Skocz do zawartości

e 32 para wali kratkami z nawiewu, woda leci dołem :(((HELP!


max 750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją e 32 750.

jezdziłęm na zamknietym nawiewie. Po ok godzinie otworzyłem go bo temperatura silnika cos rosła. Wył silnik.

otworzyłem nawiew a z kratek gęsta para jak w saunie !!!

dołem na wysokości deski(ale pod autem) uciekała woda.

 

syczało coś w nawiewach.

z bocznych kratek pozniej nie chciało lecieć ciepłe pow tylko dmuchało jak nastawiałem na zimne.

 

domyslam sie ż coś z nagrzewnicą , zdechła ??? moze wężyk jakiś???

a jeśli nagrzewnica to znajdzie sie druga tylko kto to wymieni :(

 

ktoś może doradzić jak to sie robi lub co to za inna przyczyna może byc w moim autku.

 

Chyba focha na mnie bestia złapała bo ma iść w inne ręce i figle płata.

chce to zrobić jak sie należy ,bo raczej tak podchodze do tego samochodu.

kto poradzi co to i jak z tym walczyć :modlitwa:

 

jak zdejme deske to dam rade ją założyć ??? :?:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego jak w morde strzelił nagrzewnica.

To czy ją dasz rade sam wymienić to pytanie do samego ciebie. Musisz rozebrać cały "kokpit" łącznie z kierownicą. Masz poduszki? - to masz trudniejsze zadanie.

zobacz strone w wyszukiwarce "student e32" tam masz to zobraskowane. Ale ogólnie rzecz biorąc moje kondolencje

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam trzeba zdemontować cały kokpit!!! :mad2: kiedyś widziałem 850 rozebraną do wymiany nagrzewnicy masakra!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie mam lekko ...

 

poduszek na szczęćie nie mam . ale cała reszta mnie przeraża :?

 

rozebrać to sie pewnie i da ale dalej może być kłopot...

 

a może moge jakoś zamknąć obieh wody w nagrzewnicy ??? chociaż na razie . nie można zatkać jakiegoś węża przy np. elektrozaworkach że by wogóle nie leciało ciepło do układu ??? moze da sie ominąć cały ten układ ciepła .

 

pokmińcie Panowie jeśli znacie sie na rzeczy. :modlitwa:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie musisz wyjąć elektrozawory i "skolankować"wąż doprowadzajacy. Natomiast odpływ jest z drugiej strony. Musisz dokładnie przyjrzeć się ze strony pasarzera. Elektrozawory znajdziesz obok bezpieczników.
obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiane elektrozaworów mam opanowaną, już kilka razy to robiłem . i w sumie nie potrzebnie bo przyczyna była pewnie w tej nagrzewnicy.

 

mam jeszcze tą pompke przy elktrozaworach , to z niej te wąż zmostkować ? i do którego dalej ?

 

w elektrozaworach jest jeden główny który idzie do zmostkowanego wejścia i dwa co wchodzą każdy w swoje wejście . ale który jest odprowadzający to nie wiem.

 

na lato bede miał spokój. a ewentualnemu nowemu nabywcy powiem jaka sprawa, spuszcze z ceny i niech sam walczy bo ja sie troche boje wyzwania na rozebranie tego wszystkiego.

 

pytanko jeszcze... czy zimny nawiew bede miał w aucie ??? czy wszystko zdechnie? chyba nie co?

 

dzieki za pomoc !!!!!! :cool2:

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz puścić obieg przed nagrzewnicą. Zimne powinno działać bo to nie ma żadnego związku.

Na zdjęciu to twój silnik?? taki czyściutki? :?

 

Ja na Twoim miejscu połączył bym wąż idący do tej pomocniczej pompki z tym po przeciwnej stronie, który wychodzi z nagrzewnicy - najprościej.

 

Za ile chcesz sprzedać ??? :?: :roll2:

 

El. zawory sprawdzisz najprościej podając napięcie na kostkę + na pierwszy od góry a - na lewy i prawy pin. Powinno być słychać charakterystyczne stuknięcie x 2 ( L i R ).

 

kawałek nagrzewnicy - rurki zobaczysz tez jak porozkręcasz tapicerkę i plastiki ze strony pasażera, może tam jest pęknięcie to dasz radę zalutować bez ściągania kokpitu.

