Skocz do zawartości

524td zakopci przy odpaleniu


Marek_e34

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowym uzytkownikiem choć beemke mam juz 5 lat.

Mój problem polega na ty, że jak autko postoi 2 dni i jak go odpale to zakopci na czarno i rzuci silnikiem nie wiem czy problem tkwi w wtryskach ktoryś leje albo cuś autko ma 285 tys przebiegu moze wartałoby to sprawdzic tylko nawet nie wiem gdzie z takim problemem mam sie kierowac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jakie swieczki polecacie bo rok temu wymienialem wszystkie no i z tego co mowicie jak to sa swieczki to ktoras padla czyli sa do bani bo dalem za nie 18 zł za sztuke :oops: wiem ze na takich autach sie nie oszczedza ale nie mialem wtedy kasiorki to musialem sobie poradzic :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pale po zgasnieciu zielonej kontrolki znaczy sie gasilem bo juz dwa lata sie nie swieci ta kontrolka nie wiem co sie stalo wymienilem zarowke w kontrolce i dalej nie swieci nie mam pojecia czemu nie swieci poznaje tylko po pyknieciu ktore zawsze wystepowalo wraz z gasnieciem tej kontrolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien palić zaraz jak zgaśnie świeca żarowa, jednak obserwując moje auto, odpala na dotyk, jednak muszępoczekać jeszcze chwilę, najlepiej moment gdy właśnie gaśnie zielona lampka. Nawet po 2 dniach odpala w ten sposób bez jakichkolwiek problemów. Jeśli ci nie świeci się lampka to znaczy ze coś jest nie tak. poszukam.

A ja mysle ze cofa sie paliwo do zbiornika i trzeba by bylo zamontowac zaworek zwrotny miedzy filtrem a pompa.

Zaworek założony i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiadywalem to pali sie autko jak zgasnie zielona lampka nie wiem czy to jest prawda ale kiedys czytalem ze jak zgasnie ta lampka to cisnienie w ukladzie jest wyregulowane nawet jak probowalem zapalic przy zaswieconej lampce to ok4 sekund musialem krecic a tak jak zgasnie pali na dotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpala sie jak swieci sie zielona lampka a nie po tym jak zgasnie ... Zolta oznacza ze swiece sie grzeja a zielona ze sa nagrzane i nalezy odpalic auto ... Jesli nie przeskakuje CI z zoltej na zielona to oznacza to ze masz trafiona ktoras ze swiec ... Zmien swiece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, świeca uszkodzona i green się nie pali. Ale u mnie jest podobnie, ze muszę pokręcić rozrusznikiem chwilę jak nie poczekam aż zgaśnie lampka zielona. powodem jest na 100% w moim przypadku małe ciśnienie pompki z baku. Sprawdzone. Świece grzeją dłużej niż się świeci żółta kontrolka, tak ok tyle co się pali zielona, czyli jak tak odpala to nie jest tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.