Skocz do zawartości

jaki silnik wybrać


seba r

Rekomendowane odpowiedzi

E36 sedan byly zarowno 318i jak i 318is

ja szukalem przed kupnem 18 is i jakos nie moglem znalesc napewno wychodzily ???????

 

tak

produkcja sedanow z silnikiem is byla mniejsza, ale na 100 % wychodzily takowe na rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Przylacze sie do rozmowy :) Przed kupnem sprawdzalem 318i w sedanie i powiem szczerze osiagami wydaje mi sie (odczucie czysto subiektywne bez patrzenia w dane techniczne) ze poruszal sie jak 316 w compacie ktore posiadam, bylem powiem szczerze zawiedziony tym silnikiem dlatego nie skusilem sie na jego kupno. Dlatego zeby poczuc sie w tych 50% na drodze ktore moze nieco wiecej wybralbym conajmniej is ktory nie jest az tak wysilonym silnikiem gdyz w rzeczywistoscie to 1,9... Nie sadzilem ze to kiedys napisze ale jakbym mial brac 2,0 to chyba wybralbym 2,5 bo nawet jesli spalanie jest nieco wieksze, to blisko 50 konii wiecej chyba jest warte tej roznicy w wydatkach... Dlatego jak osiagi i tylko osiagi to 2,5 a jak osiagi i oszczedzanie to 1,8is/ti... Tak ja to widze, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze to kiedys napisze ale jakbym mial brac 2,0 to chyba wybralbym 2,5 bo nawet jesli spalanie jest nieco wieksze, to blisko 50 konii wiecej chyba jest warte tej roznicy w wydatkach...

 

Nie napisales o ktore 2,5 litra Ci chodzi bo z tego co sie orientuje to byly wersje 192 konne (m50) i 170 konne (m52) wiec ta roznica mocy moze byc od ponad 40 do tylko 20 koni wyzsza a nie tak jak napisales prawie 50 koni. Mimo to nie da sie ukryc, ze silnik 2.5 litra jest o wiele "szybszy" od 2 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Nie sadzilem ze to kiedys napisze ale jakbym mial brac 2,0 to chyba wybralbym 2,5 bo nawet jesli spalanie jest nieco wieksze, to blisko 50 konii wiecej chyba jest warte tej roznicy w wydatkach... Dlatego jak osiagi i tylko osiagi to 2,5 a jak osiagi i oszczedzanie to 1,8is/ti... Tak ja to widze, pozdrawiam!

 

320 to auto prezentujace przyzwoite osiagi, 325 za to mozna juz konkretnie pojezdzic, niestety 192 km lubi sobie spalic, tak jak 320 bierze do 14 tak 325 17 i czasem wiecej, a wiec to drobna różnica nie jest

 

wiadomo, za przyjemnosc trzeba płacic

 

Nie badzmy az tak malostkowi :) Oczywiscie mowa o tym 192 KM...

 

to ze m50b25 jest o 22 konie mocniejszy od m52b25, ktory ma 170 km, nie oznacza wcale ze jest sporo szybszy od m52b25, a różnica w spalaniu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ufam temu co pisza tutaj niektorzy i jesli pisza ze 320 potrafi zjesc w miescie ok.15 litrow to sam mysle ze jakbym wybieral to wolalbym juz 325... Dlatego tez nie lubie jak w tematach niekiedy ludzie zanizaja spalanie bo uwazam ze wiarygodna informacja tutaj jest podstawa na ktorej bazuje wiele osob... Ja wiem ze miedzy "is" a 325 jest ogromna przepasc i nie mozna dac sie zwariowac bo dojdziemy do tego ze najlepsze jest M3... Po prostu czytajac posty (a czytam ich sporo) 2,0 jest silnikiem ktory osobiscie najmniej chcialbym miec, osiagi niewiele lepsze od 318is a spalanie niewiele mniejsze od 325... Moge byc w bledzie, ale jesli tak jest to wprowadzily mnie w niego wypowiedzi z tego forum... Osobiscie jakbym mial wybierac to TYLKO 318ti bo i osiagi godne i koszta przystepne a i do tych 192 koni uwazam ze trzeba dorosnac, ale pomarzyc zawsze mozna... :wink: 42 konie mechaniczne za 2l wiecej na 100km, to chyba w miare uczciwy uklad... A samemu kupujacemu radze sie zastanowic nad tym ile to auto bedzie jezdzic i w jakim systemie. Jak wiekszosc tras to beda trasy krotkie i po miescie to 318is to maks o czym bym myslal, a jak sporo w trasie to wtedy cos wiekszego... Tak ja bym podszedl do tematu. Mam poczciwe 1,6 a mimo to czuje ze ono rozwija sie dopiero powyzej 100 km/h a kiedy ja w miescie taka predkosc rozwine? Chyba tylko w nocy jak wracam z nocnej zmiany a i wtedy trzeba uwazac na fotoradary... Dlatego jakbym mial R6 to czulbym ze ten samochod "meczy" sie w tym miescie jeszcze bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.