Skocz do zawartości

Jake są koszty utrzymania E39


bodziotx

Rekomendowane odpowiedzi

No racja, kiedyś jak zmieniłem olej to poczułem że ze starego jedzie benzyną. Zaczekałem 2 dni, z nowego też zaczęło.

Szybka diagnoza - membrana do wymiany.

Membrana wymieniona. 8 litrów 5w50 kupione na nowo.

Dwa razy wymiana oleju w ciągu 3dni.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak zbieram dane i reasumując widze ze 5 e39 fura super ale na utryzmanie jej nie bedzie mnie stac no chyba ze tylko na uzywanych czesciach bym robil a i tak bym mial ciezko. Heh no lipa. A ktos wie jak to jest z utrzymaniem e46?

 

Jak to tez by wychodzilo drogo to coz niestety trza bedzie zmienic marke wozu :cry2: na kiegos Passata lub moze cos z Audi, :cry2: takiej radosci z jazdy moze nie bedzie ale przynajmniej buda duza i jakos wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tez by wychodzilo drogo to coz niestety trza bedzie zmienic marke wozu :cry2: na kiegos Passata lub moze cos z Audi,

Koszty utrzymania kazdego samochodu podobnej klasy beda bardzo podobne!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Fomicz !

 

Kumpel w Passacie wymianiał zaiweszenie.

Wahacz pojedynczy ponad 300 pln. A jest ich 4 na przedzie.

 

A w Audi to juz masakra jest.

Nowsze Audi mają po 8 wahaczy w sumie, i kazdy aluminiowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Fomicz !

 

Kumpel w Passacie wymianiał zaiweszenie.

Wahacz pojedynczy ponad 300 pln. A jest ich 4 na przedzie.

 

A w Audi to juz masakra jest.

Nowsze Audi mają po 8 wahaczy w sumie, i kazdy aluminiowy....

 

Moj kumpel ma passata i to jest zdecydowanie taniej niz tu ludzie pisza o utrzymaniu e39 (jak np 18,5 tys zł w przeciagu 1,5 roku uzykowania). Sorry. Koles ma passata z 1998 i poki co tylko raz wymienil jedna strone zawieszenia bo przywalil w murek i wyszlo mu 2 tys ale to nadal nie jest 15 tys !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że wiele elementów wymienionych przez Tomka to rzeczy, które mają charakter jednorazowy, tzn. nie będziesz ich wymieniał co roku - np. opony (letnie+zimowe), zawieszenie, katalizatory, uszczelniacze, tarcze hamulców. Co byś nie kupił, jak będzie używany, to na dzień dobry żeby wszystko doprowadzić do idealnego stanu to trzeba wpakować kasę. Na mojego, pomimo małego przebiegu, wydałem chyba z 5 tys. pln w przeciągu pierwszych kilku miesięcy a jeszcze mam parę rzeczy do zrobienia. Pewnie, jeździłby dalej gdybym nie wydał, ale jak ktoś ma fioła na punkcie tego, żeby każda duperela działała jak należy, to będzie płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując ! luksus kosztuje . nie ma zmiłuj sie .

 

Lepiej za wczasu przekalkulowac czy stac mnie na utrzymanie czy nie ?

 

jak masz super lasencje ( jakas modelka ) to tez cie kosztuje i to nie malo. Taka zwykla szara myszka jest tania w utrzymaniu.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki tam luksus zwykly samochod ktory nie daje niczego nowego mialem lexusa gs 300 mial naped na tyl ponad 200 koni i byl o niebo lepszy pod wzgledem awaryjnosci przez ponad rok nic nie wlozylem do niego z reka na sercu a nei byl to wcale jakis nowy model cena taka sama jak bmw e39 a jednak wybralem jego i zaluje ze sie pozbylem bo teraz nawet nie mam komu felg oryginalnych sprzedac jakby co to walic smialo :cool2:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[zgadzam sie tez chetnie pozbyl bym sie tego klamota i kupil subaru bo to jest dopiero autko :cool2:

 

Weż dv takie STi i pojedź ze mną w trasę.

Pokaże Ci, co to jest dopiero za autko, to Subaru...

