Skocz do zawartości

co o tym sadzicie???


roosvelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem posiadaczem BMW e 36 316i Od niedawna zauwazylem ze jak mocno zagrzeje samochod dajac mu maly wycisk to zaczyna strasznie smierdziec na zewnatrz. I pytanie moje dlaczego taqk sie dzieje??? Czy to moze jest wina katalizatora?? czy co to moze byc?? Z gory dzieki za wszelaka pomoc. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję: "Nowy katalizator może wydzielać siarkowodór. Śmierdzi jak zgniłe jaja i powstaje z siarki zawartej w paliwie. Podczas hamowania, gdy mieszanka jest uboga, w katalizatorze powstaje trójtlenek siarki. Po zakończeniu hamowania, gdy mieszanka ulega wzbogaceniu, trójtlenek siarki reaguje z wodorem zawartym w spalinach i wydalany jest jako H2S. Spaliny są bezpieczne pomimo tego, że sam H2S jest gazem trującym. Smród H2S nie jest tak odczuwalny po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów"

 

Lepiej bym tego nie ujął! :roll2: :roll2: :cool2: :cool2: :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w bmw ale wcześniej miałem honde i jak dalem mu w pizde to śmierdziało zgniłymi jajami i to był katalizator poprostu wypalało te wszystkie osady i tympodobne ale nie wiem czy w bmw jest tak samo

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator lub akumulator jeśli śmierdzi związkami siarki.

Natomiast dwa pozostałe zapachy są do siebie podobne - czyli sprzęgło i hamulce i nie można ich z siarą pomylić. W palecie zapachów moze byc jeszcze spalony olej ale to raczej w wyjeżdżonym aucie co olej zużywa i gdyby to nie 1,6 to mozna by jeszcze dodac opony, no chyba ze ABS w 1,6 nie działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.