Skocz do zawartości

Migający Air Bag i świecąca kontrolka ABS


lio1szpaner

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpięciu akumulatora i ponownym podpięciu wyskoczyły mi dwa błędy na desce rozdzielczej, air bag i abs, problem w tym ze gdy podpiołem pod komputer w serwiscie to powiedzieli mi ze od abs czujnik mi nie łączy, a z air bagiem nie wiedza czemu tak jest ze mruga a nie swieci!

 

Może być tak że czujnik ABS nie łączy albo się odpioł??

A z AIR BAG mam nadzieje ze wy mi cos doradzicie czemu tak sie stało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji podłączę sie do tematu...u mnie airbag się swieci od momentu gdy kupilem autko!bylem u mechanika mowi ze nie ma komunikacji z airbagiem w tych modelach.Jak to sprawdzic albo wykasowac ten blad?moze po prostu po tym jak byla kierownica zdejmowana sie zapalil i tak naprawde jest airbag.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji podłączę sie do tematu...u mnie airbag się swieci od momentu gdy kupilem autko!bylem u mechanika mowi ze nie ma komunikacji z airbagiem w tych modelach.Jak to sprawdzic albo wykasowac ten blad?moze po prostu po tym jak byla kierownica zdejmowana sie zapalil i tak naprawde jest airbag.
Nie ma komunikacji z poduchą w E36???????? Jak gościo nie ma czym robić to niech nie opowiada pierdól. Chyba że chodziło mu o Twój egzemplarz. Każdą E36 z poduchą można podłączyć i zdiagnozować. A błąd poduszki można skasować testerem. I to bez problemu
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie air bag miga przez ok 5 min po czym swieci swiatłem ciągłym. Mysle że podpięcie po kompa wystarczy :D
Tak, pytanie tylko czy auto po przejściach, czy zapaliło się samo z siebie?
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank jest air bag bo na kierownicy pisze air bag i jeszcze cos takiego srs czy cos ale to chyba inne oznaczenie poduszki
To że na kierownicy jest napis airbag nie oznacza że jest ona tam fizycznie. Wypadałoby sprawdzić czy układ jest kompletny - może ktoś wyciągnął sensor i w takim wypadku zawsze będzie brak komunikacji
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie air bag miga przez ok 5 min po czym swieci swiatłem ciągłym. Mysle że podpięcie po kompa wystarczy :D
Tak, pytanie tylko czy auto po przejściach, czy zapaliło się samo z siebie?

 

Zaczęło mi migać jakiś czas temu.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Mam identyczny przypadek:kontrolka miga 5 min a potem pali sie na stale.Stalo mi sie to po wymianie zaroweczek w zegarach,sprawdzalem czy juz wszystkie dzialaja (zegary mialem wyjete) i wyskoczyla mi biala wtyczka nr 1.Po ponownym przekreceniu kluczyka kontrolka od poduchy juz nie zgasla.Da sie to zrobic bez wizyty w serwisie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam identyczny przypadek:kontrolka miga 5 min a potem pali sie na stale.Stalo mi sie to po wymianie zaroweczek w zegarach,sprawdzalem czy juz wszystkie dzialaja (zegary mialem wyjete) i wyskoczyla mi biala wtyczka nr 1.Po ponownym przekreceniu kluczyka kontrolka od poduchy juz nie zgasla.Da sie to zrobic bez wizyty w serwisie.

 

pozdrawiam

 

Nie, "błąd kontrolki" właśnie po odpięciu zegarów od 1 pozycji kluczyka. Skasowanie tylko na kompie.

 

Odnośnie innych "świecących poduszek"... nie ma cudów, jeżeli świeci, to znaczy, że coś jest nie tak. Jedyna rada - wio na kompa. Jeżeli się nie da skasować (warto najpierw zobaczyć, co to za błąd, a nie kasować na ślepo), to znaczy, że przyczyna nie została usunięta. Jeżeli da się skasować, to można to uznać za chwilowy brak połączenia którejś z wtyczek.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.