Skocz do zawartości

Decyzja zapadła - spełniam marzenie - E38


zacny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Fascynajca BMW E38 zaczęła się u mnie wraz z przeczytaniem testu tego modelu w piśmie AUTO International z 94 roku (które posiadam do dzisiaj) i trwa po dziś dzień. Dopiero teraz różne czynniki sprawiły, że mogę sobie sprawić takie auto....i już się cieszę na samą myśl.

 

Wybór padł na 728 (chętniej) lub 730 (mniej chętnie) ponieważ bardziej zależy mi na ekonomice (spalanie i ewentualne awarie) a mniej na osiągach, które i tak są na bardzo dobrym poziomie jak dla mnie. Jeśli chodzi o wyposażenie to również nie mam specjalnych wymagań, wolę żeby auto było w lepszym stanie technicznym i ze "słabszym" wyposażeniem niż na odwrót. Skrzynia również nie gra roli (chyba manual będzie tańszy w zakupie i serwisowaniu). Jeśli chodzi o przebiegi to już dzieciaki chyba nawet wiedzą, że nie należy się nim bardziej przejmować przy zakupie bo żadko się zdarza samochód tej klasy z roczników 94-96 który przejechał poniżej 200.000km.

 

Nie będę ukrywał, że zależy mi na tym żeby 7ka kosztowała mnie jak najmniej, ponieważ do najbogatszych nie należę. Liczę się oczywiście z kosztami eksploatacji. Po samochód będę wybierał się pod koniec miesiąca do Niemiec ze "znajomym znajomego", który trudni się sprowadzaniem samochodów a do tego zna się rzekomo na BMW.

...i teraz pytanie, ile według Was kosztuje taki samochód w Niemczech?

Patrząc na mobile.de czy autoscouta.de za około 4000E można już kupić coś "w miarę". Tymczasem znajomy, z którym mam jechać po auto twierdzi, że z moimi skromnymi wymaganiami jeśli chodzi o silnik i wyposażenie znajdzie dla mnie E38 w cenie bliżej 3000E w dobrym stanie.

 

Co o tym sądzić? Myślicie, że jest szansa?

Ogólnie chciałbym, żebyście po przeczytaniu wytknęli mi ewentualne błędy, których być może, dopatrzycie się w moim rozumowaniu związanym z wyborem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w marcu...dałem 5200E ( cenił 5900E dłuuuga historia jak targowałem bo ni cholery nie chcial zejsc ponizej 5500)

i tak nie była najdroższa bo ogladałem kilka innych... poniżej 5000 żadnej konkretnej nie znalazłem...szukałem w różny sposób i z osobami które jezdza po samochody...

według mnie za 3000 E to sobie lepiej odpuśc... a ten koleś co twierdzi że dobrą znajdzie... to się zna na Bmx'ach .... po 3000 to znajdziesz na placu od turka.... Na pewne nie prywatnie i nie cos godnego uwagi...

 

Znam kilka osób z forum i poza które kupują lub już kupiły E38... i tutaj niska cena i oszczedność nie jest dobrym doradzcą....

 

popatrz na niemieckie strony... są po 3000 ... a są tez po 7000 z tego samego roku... w auto w bardzo dobrym stanie i tak bedziesz musiał troche włożyc kasy... a w takie za 3000 to troche ( urośnie ) ......

http://www.mobile.de/SIDCk8r7Cl0tMBMoZTv-1xhWg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1183997708A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B81B20B96%81R-t-vMiMkPRQuSeUnVb_X_Y_x_yrd~BSRA6B35D3500H90000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0D1994/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=81&id=11111111261669936&

 

 

http://www.mobile.de/SIDKXhsmOLfqBHfUpEcz6GUNw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1183997708A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B61B20B96%81R-t-vMiMkPRQuSeUnVb_X_Y_x_yrd~BSRA6B35D3500H90000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0D1994/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=64&id=11111111264698632&

 

http://www.mobile.de/SIDKXhsmOLfqBHfUpEcz6GUNw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1183997708A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B61B20B96%81R-t-vMiMkPRQuSeUnVb_X_Y_x_yrd~BSRA6B35D3500H90000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0D1994/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=65&id=11111111261054478&

 

 

nie mówie że te są super i muszą CI sie podobac... te ceny są do zbicia... jeżeli zajdziesz nie w ogłoszeniu..tylko np.. przez kogoś... tak jak ja... ( moja nie była jeszcze nigdzie wystawiona poza podwórkiem ) ....

