Skocz do zawartości

Czujnik zużycia klocków hamulcowych


wert

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem E39 525TDS z 99r. i mam taki problem pali się kontrolka zużycia klocków hamulcowych kolega jest mechanikiem zaglądał tam i stwierdził, że klocki są ok, czujniki też choć podejrzewa, że nie zostały zmienione razem z klockami poprzednim razem. Stan płynu był min. więc dolał i kontrolka zgasła ale po paru godzinach zapaliła się znowu. Płyn nie uciekł. Co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że płyn nie uciekł? Kontorlka od kloców to wina nie wymienienia czujnika razem z klockami, gdy pojawia się ta kontrolka to już czujnik jest to wymiany bo się sciera i robi zwarcie, które poźniej Ty widzisz na desce jako koniec klocków. Koszt takiego czujnika to kolo 10-15 zł...

 

POzdrawiam

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymienilem tarcze z przodu razem z klockami, oczywiście nowy czujnik i dalej świeci. Podpiąłem nowy czujnik na tył i też nic nie pomogło. Płyn nie ucieka. Co to może być. Może to trzeba wykasować na kompie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykasujesz tego bo to działa na prostej zasadzie albo jest obieg prądu lub nie. Czujniki w bmw działają na zasadzie przerwy w obwodzie (ściera się czujnik i powstaje przerwa w obwodzie), to znaczy, że jeśli wystąpi przerwa w kablach idących od czujnika do zegarów to też będzie się świecić kontrolka lub pojawi się komunikat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega moze mieć gdzieś przerwany kabel od czujnika klocków(nie koniecznie zaraz przy czujniku. Miałem kiedyś podobny problem. Kiedy się wjechało w dziure kontrolka gasła na kilka chwil poźniej oddałem do elektryka okazało się ze kabel miał niekontakt(gdzieś się przetarł czy cos)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chyba wprowadziłem was w błąd ponieważ świeci się ta kontrolka po prwej stronie tej od abs kółko z 3 kreskami na obwodzie zew. z prawej i 3 z lewej strony w książce mam nazwe jakoś chyba BREMBLOKER czy coś podobnego. A od klosków jest ta po lewej chyba. Co to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.