Skocz do zawartości

Kontrolka zapięcia pasów bezpieczeństwa


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otoz mam taka zagadke w samochodzie dotyczące lampki kontrolnej zapięcia pasów bezpieczeństwa, ponieważ po przekreceniu kluczyka lampka się zaświeca że działa ale zaraz po odpaleniu samochodu gaśnie, mimo że są niezapięte pasy bezpieczestwa, wiec moim zdaniem powinna się nadal świecić informując o niezapiętych pasach bezpieczeństwa, co może być tego przyczyną :?:

Dzieki za odpowiedz i pomoc w rozwiazaniu problemu :)

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to glupota... skoro jest ta kontrolka i ma sie swiecic jak masz niezapiete pasy to sie powinna swiecic ze masz niezapiete pasy anie ona ggasnie po odpaleniu samochodu... i niewazne czy jedziesz czy stoisz jak masz niezapiete pasy ona powinna sie swiecic przypominajac Ci o ich zapieciu anie ona sobie gasnie jak by byly pasy zapiete... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no to widze że polskiej instrukcji się nie ma hehehe ja też nie mam ... ale coś tam skumałem z wersji napisanej w języku po niderlandzku, że niby w zależności od wersji może być ta kontrolka bez brzęczyka i tylko się zapala i gaśnie po paru sekundach, lub zapala sie i gaśnie po paru sekundach z brzęczykiem, lub w nabogatszej opcji zapala się i gaśnie razem z brzęczykiem po zapieciu pasów tak to niby wygląda :cool2:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ksiazke serwisaowa i tam napisali ze jezeli nie masz czujnikow zapiecia pasow to kontrolka sama gasnie ,nie wszystkie modele sa w to wyposażone.np ja mam tak jak ty i tez myslalem ze cos popsute albo co...(no chyba ze sie myle )
Kocham moja Czarnulkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila do serwisu BMW oto jaka odpowiedz dostalem:

 

"Kontrolka pasów działa prawidłowo – w modelu E46, E39 – sygnalizacja nie zapiętych pasów pozostaje zaświecona kilka sekund po uruchomieniu silnika."

 

Czyli tak ma byc i wszystko jest wporzadku, torche dziwe, ale wazne ze wszystko jest OK :mrgreen: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.