Skocz do zawartości

uciekające powietrze z koła


adrianku

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z jednym kołem, ponieważ uchodzi z niego powietrze i jak sie okazało nie ma żadnej dziury w oponie tylko gdzies w aluminiowej feldze jest malutki ulot. co w takim razie mozna z tym zrobic czy da sie jakos to zlikwidowac czy poprostu juz tylko pozostalo co tydzien dobijac powietrze do kola...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij kolo i wsadzaj do jakiejs wanienki z woda dla sprawdzenia skad ucika powietrze.........bo nie sadze zeby zfelga ci gdzie puszczala pwietrze-chyba ze najechales na cos i ja skrzywiles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz co jest napisane na takim preparacie -mi sie wydaje ze jest to tylko do tzw. dojazdowki-do wulkanizacji , zlapiesz kapcia na trasie i zeby tylko sie doszlepac do warsztatu( jesli sie nie ma zapasowki-ktorej jestem zwolennikiem i mysle ze jest potrzebna w samochdozie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chodzi mi o uszczelnienie koła wiec moze warto sprubowac i uda sie zlikwidować ten ulot skoro i tak nie ma innej mozliwości tylko jest jedno pytanike czy jezdzac z tym preparatem przez caly czas w kole nie pojawia sie jakies dziwne objawy podczas jazdy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jeżdzenie z tym na stałe bym sobie odpuścił.

Kto wie jak to zachowuje się po kilku dniach, a to, że mój znajomy był na tym 2 razy w Niemczech uważam osobiście za cód!

Jedź z tym kołem do wulkanizatora a on juz Tobie powie ( o ile jest dobry) czy to fela krzywa, czy opone masz uszkodzoną, czy może czarna magia zadziałała i nie ma przyczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podłączyć do tematu, bo miałem też taki problem.

Mam alufelgi i też mi uciekło powietrze ale jak pojechałem do serwisu z oponami to powiedzieli, że opona jest cała tylko powietrze ucieka z rantu felgi i pokazali mi to w wannie. Zdjęli oponę i przeczyścili wnętrze felgi a w międzyczasie dowiedziałem się od nich, że felgi aluminiowe czasem tak mają - robi się na nich nalot (jakiś tlenek czy coś).

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak! Alumunium się utlenia, powstaje nalot i opona się rozszczelnia. Najzwyczajniejsza rzecz na świecie. Felgę należy zdjąć, przejechać porządnie od wewnątrz szczotką drucianą, zdjąć nalot i po sprawie na kilkanaście miesięcy.

I w miarę możliwości nie wtryskujcie tych siuwaksów klejących do środka opon, bo potem są olbrzymie problemy ze znalezieniem wulkanizatora, który chce taką oponę zmieniać. Te kleje potrafią narobić mnostwo szkód w maszynie do zmieniania opon - zaklejają łapy, mechanizm itd.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.