Da się tez dostać do części nagrzewnicy od komory silnika - za wiatrakiem do nadmuchu.

 

 

Co zrobiłeś jak w czasie jazdy zaczeło ci parować??? :twisted2:

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

silniczek oczywiście mój :norty: V12 ręcznie polerowane ! i kilka innych małych elementów pod maską oraz klamki.

jak jest wyczyszczony to świeci sie na maxa. robi wrażenie :8)

 

na kołach i z muzyką chce 18 tyś. niby nie mało ale to nie jest jakas tam siudemka . fani bmw zrozumieją .

mam Pana który chce dać 13 bez kół i muzy . No i sie zgodziłęm tylko teraz ta nagrzewnica :mad2:

 

generalnie już stałęm jak otworzyłem dmuchawe i kratkami gęsta jak dym leciała para. sauna i to konkretna .

coś tam sie zesrało tylo co i gdzie???

tak jak piszesz , sprubuje zobaczyć na tyle ile sie da gdzie ten wyciek.

ale woda leciała z pod auta, w środku raczej nie widziałęm wody.

sprawdze jeszcze dokłądnie pod dywanikami.

 

czyli tak: ten wężyk który idzie do pompki połączyć z którym konkretnie ???

 

najśmieszniejsze jest to że za nagrzewnice chce Pan 150 zł za kompletną ale za wymiane w servisie zaśpiewali 1 tyś he he.

a samemu chyba sie nie odważe do tego zabrać. aż takim mechanikiem nie jestem.

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc !

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=GB41&mospid=47344&hg=64&fg=15

 

Tutaj masz jak to wygląda.

Mniemam że te cieńsze dotyczą wejścia (L i R) a grubszy wyjścia.

powodzenia.

 

Masz może jakąś dobrą receptę na polerkę aluminium? Czy po prostu papier do ręki i :dance:

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że pomysłodawcą co do polerowania aluminiu i felg ! byłem ja , ale co do wykonania to nie na moje nerwy . Miałem kolege który mi polerował te kolektory 2 miesiące !!! długo i też nerwów przy tym straciłem :wink: ale skończył i jest super.

potem zaczełem u siebie polerować felgi tzn też ktoś mi to robił.

Chandluje czasem troche felgami i z tąd ten pomysł. Koła wychodziły jak lustra, naprawde przewypas !

ale cieżka i żmudna praca i do tego siana z tego aż takiego nie było.

I pracownicy pouciekali za granice . Na tym sie skończyło polerowanie.

 

z nagrzewnicą będe dzisiaj walczył , a raczej z mostkowaniem układu i na razie dam sobie spokuj z naprawą .

 

być może da sie tą usterk usunąć bez zdejmowania nagrzewnicy i deski. popatrze jeszcze.

 

raz jeszcze dzieki za pomoc.

 

pozdrawiam.

 

10 czerwca w gdyni jest zlot tuningowców. ja mi sie uda zmostkować układto będe starał sie być.

Może Wy też dotrzecie to bedzie okazja pogadać :D

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku możesz zmostkować ale w deszczowy dzień taka jazda to masakra szmatka w dłoń i szybę ciągle trzeba wycierać .Mojej żonie pękła nagrzewnica w srodku i poparzyło jej nogę więc odrodzam półśrodki.No chyba że w Waszych V12 jest to inaczej rozwiązane :lol: A z wymianą nagrzewnicy życzę dużo wytrwałości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nawiew zimny bede miał wiec parować nie powinno.

z wymianą nagrzewnicy raczej bawił sie nie będe, aż takim expertrm nie jestem a nie chce czegoś połamać itd. nie na moje nerwy :wink:

 

jutro zabiera sie za mostkowanie to sobie chociaż troche polatam.zanim zmieni właściciela :cry:

 

wracając do węży i mostkowania, wciąż nie wiem który to ten wąż od nagrzewnicy który mam zmostkować z tym od pompki(od zaworków)

wie ktoś gdzie go szukać ?

 

pozdro.

UMIEJĘTNOŚĆ KIEROWANIA TO UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA SZYBKICH DECYZJI!


MISTRZ POLSKI poleca !!! fachowe porady w zakresie suplementacji, diety oraz treningu.

suplementy i odżywki najlepszych firm !!!

15 lat doświadczeń!!!

polecam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.