Skocz do zawartości

Pytanie do tych, ktorzy jeżdżą na niskoprofilowych oponach


gladol

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem dziś sobie pod Poznaniem, na nowywiutkim asfaldzie i przy przedkości około 160 km/h czułłem straszne wibracje :?

Czy to efekt tego, że wysokość mojej opony to 90 mm :?:

Pamietam jak miałem krzywą felge to powyżej 120 nic już nie wibrowało :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladnij dobrze opony ja mialem 195/55R15 jak auto kupilem i bylo zajebiscie do momentu kiedy nie moj niski profil z bierznikiem jeszcze 6mm nie strzelil.... tzn najpierw mi bilo kierwonica tak przy 100 potem sie uspokoilo i sciagalo mnie na lewo a na koncu poprostu sie okazalo 3 opony z kompletu sa pekniete na korcie od srodka auta... nie wiem ale ze starosci to nie bylo bo opony 3 sezno jezdzily....

 

orginalne masz felgi?? jesli nie to masz dystanse?? dobrze sa wywazone?? jestes pewny ze nie byly prostowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej, najpierw jedź i wyważ sobie koła, jak to nie pomoże to jedź do mechanika niech ci sprawdzi podpore wąłu napedowego, to taki dups przykręconu do podwozia z łozyskiem na wale czasem się tak dzieje jak łozysko jest już wywalone i wpada w wibrację bo nie trzyma poziomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja mam pewność że felgi nie były prostowane??

żądnej, prawde mówiąc gdy kupujesz używaną felgę musisz to brać pod uwagę, bo w 99 proc przypadków były ( sąsiad to nawet 15 miał pogięte )

sprawdzę podporę wału i pojadę do wulkanizatora...

 

Dziś czułem wibrację z tyłu auta :?

 

Na felach zrobiłem może 700 km i zdaje mi się że wcześniej tego nie czułem...

 

Czy można pogiąć alusy przy 80 na połatanej nierównej drodze :?: :!:

Zawsze wydawało mi się że do tego potrzebna jest zapadnieta studzienka albo spora dziura

 

Zamin założyłem alu ciągle czułem wibracje ( na kierownicy rowniez ) bo stalówki miałem krzywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.