Skocz do zawartości

8,5 J x 17 - jakie na to opony założyć


Mirgham

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 8,5" na przód i na tył? jeśli tak to 235/45/17 byłoby super. ja mam felgi 8" przód i 9"tył, oponki 235/45/17 i 245/45/17. Przód mógłby byc lepiej naciągnięty (cho jest to os najazdowa, więc na naszych drogach dobrze że jest więcej gumy i nie tak mocno naciągnięta), za to tył jest super. Możesz zrobi również tak jak ja mam, tyle że tył będzie u Ciebie mniej naciągnięty. 255 odradzam - musiałbyś da profil 40 a to zmniejsza optycznie koło, no i jest mniej gumy... poza tym wskazania prędkościomierza beda najbardziej zblizone do oryginału na 245/45/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie felgi - 8,5 J x 17 - jaką optymalną gumę na to założyć?

225/45 - wystarczy?? czy trzeba naciągnąć coś większego?

Fabrycznie było 235/45/17 na felgach 8x17. W Twoim wypadku zakładałbym 235/45, ewentualnie 245/45. 225/45/17 mają za mały obwód. Poza tym, nie będą wystarczająco chronić rantu tak szerokiej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze troszkę odswierzę temat bo mam podobne pytanie. Jeżdżę na 17 8j 225/45 a mam w garażu 2 opony 225/55. Myślę o założeniu ich na tył tylko nie wiem czy nie będą mi obcierać na dołkach. Może ktoś miał podobne doświadczenia w e39?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo ma rację.Tak jest w oryginalnej instrukcji BMW załączonej do E34.Sama posiadam na przodzie 235/45/17 tył 245/45/17 i juz zdążyłam leciutko zarysować te tylne.Chciałam nawet założyć na tył 255/40 ale nie było a nie mogłam się doczekać jak moje cacko będzie wyglądać na nowych kołach oczywiście z "parapetem"Teraz mi pozostaje tylko uważać na tylne koła.Fakt wygląd mojego obniżonego autka jest nieziemski na tych kółkach. :wink: A tak nawiasem mówiąc,dlaczego 255/40 ma być a nie 255/45? Edytowane przez Wioletta

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc,dlaczego 255/40 ma być a nie 255/45?

Bo 255/45 byłaby za wysoka. Jak zwiększasz szerokość, to musisz jednocześnie zmniejszyć % profilu, tak żeby ogólna średnica koła pozostała bez zmian...

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

 

PS: Zapodaj jakieś fotki. :D

 

Pozdr.

Pete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.