Skocz do zawartości

czy to oznacza ,że była walona?


alex_d

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jak na zdjeciu u kolegi u gory auto nigdy nie bite bo kupione w salonie w polsce. Najpierw idzie baranek a pozniej jest zakonczone takim maznieciem a po drugie mozna odroznic prace lakiernika a fabryke.I to nie sa zadne spoiny ani spawy tylko jak napisal ktos wczesniej jest to zabezpieczenie antykorozyjne spawow jest to masa przypominajaca gume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak na zdjeciu u kolegi u gory auto nigdy nie bite bo kupione w salonie w polsce. Najpierw idzie baranek a pozniej jest zakonczone takim maznieciem a po drugie mozna odroznic prace lakiernika a fabryke.I to nie sa zadne spoiny ani spawy tylko jak napisal ktos wczesniej jest to zabezpieczenie antykorozyjne spawow jest to masa przypominajaca gume

 

Ja wiem że to jest zabezpieczenie spawów tzw,pasta sciągająca spawy i zabezpiecza przed korozją,teść mój ma zakład w którym sam pracuje.Ale dziwne to jest że niektóre auta mają ładny baranek a inne pedzlem poprawiane na końcu.Ale jak mówicie że tak macie,bo ja nie i kilku moich znajomych też ma baranka.W fabryce BMW takie rzeczy powinny być niedopuszczalne.W takim razie nie wiem czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,wcześniej miałam 318 92' teraz 320 95' i jest dokładnie to samo-też zastanawiałam się czy nie była trachnieta.Takie 'baranki' są czymś normalnym.Ale po zdjęciach widać że jest :cool2: .Te rurki to od klimy-też normalne,na zdjęciu nie widać nic niepokojącego.Jeżeli reszta jest ok to śmiało!!!!!Wiem, że posiadacze i posiadaczki bmw widzą w każdym elemencie praktyczność i doskonałość oraz dokładność wykonania ale to faktycznie im nie wyszło:):):)Cóż, dobrze że takiej obramówki nie ma np na nadkolu:):):):)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest tak

autko z 12.97 :) z góry sorki za jakość ale nie myje silnika heeh ;)

a i ja mam naklejki na obu kielichach lewym i prawym ...........

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images21.fotosik.pl/160/52c0d74ce7b47559.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images21.fotosik.pl/160/ae73ac49c96027df.jpg

pozdro Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem nie była bita, a ta różnica w powierzchni konserwacji spawów u mnie też jest - ten pofalowany "baranek" jest widoczny wzdłuż przednich i bocznych krawędzi kielichów, a wzdłuż tylnych już nie.

Naklejka z nazwą lakieru jest w odpowiednim miejscu (od roku modelowego 1995).

W nowszych egzemplarzach "baranek" jest trochę inny, jak widać na fotach kolegi [wolf997].

Również zielona naklejka o czynniku, użytym w klimie, jest tam, gdzie być powinna.

Dodatkowo masz na plastikowej osłonie wentylatora naklejkę olejową Castrol'a - moja 320i jest też z Włoch i mam dokładnie taką samą i w tym samym miejscu - zdaje się, że Castrol miał we Włoszech umowę z Bmw :)

Ogólnie wg mnie widok pod maską wygląda na 100% oryginał.

Co do podejrzeń, że np. zbiorniczek płynu do spryskiwaczy jest "jak nowy", to po prostu masz świeżo umytą komorę silnika - podejrzeń co do "bicia" nie mam, możliwe tylko, że sprzedający chciał zamaskować jakieś wycieki ;)

Ogólnie brać, zwłaszcza że stan z zewnątrz oryginalny, więc może żaden miłośnik tuningu (bez urazy) i ostrej jazdy nie wyżywał się na tym aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......:) a tak poważnie nigdy do końca sie nie dowiesz,jak wszyscy wiemy spawy to jedna rzecz a zabezpieczenie spawów to druga rzecz.

Przecież każdą nastepną serie którą opuszczała taśme po spawaniu takich elementów mógł zabezpieczać automat który był programowany na inną częstotliwość nakładania spoiny zabezpieczającej. Mogło być tak????? Mogło. Ja radzę poradzić się fachowca jeżeli taki jest,jakaś stacja diagnostyczna (bardzo dobra). Kupno samochodu marki BMW to jest jak loteria i o tym należy pamiętac.

pozdrawiam serdecznie

Unnamed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam iz mi też sie ta bunia podoba obejrzyj ja przejedź sie jak bedze wszystko OK to bierz :) a baranek w BMW hmm na tych nadkolach to rzeczywiście zagadka różne już widziałem ale na pasie jest naklejka ta od klimy a to często "ginie" jak coś jety robione i kielichy lakier mi wygląda na oryginał :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam iz mi też sie ta bunia podoba obejrzyj ja przejedź sie jak bedze wszystko OK to bierz :) a baranek w BMW hmm na tych nadkolach to rzeczywiście zagadka różne już widziałem ale na pasie jest naklejka ta od klimy a to często "ginie" jak coś jety robione i kielichy lakier mi wygląda na oryginał :)

Wiesz miesiąc temu moja zona miala małą stłuczke,było o tym na forum miałem małe wgięcie na pasie i postanowiłem zrobić dziewice z auta i wszystko wymieniałem,teścio ma lakiernie więc nawet tak zrobił ze mam też naklejkę na pasie.Nic trudnego.Powtarzam n ie widziałem BMW z pędzlowanym barankiem.Ma byc baranek byle jaki ale po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.