Skocz do zawartości

Tunning silnika M40 1.8 -> chiptuning


SickBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja mam chip w is'ie od kolegi Reserved'a i musze powiedziec ze zaraz jak go włożyłem to czuć było różnice, teraz sie juz przyzwyczaiłem i znów jest za mało:) Spalanie nie wzrosło, założyłem sekwencje i spala mi na trasie 8,7 miasto trasa 9,3 - 9,5 a samo miasto 10,5 - 11l. Jak rozmawiałem z gazownikiem o spalaniu to powiedział ze jeszcze sie nie spotkał zeby tak mało is palił. NIe wiem, moze to jest spowodowane tym chipem? nie wiem.. w kazdym razie chodzi fajnie. Oczywiście, jak bede deptał, to 12l bedzie mało:) Ogolnie polecam kontakt z Reserved'em, bardzo w porzadku chłopak.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Ja mam chip w is'ie od kolegi Reserved'a i musze powiedziec ze zaraz jak go włożyłem to czuć było różnice, teraz sie juz przyzwyczaiłem i znów jest za mało:) Spalanie nie wzrosło, założyłem sekwencje i spala mi na trasie 8,7 miasto trasa 9,3 - 9,5 a samo miasto 10,5 - 11l. Jak rozmawiałem z gazownikiem o spalaniu to powiedział ze jeszcze sie nie spotkał zeby tak mało is palił. NIe wiem, moze to jest spowodowane tym chipem? nie wiem.. w kazdym razie chodzi fajnie. Oczywiście, jak bede deptał, to 12l bedzie mało:) Ogolnie polecam kontakt z Reserved'em, bardzo w porzadku chłopak.

 

Pozdrawiam!

 

Jak miesznka jest za uboga to też nie dobrze... Grozi strzałami i wypaleniem zaworów... Radze konsultacje z innym gazownikiem

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No witam czas odświezyć troche tamat a mianowicie wczoraj zamontowałem chipa od kolegi Bagora do 1.8 M40 i zmuszony jestem stwierdzic że żałuje !!! żałuje !!! żałuje !!! ale tylko tego że nie kupiłem go wcześniej :mrgreen:

Osobiście byłem strasznie sceptycznie nastawiony ,sam do końca nie wieżyłem że zmiany będą tak odczuwalne , wiem że nie jest to silnik R6 ale dla osób którym żal jest sie rozstać ze swoim autkiem a maja własnie silnik M40(mój jest w bdb stanie ) polecam ten chip z czystym sumieniem, praca silnika poprawiła sie znacznie, samochód jest o wiele żywszy i dużo lepiej reaguje na wciśnięcie gazu. Posiadam felgi 17 cali z oponami 225 /45 na seryjnym kompie odczuwalny był opór taki jakby coś trzymało ten samochód i niechciał jechać teraz sytuacja zmieniła sie diametralnie i naprawde autkiem jeździ sie o wiele przyjemniej.

 

Jednym słowem za te pieniądze warto!!!

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa posty ale sprawdziłem numerki na module i na chipie i mam takie pytanie. "Jak zamontować chip w miejsce starego chipa który jest lutowany bezpośrednio do płytki??? "

Spotka sie już ktoś z taka sytuacja??

 

Prosze mnie nie"jechać" za tego posta :D już znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa posty ale sprawdziłem numerki na module i na chipie i mam takie pytanie. "Jak zamontować chip w miejsce starego chipa który jest lutowany bezpośrednio do płytki??? "

Spotka sie już ktoś z taka sytuacja??

 

Prosze mnie nie"jechać" za tego posta :D już znalazłem.

 

To zależy ile masz pojęcia o lutowaniu... czy masz odsysacz do cyny... Jeśli nie umiesz i nie pasiadasz to jedziesz do elektronika, żeby wlutował ci podstawkę pod chipa, a oryginalny chip wylutował... W podstawkę ciskasz nowy chip i jazda :P Normale że możesz sam chip wlutować ale jakbyś chciał go później zmieniać to robi ci się znowu cała robota... A postawka?? 10zł?? :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa posty ale sprawdziłem numerki na module i na chipie i mam takie pytanie. "Jak zamontować chip w miejsce starego chipa który jest lutowany bezpośrednio do płytki??? "

Spotka sie już ktoś z taka sytuacja??

