Skocz do zawartości

Gaz a wtryski


GrassPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem u gazownika i powiedział mi, że urządzenie które mam zamontowane do wyłączania pompy paliwowej to największa głupota! Twierdzi, że lada moment rozwalą mi się wtryski bo nie mam chłodzenia przez brak przepływu paliwa.

Czy komuś z Was się tak rzeczywiście stało? Ma rację?

http://img530.imageshack.us/img530/7382/bmwx3wd9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wygląda że trafiłeś na porządnego gazownika. Pompa musi być włączona, benzyną chłodzone są wtryskiwacze. Dla higieny układu wtryskowego warto czasami pojeździć na benzynie - benzyna w baku się starzeje i trzeba ją wypalić i wtryski sie oczyszczą przy pracy z zalegających syfów.
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale benzyna w listwie krąży

 

Tyle że ona krązy w listwie, a nie w wtryskiwaczu. On jest zakończeniem i nie jest połączony z "powrotem" do baku, więc nic go nie chłodzi od wewnątrz i na końcu (co najwyżej u nasady zamocowania w listwie).

Ostatnio rozbierałem listwę wtryskową i wymieniałem jeden wtryskiwacz więc wiem o czym mówie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany ten wyłącznik bo pompa strasznie głośno pracuje. To jak w końcu to jest?

Ile dajesz wtryskom Macieju? :?:

Nie mam bladego, z reguły padają wtryski gdzieś po 1.5 do 2 lat gazowania "non stop" wszystko zależy od tego ile kto jeździ. Ale nie jest to regułą

Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale benzyna w listwie krąży

 

Tyle że ona krązy w listwie, a nie w wtryskiwaczu. On jest zakończeniem i nie jest połączony z "powrotem" do baku, więc nic go nie chłodzi od wewnątrz i na końcu (co najwyżej u nasady zamocowania w listwie).

Ostatnio rozbierałem listwę wtryskową i wymieniałem jeden wtryskiwacz więc wiem o czym mówie :)

Jakbyś zauważył że benzyna zawiera frakcje które po odparowaniu "zaklejają" wtryski to byś wiedział o co mi chodzi. Przepływ benzyny zapobiega temu... :twisted: :twisted: :twisted:
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zauważył że benzyna zawiera frakcje które po odparowaniu "zaklejają" wtryski to byś wiedział o co mi chodzi. Przepływ benzyny zapobiega temu... :twisted: :twisted: :twisted:

 

Rozumiem. Wydaje mi się tylko że rozmowa była o tym że wtryskiwacz ma być chłodzony....

Co do zaklejenia, to chyba tylko jeśli ktoś jeździ cały czas tylko na gazie, ja odpalam zawsze na benzynie, i jeżdże na niej do momentu gdy autronic mi jej nie przełączy na gaz sam. Poza tym w listwie jest paliwo zawsze.... Każde odpalenie auta jest w ten sam sposób. Gdy miałem peugeota 605 to wisiało mi jak będę odpalał auto, czy z benzyny czy z gazu - takie auto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.