W trasie to auto jest bezużyteczne.

takie bzdurki opowiadasz wiadomo ze i tak sie nie zobaczymy jak ja bymnie mial 540 to bym moze i sie zastanawial s8 w manualu przegrywa z sti jakby o pieniadze i gdzies blisko bysmy mieli to bym kogos poprosil ale on ma tam wiecej niz fabryczne 300 wiec nawet sama moca by cie rozgromil 2.5 t po lekkim kreceniu czy 4.0 v8 juz troche dotarte znjaomy sie miezyl e36 coupe z silnikiem 3.0 od e39 i tylko mu sie guma pali a subaru odchodzi ale takie pisanie to dziecinada ja wiem swoje najlepiej udowadnia sie kierowocom takich bemek zima bmw stoi w miejscu a subarynka pomyka jak szalona nie wspomne juz jak sie jezdzi gdy spadnei deszcz :cool2:

Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie powstrzymać-ci co tak zachwalają subaru-ok,może i tak jest,a jeżeli tak to kupcie sobie subaru a nie BMW.A jak tak bardzo psują sie te wasze BMW to je sprzedajcie.Każde auta się psuja nie ma bata żeby np.w 7-10 letnim aucie nic nie padło.Co do cen to mój ojciec ma audi a4 i niedawno wymieniał 2 przednie wahacze-cena prawie 800 złoty :mrgreen: .Do wszystkich aut naszpikowanych elektroniką i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi części nie mogą być tanie.

 

I nie zawsze trzeba kupować w serwisie-można kupić w zwykłym sklepie np.wahacz Lemfordera i zapłacić 80 zł mniej,a różni się tylko,tym że nie ma znaczka bmw.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie powstrzymać-ci co tak zachwalają subaru-ok,może i tak jest,a jeżeli tak to kupcie sobie subaru a nie BMW.A jak tak bardzo psują sie te wasze BMW to je sprzedajcie.Każde auta się psuja nie ma bata żeby np.w 7-10 letnim aucie nic nie padło.Co do cen to mój ojciec ma audi a4 i niedawno wymieniał 2 przednie wahacze-cena prawie 800 złoty :mrgreen: .Do wszystkich aut naszpikowanych elektroniką i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi części nie mogą być tanie.

 

I nie zawsze trzeba kupować w serwisie-można kupić w zwykłym sklepie np.wahacz Lemfordera i zapłacić 80 zł mniej,a różni się tylko,tym że nie ma znaczka bmw.

 

:lol:

 

Jestem zalozycielem tematu, moge sie spytac ile wydajesz srednio rocznie na utrzymanie swojej furki??

 

A jesli chodzi o Subaru to niech to jasnej ch%^$# przestana tu pisac bo zakladajac ten post nie miałem pytania "Co jest lepsze Subaru czy BMW? " :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje auto od dokładnie 10 miesięcy i jak na razie padła mi mata w fotelu pasażera(nie wymieniałem,tylko obeszłem diodą) koszt 51 zł,no i niestety awaria wentylatora klimy(już wymieniłem,na używany 400 zł).Warto dodać że wszystkie naprawy wykonuje sam(odchodzą koszta mechaniorów)

Rada dla ciebie-części są trochę droższe niż np.do e36 lub e34.Jeżeli będziesz kupował to polecam Niemcy,w Polsce za dużo kombinacji.Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony,najlepiej jak kupisz auto serwisowane i z udokumentowanym przebiegiem.Jeżeli kupisz auto zmęczone to niestety czeka cię nie miła niespodzianka i wysokie koszta.Co do podróżowania e39 to czysta przyjemność.

 

Zanim kupisz dobrze sprawdż i nie kieruj sie emocjami że piękna na zewnątrz,a technicznie kupa złomu.

 

Jeszcze jedno-jeden z kolegów w tym poście ma 540 w jego przypadku jest na pewno dużo drożej.Ale ta przyjemność z jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytania i tak będą zmierzały raczej do nikąd - już wielu napisało, że zależy w jakim stanie kupisz. Jeden wyda 10,000 przez rok na utrzymanie/doprowadzenie do porządku, a drugi tyle co na paliwo, filtry i olej. Sprawdź ile kosztują części zawieszenia (wahacze, końcówki stabilizatora, silentblocki, amortyzatory etc.), podzespoły zasilania paliwem/przygotowania mieszanki, porównaj z konkurencją i wybierz co bardziej ci się opłaca. Aha, i nie licz na "super okazje w idealnym stanie" za 5,000 - 6,000€ np. z allegro, które tak chętnie podają tutaj potencjalni nabywcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NIEMIEC NIGDY NIE DOGONI JAPONII NAWET W SNACH :mad2: :cool2:

 

po pierwsze watek nie na ten temat, po drugie poczytaj czlowieku troche w necie o samochodach, to sie dowiesz wiecej, niz to, ze jakies tam subaru ma dobre przyspieszenie i zrobilo na Tobie pozytywne wrazenie

 

tak sie sklada, ze zanim kupilem bume, przymierzalem sie do nowej avensis combi, radze poczytac w necie oraz porozmawiac ze szczerymi wlascicielami tych samochodow jak one sie sprawuja - niestety kicha, przecietne japonce (nie pisze o lexusach, czy infinity) byly jakis czas temu dobre, to sie juz skonczylo...

