Skocz do zawartości

Dyfer! co jest grane?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam mam mały problem z moją 320i coś dzieje się z dyfrem.Dziś się troszke pokręciłem moją betą na suchym asfalcie lecz kiedy już skończyłem i odjechałem ok. 500m z okolicy tylnej osi było słychać i czuć takie mocne pukanie jakby mi się koło urwało albo bym złapał laka.Zatrzymałem sie zaciągłem reczny popusciłem go i już było ok.nie wiem co jest grane czy to normalne?
Opublikowano

Witam!

 

Normalne to to nie jest :-)

Jeździj dalej. Jak to dyfer to na pewno da jeszcze o sobie znać.

 

Pozdro!

Opublikowano

sprawdz czy w twoim modelu masz szpere, jesli ja masz to ona wlasnie najwiecej pracuje przy tego typu zabawie czyli blokuje dwa kola by sie krecily rowno cos w tym stylu nie jestem fachowcem

 

jesli miales kiche zamiast oleju w dyfrze to szperka dostala po dupce ja tak mialem,

a slyszalem ja na zakretach kiedy jedno kolo bylo bardziej dociazone i zalaczal sie mechanizm roznicowy,

zalalem olejem castrol saf-xj odpowiednim do tego typu dyfrow z aso i troche lepiej,

 

ale w twoim przypadku niewiadomo czy to dyfer poszedl, sprawdz poloski np,

 

najlepiej sprobuj zlokalizowac ten odglos pod samochodem podnies kola i przekrec nimi

 

jak masz szpere to krecac jedne kolo drugie powinno sie krecic tak samo

 

ja znalazlem swoje chrobotanie jak jedno kolo trzymalismy a drugim krecono wtedy trzymajacx dlon na dyfrze byl wyczuwalny i slyszalny ten sam dziwiek co w samochodzie podczas jazdy,,,

 

wniosek: dyfer!!!

wiec spuszczamy olej zeby sprawdzic co tam jest czy sa opilki albo jakies fruwajace tarczki heh,,, na szczescie nic z tego a olej zybura,

 

szpere jeszcze slychac od czasu do czasu ale juz nienadsluchuje pie...le juz mam dosyc teraz wlaczam radio i heya... a zal mi zmieniac dyfer bo taki ciezko dostac a furka jeszcze oryginal,,,

 

takze powodzenia szukajcie az znajdziecie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Tak pukało, tak pukało i sie stało dyfer padł zerwał sie sworzeń przy satelitkach i rozwalił ząb na ataku.Więc THE END z dyfrem.Poszukuje jakiegoś innego teraz.I przestrzegam wszystkich katów.Sam teraz bede bał sie noge na gaz położyc.pozdro
Opublikowano

ale dyfry są właśnie do ukręcania :P

 

a poważnie, skoro ten padł, to znaczy, że był na wykończeniu i Ty mu tylko przyspieszyłeś ten koniec

 

.... ja u siebie właśnie wykończyłem pompę wody, bo ostro dałem po obrotach - jakbym jeździł spokojnie, to by padła trochę później (i tak miałem ją wymienić)

 

Always look on the bright side of life :cool2:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Opublikowano
  • Autor
DOBRE "ale dyfry są właśnie do ukręcania " Troche mi humor poprawiłes bo strasznie sie zdolinowałem.No a teraz czas jakiś zakupić tylko szkoda ze mi BETA na kanale stoi bo Poldkiem musze sie odpychać a to już jest przegięcie :lol:
Opublikowano
  • Autor
no i wrwszcie nadszedł tak długo oczekiwany dzień.Betka już działa, dyfer wymieniony i dalej do przodu.I jak ktoś mi powie że 320i nie idzie to niech sobie przez tydzien pojeździ Polonezem to zmieni zdanie-MASAKRA!!!.Dyferencjał działa bez zarzutów :clap:
Opublikowano
I jak ktoś mi powie że 320i nie idzie to niech sobie przez tydzien pojeździ Polonezem to zmieni zdanie-MASAKRA!!!.Dyferencjał działa bez zarzutów :clap:

 

Jest to jakiś sposób na tunning auta - tydzień Polonezem i auto ciągnie zdecydowanie lepiej... :mrgreen:

Opublikowano
I jak ktoś mi powie że 320i nie idzie to niech sobie przez tydzien pojeździ Polonezem to zmieni zdanie-MASAKRA!!!.Dyferencjał działa bez zarzutów :clap:

 

Jest to jakiś sposób na tunning auta - tydzień Polonezem i auto ciągnie zdecydowanie lepiej... :mrgreen:

 

Dobr sposób na poprawienie dynamiki auta :norty: Szkoda,że ja u siebie obecnie mam dostępne oprócz mojego klekota 150Hp i 105Hp w benzynkach,to ciężko sobie naprawić samopoczucie :mrgreen:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.