Skocz do zawartości

COMPACT - Wyciek oleju z silnika -jak naprawić? [FOTO]


comin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam właśnie teraz taki kłopot...z silnika, a dokładniej według mechanika gdzieś z okolicy łańcucha rozrządu cieknie mi olej - jest to mały wyciek, mechanik powiedział mi, że to dość częste w BMW i nawet jeśli wymieni jakąś uszczelkę, za miesiąc problem znów może się pojawić, a ubytek jest taki, że może brać mi przez to pół litra więcej na 10tyś. Inny mechanik stwierdzil, że może to być wina simeringa, który może być uszkodzony. Mam autko od niedawna, więc nie wiem czy brać się za to, czy nie i który ma rację. Wiem tylko, że jakieś dwa lata temu auto miało w tym miejscu wynmieniany właśnie simering i uszczelkę do tego, może więc tym razem jest podobnie...prosze, doradzcie coś... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo. wycieku nie morzna przeliczac na litry w skali kilometrow poniewarz za zwyczaj pojawia sie mala plamka a wiec ubytku oleiu nie stwierdzisz. naigorsze przychodzi latem kiedy jest upal wtedy uszczelki padaja a i tak nie rzeby sie lalo z silnika (moze silnik bierze a to gozej a ile kilometrow przebiegu ?) SIEMERINGIEM RACZEJ ODPADA ALE NIEWIEM JAK MECHANIK NIE UMIE OKRESLIC SKAD JEST WYCIEK ALE PRZEWAZNIE JAST TO POKRYWA

Niewiem co ci doradzic ale lepiej to zrobic i wskazane na specialnym uszczelniaczu (koniecznie!!!)NIE MUSISZ puzniej doplacac

soory za bledy ort.z polskiego same paly.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja ostatnio,tzn.tuż przed świętami zmuszony byłem wymienić uszczelkę pod głowicą w moim silniku M43,ale nie z powodu wycieków oleju.Przy okazji zdjęcia głowicy zamówiłem też niezbędne uszczelki w serwisie,ponieważ widać było ich mocne zużycie-po prostu już były mocno odkształcone i odrobinę puszczały olej spod pokrywy łańcucha rozrządu.Całą operację wykonywał mój zaufany mechanik i jak dotąd silnik suchy.Nawet żartowałem ostatnio,że mi zardzewieje.Ważne jest przy wymianie tych uszczelek właściwe-dokładne ułożenie w miejscu ich mocowania,po uprzednim dokładnym oczyszczeniu i wysuszeniu miejsca montażu.Zatem najpierw komplet uszczelek pod górną osłonę łańcucha rozrządu,a potem dobry mechanik,który nie odstawi chały przy montażu-wtedy sukces gwarantowany.Ja polecam też przy okazji wymienić uszczelkę pokrywy zaworów.Ceny tychże uszczelek oryginalnych nie są astronomiczne,a gwarancja,że auto się nie będzie pocić w tym miejscu duża.Oczywiście głowicy zdejmować nie trzeba.Pozdrawiam.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt oryginalnych uszczelek nie jest wysoki.Ja za ten zestaw zapłaciłem nieco ponad 100 złotych .Piszę orientacyjnie,ponieważ zamawiałem też uszczelkę pod głowicę,śruby do głowicy i inne drobiazgi tak,że mnie w sumie wyniosło to dużo więcej.Powiem Ci,że warto kupić oryginalne uszczelki,pamiętaj,żeby kupić też pierścień uszczelniający termostatu i metalową uszczelkę pokrywy górnej łańcucha rozrządu.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicy nie należy zdejmować, uszczelki kupuj tylko oryginalne czyli z BMW. Przedni dekiel górny i dolny można zdjąć bez zdejmowania głowicy - notabene nie wyobrażam sobie silnika gdzie go wymiany łańcucha rozrządu należałoby zdejmować głowicę, trochę wyobraźni Panowie:). Przy zakladaniu dekli ważny jest sposó dokręcania nie dookoła a na krzyż, najpierw lekko a potem druga seria właściwego dokręcenia, i tak będziesz musiał jeszcze raz sprawdzic czy wszystkie śruby trzymają przykładając klucz 3-raz do każdej z nich, mozesz to juz robić dookoła a nie na krzyż. Dla spokojności kup silikon uszczelkowy za około 20zł, odtłuść elementy benzyna ekstrakcyjną i połóż cienką warstwę na pierwszy i drugi dekiel przed jego montżem - silkikon po dokręceniu ma wyjść na całym obwodzie i tu uwaga!, nie należy go ścierać a zostawić taki wybebeszony - stąd rada aby nałożyć cienką warstwę a nie ile jest w tubce. Powodzenia.
arop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.