Edytowane przez Bono

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEMIEC NIGDY NIE DOGONI JAPONII NAWET W SNACH :mad2: :cool2:

 

Idź pobiegać trochę na świeżym powietrzu, dobrze Ci zrobi. Po cholerę masz w podpisie BMW, skoro japońce takie dobre? :mad2: Kup, zamień się i przestań jęczeć tutaj, bo kolega pytał o coś zupełnie innego i nie prosił Cię, żebyś wylewał mu w wątku swoje żale... :cool2:

Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEMIEC NIGDY NIE DOGONI JAPONII NAWET W SNACH :mad2: :cool2:

cytuje najnowszy Auto Świat z artykułu Porównanie trzech limuzyn BMW Lexus i Honda

%5B316%3A480%5Dhttp%3A//img402.imageshack.us/img402/574/artykuwf4.jpg

weż tą gazetkę i przeczytaj porównanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytam takich glupot wole to sprawdzac w praktyce ae jestem ciekaw co napsiali o japonczykach poza tym to byl test jakichs modeli nie wiadomo jakich ale ja na pewno gdybym mial do wyboru te trzy auta bmw dawno by odjechalo w strone bawarii a do lexusa to on sie nie umywa chyba tam wkleiles bmw zamiast lexus :mrgreen:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Świat czy Motor to nie głupoty tylko taką mamy prasę motoryzacyjną

co sprawdisz w praktyce najnowszego Lexusa czy inne wypasy po kilka paczek Bentleya Brooklandsa też (ostatni Motor)

ja chociaż wole przeczytać czyjeś spostrzeżenia po kontakcie z takimi autami i sam wyciągać wnioski

a co do japończyków to mam jeszcze eclipsa nie narzekam i nie napisze złego słowa

ale jak kupowałem moją 60tke najpierw przejechałem sie kilkoma samochodami konkurencji i dla mnie najsłabsza była honda (w środku fajnie ale ciasno drzwi otwierały sie przyjemnie ale wrażenia z jazdy jak plastikowym samochodem) zawróciłem do salonu w czasie jazdy próbnej jak bym go kupił zły byłbym do tej pory (w Hondzie czekałem kilka dni na jazdę i jeszcze Pani ziewała i cytowała z pamięci jakieś głupoty z folderu)

na koniec zostawiłem sobie dilera BMW i nie dość że byłem najlepiej obsłużony (bez tej sztucznej sympatii) to po jeżdzie próbnej już wiedziałem co chcę i pamiętam przejechałem sie rok temu w sobote a usmiechnięty byłem wtedy cały weekend)

ale jak Tobie bardziej pasuje japonia to dziwię sie że się męczysz z BMW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ty jeden mnie rozumiesz ;) ale nie ma co porownywac lexusa z bmw bo to zupelnie inna liga toyota honda bmw to mozna sobie jakos rownowazyc ale jesli chodzi o auto ktore jest malo awaryjne to wedlug mnie toyota i honda jest na pierwszym miejscu no i oczywiscie sa ta bardzo wdzieczne auta nie to co bmw jedno zrobisz to ci drugie bokiem wyjdzie :cool2:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam E39 od kilku miesiecy i wpakowalem w nie ok 2000zl nie liczac benzyny oczywiscie. Na bene wydaje miesiecznie ok 1000zl.

Drogie przede wszystkim jest ubezpieczenie auta, no a bez auto kasko troche bym sie bal.

Tanio nie jest ale jezdzi sie super.

Oczywiscie nie kazdy musi wydawac gruba kase na naprawy, moj kumpel np. ma tak rozklekotany samochod ze szok a on twierdzi ze wszystko jest okey a mnie wkurza najmniejszy stuk w zawieszeniu ktorego on nawet nie slyszy i mowi ze mam z deklem i wydaje niepotrzebnie pieniadze :duh:

Wiec tym autem mozesz jezdzic dosyc tanio ale pod warunkiem ze drobne usterki ci nie przeszkadzaja heheh, z popsutymi pikselami czy swiecaca kontrolka poduszki tez mozna jezdzic heheh. Tyle ze przy sprzedazy bedzie ciezko :mrgreen:

RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.