma luz nie ma prawa bytu, do kibla z tym. Suma sumarum luz do luzu i robi się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za złote rady dziękuje i jak nie chcesz to sobie nie wyobrażaj tego zawieszenia. Chcę poprostu się dowiedzieć czy ktoś może miał taki przypadek i co było powodem? A że jak coś ma luz i trzeba wymienić to akurat wiem i raczej mnie nie oświeciłeś. Także proszę kolegów którzy mieli podobny problem o jakiś posty. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jakoś brak chętnych. Powiedz kolego jaki sens ma dla Ciebie odpowiedz np. typu: miałem koła w dużym negatywie bo miałem zużyte łożyska, albo ktoś inny napisze że przez zużyte sprężyny?

 

Wtedy sprawdzisz tylko ten element? A może pokusisz się o jego wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.