 

Prosze mnie nie"jechać" za tego posta :D już znalazłem.

Jest tak, jak mówi miki1406. Podstawkę można wlutować nawet w każdym serwsie GSM za parę groszy.

Podstawkę dostaniesz za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerabiał ktoś temat odciążania koła zamachowego albo zwiększania kompresji przez planowanie głowicy??

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiedz ile by kosztował mniej wiecej chip do e36 318tds i czy do tak małego diesla to sie nadaje?czy to będzie odczuwalne?czy ktos sie moze konkretnie wypowiedzieć bo jestem tym zaintersowany!

pozdrawiam!!!

Z tego silnika można lekko wycisnąć 20KM, bez uszczerbku dla turbiny i silnika. Przyrost będzie mocno odczuwalny. Spalanie też trochę spadnie. W turbo dieslach przyrost jest praktycznie dwa-trzy razy większy niż w silnikach wolnossących. Napisałem Ci prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Chipów od Bagora to potwierdzam opinię forumowiczów którzy zakupili i założyli chipa. Zakupiłem chipa do E34 535i od Bagora. Jak większość byłem sceptycznie nastawiony co do poprawy parametrów silnika ale jak się okazało jest odczuwalna różnica. Silnik zbiera się lepiej w całym zakresie obrotów ( szczególnie niskie obroty ) Co do zużycia paliwa nie wypowiadam się bo nie sprawdzałem i ogólnie mnie to nie interesuje. Mam tylko nadzieję że po założeniu dedykowanego wydechu sportowego który zakładam w poniedziałek :8) ( Remus środkowy + Remus końcowy ) auto będzie jeszcze lepiej się zbierało :twisted2:

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie dziś dostałem przesyłkę z chipem, minuta pięć i został założony w miejsce standardowego...

Jedno co mogę powiedzieć na silniku M43 nie jest bardzo odczuwalna różnica w mocy jednak co zauważyłem od razu a to że poprawiła sie dynamika pracy, i już nie mam takiego dziwnego wrażenia ze ciągnę za doba ciężarówkę...

Odemnie to by bylo na tyle.

wielkie podziekowania dla Bagor'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zdecydowalem sie na zakup chipa od kolegi Bagora do swojego iesa i czekam na przesylke.Mam takie pytanie bo mam sekwencje gazu.Czy po włożeniu nowego chipa moge od razu jeździć na gazie czy najpierw na benzynie zeby wszystko sie zgrało i poustawiało?czy jak odepnę klemy od aku i włożeniu nowej kości nie rozprogramują mi się ustawienia lpg?bo byłem wczoraj na regulacji i wymianie filtrów i ładnie wszystko mi ustawili i wolałbym żeby sie to nie skasowało...Po włożeniu chipa od razu dam znać jakie wrażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lepsza dynamika pracy - od razy poczujesz zmianę po założeniu.

2. Tak jak było pisane na forum - lepiej sie wkręca na obroty

3. Działanie chipa czuć nawet podczas jazdy na gazie.

4. Spalanie spadło o jakieś 2L (gaz) na benzynie nie jeżdżę.

 

 

Ogólnie jestem zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowalem chipa od Bagora.Nie wiem tylko czy musialem resetować kompa bo po odpaleniu od razu chodził normalnie.Wrzucilem jedynke i od razu zauważylem ze lżej sie rusza!rzeczywiście samochód zbiera się lepiej z dolu,wydaje sie jakby mniej ważył!no to rura i na trzecim biegu patrze na obrotomierz na to przy 6,7tyś obr. jeszcze mi nie odcinalo!do 180km nawet ładnie się rozpedzał,lepiej niż wcześniej.Szybciej nie mogłem jechać bo za duży ruch był:(Tylko u mnie jest maly problem ze po rozgrzaniu coś mi sie muli i potem nie bylo czuć tego chipa.Ale jeśli u was jest wszystko ok to polecam.Bagor konkretny gość :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.