Skocz do zawartości

swap od e36 do e30 problemy po wymianie oleju silnikowego


kris 325

Rekomendowane odpowiedzi

mam e30 po przekladce od e36 2,5Vanos kupilem juz taka postanowilem wymienic olej bo byl juz czarny i strasznie wodnisty zalalem go lotosem polsyntetykiem po jakis 50metrach nagle stracila moc z ledwoscia dotoczylem sie do garazu a teraz nie chce odpalic.Kumpel ma 525 wymienial olej w serwise podobnierz sa tam jakies kontrolki do cofniecia komputerowo po zmianie oleju moze to jest problem?za odpowiedzi z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki?? pewnie chodzi ci o oil serwis, ale to i w e30 sie robi i nie ma zadnego wplywu na prace silnika. moze cos schrzaniles przy wymianie???
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko silnik nie jest zajechany (140km/h na dwojce spokojnie):-)poziom oleju jest ok.A co mozna schszanic przy wymianie oleju??olej jest ok taki sam leje kumpel do swojej bmki ale wlasnie nie wiem jaki poprzedni wlasciciel lal on sam tego nie wiedzial jeszcze poprzedni wlasciciel zginal w wypadku i ten nie wie co to byl za olej.Ale przez olej czyzby az taki duzy spadek mocy??nie mozliwe!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo ok ten stary olej wygladal jak przekladniowka od 30letniej fadromy czarny jak smola i wodnisty jak cholera na nim chodzla a na nowym lotosiku nie chce ne rozumiem.Mialem tz malo paliwa jak wystawialem z warsztatu moze zassala mi jakiegos syfu z dna baku ale nie sadze potm wlalem jeszcze z 10literkow i probowalem odpalic ze dwa rzy zalapala mi ale tylko na chwilkie i zgasla chodzila strasznie nierowno a pozniej juz kaplica padl akumulator i tak zostala.dzieki za odp pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie cos mozna pochrzanic.

w m50/52 jest wklad filtra oleju, czy zwykly wkrecany??

moze cos z filtrem?? moze nie zassal oliwy?? albo cos? sprawdz jeszcze czy paliwo dostaje i z powietrzem nie ma problemow.

 

kiedys byl taki topic na temat zmiany oleju. gosc mial problem w e46 chyba, po zmianie sie zatarla....ale szczegolow nie znam....

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki spytam: ile miałeś problemów przy swapie z wiązka...mocowaniem silnika do budy..podpasowaniem sprzęgła noi w końcu czy wał napędowy długością pasował

 

Co do tematu to kontrolki "oilservice" raczej nie mialy wpływu na zdechniecie silnika...pewnie któryś kabel nie podpieliscie dobrze i przy "szarpaniu" poluzował sie albo rozszczelniło układ wydechowy i silnik na awarie "wskoczył" (nie wiem jaki tam wydech dałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.