Skocz do zawartości

woda w aucie


stasiek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Po wizycie w myjni przedostaje mi sie woda (około pół szklanki) przez tylne drzwi u dołu na podłoge. Uszczelka obiegająca drzwi jest cala, na dole drzwi jest tez ta krotka uszczelka przypieta do drzwi na zatrzaski uszczelniajaca drzwi do progu. Problem dotyczy drzwi z tylu lewych i w mniejszym stopniu prawych. Czy ktos juz mial podobny problem? Samochod jest z 2003 r i nie byl bity. Drzwi zamykaja sie normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mne po duzym deszcu jest to samo. za fotelem kierowcy wielka woda.i tez nie mam pojecia skad sie bierze. ktos kiedys pisal ze moze sie przedostac przez filtry ala wedlug mnie to niemozliwe.u mnie mokry byl jeszcze sufit i slupki z przodu ale przetkalem rurki od szyberdachu i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

ten sam problem zauwazylem u mnie i rowniez tylne drzwi (prawe)

puszczaja od czasu do czasu wode , sprawdzilem uszczelki ,ustawienie drzwi itp. ale nic nie znalazlem. Wyjalem korki gumowe

z dolu drzwi i nic...wyglada to tak ...ze jak otwieram te drzwi po deszczu to woda wylewa sie jak ze szklanki a logicznie myslac nie ma fizycznie prawa sie tam magazynowac..hehe...jak narazie nikt nie mial tu pomyslu i nie zostaje mi narazie nic innego jak po wiekszej ulewie otwierac drzwi i spuszczac wode..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo, jak wyjeżdzam z myjni otwieram zaraz wszystkie drzwi, prawie z każdych wylewa się woda a najwięcej z prawych tylnych. Po deszczu mi się to jeszcze nie zdarzyło, po myjni też nie każdej, szukalem przyczyny nie znalazłem. Rdzy też nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może ja wam pomogę.

Kiedyś miałem to samo tylne lewe drzwi, po każdym myciu samochodu miałem sporo wody na dywaniku. Problem u mnie polegał na tym że, w środku drzwi pomiędzy tapicerką a blachą jest wygłuszenie (taka czarna pianka klejona do drzwi na jakiś ciągnący się klej) które zasłania wnętrzności znajdujące się w środku drzwi. Jak sie okazało to wygłuszenie spełniało także role izolacji wodnej. U mnie ta pianka odkleiła sie u spodu drzwi tam gdzie akurat dochodzi boczek tapicerki on jest już ponad uszczelka i znajduje sie we wnętrzu samochodu samochodu. tędy właśnie dostawała sie u mnie woda do środka, zawsze jak leje sie po szybach woda dostaje sie do środka drzwi i jeśli izolacja jest cała i nie przepuszcza wody to w aucie będzie sucho a woda wyleci przez odpływy.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podpowiada tutaj WDmichal i Pinczer brzmi obiecująco , najgorsze jest to ze bedzie trzeba zdejmować tapicerkę... nie dosc ze nigdy tego nie robiłem to mam tam poduszkę... i mam trochę stracha ze jak coś spartaczę to mi to strzeli w twarz i uśmiech wyprostuje, szukałem już trochę na forum ale narazie nic konkretnego nie znalazłem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam taki problem. W najbliższej wolnej chwili skorzystam z podpowiedzi i wszystko posprawdzam. Dzieki. Ale mnie to denerwuje :mad2: Szyberdach mam, ale to nie przez szyber leci bo woda jest przy samych drzwiach i w miejscach gdzie sa w tapicerce otwory na dywaniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxel o poduszkę nie musisz się martwic ona tak sama z siebie nie wystrzeli przynajmniej nie powinna:) czujniki które aktywują wybuch poduszki znajdują sie gdzieś na zewnątrz auta z boku lub z przodu dopiero silne udzrzenie (wypadek) w te czujniki aktywuje wybuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdziłem jak padał deszcz i faktycznie po otwarciu drzwi wylewa sie wodamowe, Woda sie zbiera miedzy drzwiami a progiem. Sprawdziłem tez te odprowadzenia wody w drzwiach, sa u mnie takie dwa koreczki gumowe ale chyba sa sklejone bo nie moglem tej gumy rozklejic ( ten korek wyglada jak skrzela). czyli powinienem przeczyscic te odprowadzenia wody????????????????????? :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

troche pogrzebalem w internecie i znalazlem na niemieckim forum duzo instrukcji... m.i. jak rozebrac obudowe drzwi ...z fotkami (nie trzeba znac koniecznie tego jezyka) ...mysle ze oprocz mnie ..moze to jeszcze sie komus przydac....

