Skocz do zawartości

4 km na ręcznym :/


diddo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Żona nie wiem co mnie podkusiło żeby ją wpuścić przejechała mi cholera

kilka kilometrów na nie całkowicie zaciągniętym ręcznym. No i zaczęło się

1. Silnik zaczął się grzać na maxa - czy to możliwe że poprzez opór jaki stawiały hamulce ??

2. Zapaliły mi się kontrolki okładzin i że ręczny już na stałe zaciągnięty :/

3. Zapaliła mi się kontrolka że akumulator nie ładuje :/

4. Jakimś cudem dojechaliśmy do domu ale kilkaset metrów przed nim

padło wspomaganie :/ musiałem wysiąść i na kacu prowadzić bo baba siły nie ma.

5. Dam radę dojechać do warsztatu czy lepiej na hol ?? ( 30 km do jakiegoś sensownego co BMW naprawia)

 

Czy z gorąca mogły się poprzepalać jakieś przewody doprowadzające prąd do akumulatora ??

Mam diesla 524 czy jak podładuje akumulator do dojade ?? ( 100 Ah )

 

z góry thx za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrazy współczucia---powiem ci co kiedyś widziałem---stałem na stopie, słysze zza górki jak coś piłuje wówczas mało bylo porządnych aut, patrzę z daleka wyłania się coś przypominające Fiata 125P ,a za nim tumany wszelkiego rodzaju kolorów dymy--jadą na drugim biegu na "full" gazie , dwie damy qu.......a siadłem z wrazenia na rowie ,machałem do nich ,gdzie tam jeden ogień na felgach,poszły dalej ,co było póżniej nie wiem ale chyba wystrzał gum---pozdro ,mało kobiet kuma jazdę, ale znam takie co potrafią --pozdro--- :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiada!

 

Ad1: Co do silnika niestety jak najbardziej tak.

 

Ad2: Znajomemu tez tak sie stalo, jezeli jestesmy w ikonce recznego jemu pomogla wymiana i reset na komputerze.

 

Ad3: Akumulator nie powinien miec nic wspolnego - nieszczescia chodza parami. Chybha ze niemiecka elektryka zawodzi.

 

Jezeli myslimy o tym samym warsztacie w wejherowie to nei polecal bym katowac maszynki. Jedz na hol.

 

100 Ah utrzyma maszyne przez 30km ale ja bym wzial mimo wszytsko na hol.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik jaki komputer, wiem że na diesle w BMW można narzekać miałem takiego w E28 i to co przeżył za małoletnich ułańskich fantazji nie życzę nikomu. W Audi jechałem na ręcznym 30 kilometrów i oprócz tego że tarcze zrobiły się fioletowe nic sie nie stało (inny system hamulcowy) tylko że to było 2.3 benzyna 5 cylindrów no i przy 190 km\h w zakręcie o mało nie zakończyłem swojego żywota. W sumie oki tak to jest się człowiek spieszy do domu po pracy w nocy zakręcony jak ... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-to ze silnik się grzał to: tak

-to że klocki ci sięzapiekły i teraz trzyma ręczny to te prawdopodobne

ale co ma wspomaganie do tego i ładowanie aku to nie wiem :shock: .Sprawdz lepiej stan paska klinowego.

 

aha robert1108 tam jest tak zwany tarczo bęben czyli klocki służa jako hamulec roboczy a role hamulca awaryjnego - ręcznego przejmują szczeki hamulcowe jak w hamulcach bębnowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.