Rzycze CI abys znalazł coś dobrego za niską kase...

 

Poczytaj forum ostanio kilka osob postawiło taki temat jak Ty.

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz gdzies za 3000 euro i bedzie to w komisie u turka albo ruskiego to ja bym odradzal sie pchac w takie cos, bo włożysz w nią spokojnie jeszcze 3000eu. jak chcesz zeby to była 728 juz z nowymi lampami z tyłu i manualu to 4500 to bedzie minimum, moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z kolega szukamy e38 od pol roku. Zalozenia byly takie: silnik 2,8 manual, jasny srodek, zadnych wiejskich tlumikow wystajacych z tylu, klimatronic, xenon i navi.

Po tygodniu poszukiwan juz mialo byc w minimum: silnik 2,8 manual i jasny srodek, reszta niewazna (oczywiscie stan techniczny bdb, wiadomo :wink: )

Jeszcze pol roku temu kolega krzywo na mnie patrzyl jak mu zaproponowalem co mocniejszego niz 728... Teraz juz szukamy czekogolwiek, ostatnio ogladalismy 735 w automacie :lol: Co z tego jak bylo zdewastowane jakby bezdomni w nim mieszkali :(

Poszukiwania nadal trwaja, mysle ze jeszcze ze 2 miechy i zaczniemy szukac w przedziale cokolwiek od 728 po 750 :mrgreen:

Ps budzet na auto to 25 - 30tys zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze lepiej dac wiecej pare euro a kupic cos w lepszym stanie, ja mam swoja od pol roku, kosztowala mnie 6 tys € (XII 95r), plus rejestracja, lampy krysztalki i felgi 18". Wyszlo w sumie ok 30tys zł, wiec calkiem sporo, ale na pewno bylo warto. Po za wymiana olejow i plynow nie wlozylem w nia zupelnie nic. Przez 6 miesiecy nie zepsulo mi sie totalnie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie i niezgadzam, ze sa drozsze auta to nieznaczy ze sa duzo lepsze, i na allegro w polsce sa wariaci ktozy chca niebywale kwoty, ja swoja zaplacilem 4tys euro (w przyblizeniu) i troszke oczywiscie muzialem wlaozyc ale niebylo to wiecejniz 1.5tys zl i uwazam ze mam auta w lepszym stanie niz wiekszosc jakie widzialem, przekonalem sie ze te z najwiekszym wypasem sa w najgorszym stanie, poprostu byl to chodliwy towar i raczej te wypasione modele przehodzily z rak do rak, i powiem tez tak w polsce czasem mozna trafic tanie i w lepszym stanie niz zagranicą, tam turki i inne asfalty jezdza tylko mercedesami i bmw, w belgii peugeota, nissana czy fiata kupisz za grosze, BMW mecedes audi stoi naprawde wysoko a szczegolnie BMW bo belg niemiec czy inny niebedzie oddawal tanio skoro i tak turek kupi, to tak jak u nas z passatami kombi TDI, za stare gowno z przebiegiem miliona lat swietlnych ludzie placą grobo ponad 10tys zl, kumpel dal za 13 letniego wlasnie takiego passata 15tys + oplatay (szok!!!) i to tyle kosztuje, jaki kraj taki zwyczaj

 

 

aha i nierozumiem tu kolegow ktorzy pisza ze szybko w auto wpakujesz 3-4tys euro, to przecisz 12tys zl!!!! w co to wpakowac,??????????

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i nierozumiem tu kolegow ktorzy pisza ze szybko w auto wpakujesz 3-4tys euro, to przecisz 12tys zl!!!! w co to wpakowac,??????????