 

adresy:http://www.bmw-syndikat.de/bmw-syndikat/archiv/e39/tuer_hinten/verkleidung_tuer_hinten_e39.html

http://www.bmw-syndikat.de/bmw-syndikat/nice2know/nice2know.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
tema stary ale problem nadal aktualny,przynajmiej u mnie.Przy ostatnich odwilzach woda dala o sobie znac,myslalem ze dywaniki wilgotne sa od sniegu ktory wnosze na butach ale powierzchnia mokrej podlogi zajmuje caly przedzial kierowcy(od pedalow az do fotela). Mam pytanie,ktoredy moze dostawac sie woda?Mam szyberdach,czy mam on wplyw na zalana podloge? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za fotelem pasażera z tylu pojawila się raz woda... tez zastanawialem sie jaki czort..... wyszlo zę najprawdopodobniej przy myciu na bębnach woda sie dostaje przez tylnie drzwi. bebny na myjniach czesto swoimi szczotkami "wslizgują" sie w szczeliny. drugą sprawą bylo to ze regulowalem drzwi na dyblach i uszczelki za slabo dociskały... można to samemu poprawić... jest to opisane w sam naprawiam e39.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plama wody pojawila sie w miejscu gdzie kladziemy lewa noge,na ten plastik,to wlasnie z pod niego tak jakby.Mysle ze tam jest jakis kanal odprowadzajacy,ktory sie zatkal ale oczywiscie moge sie mylic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plama wody pojawila sie w miejscu gdzie kladziemy lewa noge,na ten plastik,to wlasnie z pod niego tak jakby.Mysle ze tam jest jakis kanal odprowadzajacy,ktory sie zatkal ale oczywiscie moge sie mylic...

Czytywałem na forach, że w przypadku szyberdachu za takie zalanie jak u Ciebie mogą być odpowiedzialne właśnie zapchane odpływy z szybra. Choć niewykluczone, że i mata wygłuszająca w drzwiach się odkleiła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PANOWIE

chyba mogę wam wszystkim pomóc...

miałem taki sam problem w swojej E46, po deszczu miałem mokry dywanik z przodu od strony pasażera i z tyłu z lewej strony

trochę czasu (deszczy) minęło jak zlokalizowałem źródło przecieku,

BMW ma podwójne uszczelki i nie ma mowy aby woda dostawała się przez uszczelkę do wnętrza, chyba, że auto jest po konkretnym unfalu ;)

woda dostaje się przez drzwi, a dokładnie leci po szybie na zewnątrz drzwi i wlatuje do środka, po miedzy szkieletem drzwi, a tapicerką znajduję się taka pianka która jest obwodowo przyklejona do szkieletu drzwi... klej z tej pianki bardzo często się po prostu odkleja i przez to leci wam woda do środka...

ja na nowo przykleiłem ta piankę na klej i problem znikł, już mam suchą moją beatę ;):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Wlasciwie wszystko zostalo juz powiedziane i podpowiedziane.... Mialem to "szczescie" ze mnie trafila woda przez drzwi i przez szyberdach..

w pierwszym przypadku pomoglo w 100%-ach podklejenie na nowo tapicerki ...a w drugim przepchanie kanalow odplywowych (sa dwa.. po jednym z prawej i z lewej strony).Do dzisiaj mam sucho w aucie ! :lol: i mam nadzieje ze tak juz zostanie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojscie do kanalikow odplywowych Szyberdachu jest dosyc proste...Po otwarciu stajemy na siedzienie ...wysuwamy nasze ksztaltne cialo... i szukamy z przodu z lewej i prawej strony dosyc malych otworkow....przepychamy kawalkiem czegos twardego np.drutu ...testujemy odplyw wlewajac troche wody z butelki... i mam nadzieje ze po klopocie. Ja pomagalem sobie mocna latarka bo tak lepiej zauwazyc. Taki na marginesie to moge tylko dodac ze jak te kanaliki sa zapchane to woda leci po slupkach tak ze nawet tapicerka slupkow bala u mnie troche mokra... no i mokro bylo tylko z przodu. Mam nadzieje ze moglem pomoc !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te kanaliki sa w ramie szyberdachu?m/w tam gdzie szyny ktore przesuwaja mechanizm szyberdachu.Ja mam mokry dywanik kierowcy(caly),zobacze jeszcze ta mate wygluszajaca w przednich drzwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz ! Zauwazysz je na pewno... ewentualnie wpierw oczyscic z nagromadzonych lisci,brudu itp. bo te otworki nie sa duze i latwo je przegapic. Chcialem poslac fotke ale jak zauwazylem pol metra zmarznietego sniegi na dachu auta to sie poddalem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.