Skocz do zawartości

Naprawa wysprzęglika


marcinbig123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim e36 318 m40 pada wysprzęglik, tzn sam sie zapowietrza.

Co zrobić, kupić nowy podruba, stary używany oryg., czy naprawić.

Nowy oryginalny niewchodzi w gre bo będzie kosztował majątek.

Chociaż sądze że się nieda naprawić go bo niema w nim żadnej zawleczki itp.

A jak kupić to gdzie, na allegro są uzywane oryginały ale niewiem ile natym pojezdze. co proponujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój naprawiałem i już rok jest :cool2: .Wyjmujesz po odkręceniu dwóch nakrętek a następnie pod tą osłoną gumową jest takie okrągłe zabezpieczenie i wychodzi cały tłoczek i tp. Zestaw naprawczy ok 15-20zł. max. Myślę że trochę naświetliłem sprawę :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, można kupić zestaw naprawczy i przy kolezeńskiej pomocy samemu naprawić, kolega pompuje. Ciekawe ile kosztuje nowy wysprzeglik - majatek ? tanszy chyba niż pompa, a pompa to 159 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręćiłem wysprzęglik to niewidziałem tak gumy itd.

niewiem jak to opisać ale tam raczej gumy niema tylko blaszka

fabrycznie zaklepana ale niedam sobie głowy obciąć.

Może się myle, a gdzie można kupić zestaw naprawczy.

I ile może kosztować nowy oryginalny i zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za nowy nieorginalny zapłaciłem ok. 80 pln. Piszę około bo znajomy pracuje w hurtowni części. Wymiana to nie problem tylko potrzeba drugiej osoby do odpowietrzenia. Jak pomyślę że jakiś magik za wymianę mi krzyknął 250 pln to :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na http://www.moto-czesci.com/index.php/manufacturers_id/85/sort/1a/page/3 za 8,15 ale tam pisze że do hamulca a tak to niewiem czy wysprzęglik da się rozebrać, może ktoś już wymienił na inny, co na obudpwie powinno pisać "BMW"? bo ja mam coś na f "fam" czy jakoś tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaak, tego sie nie spodziewałem, od hamulca ? U mnie naprawilismy tym zestawem wysprzęglik właśnie, ale teraz nie wiem czy to jest ten sam zestaw naprawczy, taki mi sprzedali i do mojej buni pasował. Nie podpowiadam dalej bo mogę narobić kłopotów niechcacy - pozdro. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupiłem dziś zestaw naprawczy oznaczony D3183 firmy Autofren. Niestety zawarta w nim uszczelka tłoczka ma mniejszy o dobre dwa milimetry rozmiar średnicy wewnętrznej. Wymiar zewnętrzny jest OK Po naciągnięciu na tłoczek nie mieści się do cylinderka.

Wszystkim którzy postanowili samodzielnie naprawić wysprzęglik proponuje jednak zdemontować tłoczek i udać się z nim do sklepu żeby dopasować odpowiednią uszczelkę.

 

Uszczelka w zestawie naprawczym ma wymiar średnicy wewnętrznej 12mm. Ta z mojego wysprzęglika około 14-15mm

 

Acha jest w tym zestawie jeszcze mały gumowy kapturek który nie wiem do czego służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.