 

 

oczywiscie ze im tanie jsie uda tym lepiej.. ale napewno nie ma co oszczedzac... i lepiej dac wiecej jesli sie trafi cos dobrego...

 

co do 12 tyś to uwierz że jest gdzie włożyc...

 

jeden zmoich znajomych kupił na wiosne e38 4.4 automat... kupił to w łodzi ... o d młodego chlopaka który jeździł tym kilka lat... z sekwencją....

 

włożyl w nia... wierzcie lub nie ok 20 000... musiał wymienic cale zawieszenie... ( powtykane byly kawalki paska rozrzadu od jakeigos auta zeby nie stukalo...) od spodu w niektorych meijsach rdza... poduszki silnika skrzyni itp... remont silnika... ( miała gorsze przyspieszenie niz moje 3.0 ) i cos ze skrzynia... a przez silnik i cos sie skopalo w komputerze od gazu... maglownica... i kilak innych pierdół...

 

autko wygladalo slicznie.. felgi osiemnastki ... nowe lampy... ladny lakierek gaz... i dał za nie ok 22 000 ( wcale nie az tak mało ) ...

 

to jzu jest srajny przypadek...

 

ale bez prblemów w zaneidbana mozna wlozyc kolo 10000zł ... jezeli oczywiscie chcesz meic wszystko ok...

 

u nas jzu taki kraj... kupuje sie e38... przerabia na gaz..oby taniej...

jeździ jeździ... jak sie jedno popsuje to sie jakos " załata" potem drugie to sasiad naprawi ... a jak sie zacznei sypac to sie picuje o na handel...

 

i takich jest wiekszosc aut u nas... ogladalem kilka - kilkanascie...

tak samo sprawa wyglada zagrancia od turasów ruskich itp....

 

ja wole dac wiecej a meic cos dobrego... jak bym mial do dyspozycji 20 - 22 tys ... to wolalbym ładne e36... jak e38...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmowcy maja racje..za ta kase nic nie kupisz ...a jak kupisz to bedziesz dokladal..

 

przedmowca pisze tu o tym ze lepiej kupic e36..tylko nie to!! jesli juz to kupilbym stare piekne dobre e32 za ta kase kupisz w dobrym stanie ..tak zrobilbym.. :cool2:

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal to gdzie ten twoj kolega mial oczy jak kupowal auto, w ten sposob tez mozna pisac ze kupilem auto za 5tys i wsadzilem drugi tyle bo po przyjezdzie do domu okazalo sie ze niema silnika, a tak na serio to kupujac wraka OK, ale po co kupowac wraka???? u nas w polsce ludzie maja taka mentalnosc ze najlepiej kupic cos tanio i miec super bustwo, to tak jak powiesz dla posiadacza skody ze ma VW to sie ucieszy a jak powiesz ze ma skode passat to urazi sie bo ma VW a nie skode, jak kupujesz auto za 15tys zl gdy cena gieldowa 25tys to pamietaj ze masz to za co zaplaciles, i nigdy ci do auta 10tys drozszego, towar jest tyle warty ile za niego dają, jezeli kupil zloma i nagle musi zrobic silnik, blacharke itp to moze lepiej mu bylo sprzedac to i kupic cos innego, i powiem tez tak ze kazde auto ktore ma juz kilka lat i doporowadzenie tego auto do stanu idealnego bedzie kosztowalo, tylko trzeba pomyslec PO CO??? auto to rzecz nabyta i mozna sie z nim rozstac i czasem a nawet w wiekszosci jest taniej sprzedac i kupic inne niz pakowac kase a tu pozniej przyjdzie jakis burak i powie ze ten rok, ten model kosztuje tyle i tyle i nieda wiecej, takie czasy
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe ten koles w miare się zna na autach... według mnie poprostu się napalił... i nawet jak widział jakieś niedociągniecia...

ach zrobi się...

a tu to wyszlo duzo... no i nie ma się co oszukiwac poprostu była podpicowana typowo na handel... mozna się tak naciąc...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.